Jak zarządzać pocztą e-mail w cPanel?

słowa kluczowe:
Promocja na hosting WordPress

Wybierając hosting w Domenomania.pl uzyskujesz dostęp do panelu administracyjnego, dzięki czemu możesz zarządzać ustawieniami swojego konta. Za pośrednictwem panelu administracyjnego cPanel możesz tworzyć skrzynki pocztowe, zarządzać nimi oraz odpowiednio skonfigurować. Możesz dostosować pocztę do swoich dzięki wykorzystaniu odpowiednich funkcji. W tym artykule opisano, jak dodawać, modyfikować i usuwać konta e-mail w cPanel. Pokazujemy jak zdefiniować limity miejsca dla kont e-mail, zmienić hasła e-mail, sprawdzić dostarczanie poczty i wiele innych. 

Aby przejść do zarzadzania swoją poczta e-mail po zalogowaniu do cPanel przejdź do sekcji: E-mail.Aby przejść do zarzadzania swoja skrzynka pocztowa w cPanel przejdź do sekcji: E-mail.

Opcje dostępne w sekcji E-mail:

Konta E-mail

Przejdź do sekcji: E-mail wybierz opcję: Konta e-mail, aby tworzyć konta e-mail i nimi zarządzać

 

W zakładce konta e-mail możesz tworzyć nowe skrzynki pocztowe oraz usuwać te które są już niepotrzebne. Tutaj możesz także zmienić hasło do swojej skrzynki pocztowej i zmienić jej powierzchnię. W tej sekcji możliwe jest także opróżnienie skrzynki e-mail i dodawanie filtrów antyspamowych.

Automatyczne odpowiedzi

Twórz automatyczne odpowiedzi przechodząc do opcji: Automatyczne odpowiedzi

Automatyczne odpowiedzi mogą przydać się, kiedy np. jesteś na urlopie i chcesz, aby system automatycznie wysyłał wiadomości z informacja o twojej nieobecności. Tutaj możesz bardzo szybko skonfigurować takie odpowiedzi, aby osoby które do Ciebie piszą były natychmiast informowane o Twojej nieobecności. 

Śledzenie dostarczania

Klikając w opcję: Śledzenie dostarczania możesz sprawdzić czy wiadomości dotarły do odbiorcy

Śledzenie dostarczania może okazać się bardzo przydatne, gdy masz problemy z dostarczaniem wiadomości e-mail. W tej zakładce możesz sprawdzić jakie wiadomości zostały dostarczone bądź nie oraz czy wiadomości są jeszcze w toku wysyłania.

Dostarczanie e-mail

Przejdź do opcji: Dostarczanie e-mail, aby skonfigurować ustawienia domeny

Interfejs dostarczania e-mail pomaga zlokalizować problemy występujące przy wysyłaniu wiadomości, które następnie wpadają do spamu. Zastosowane rozwiązania antyspamowe na wszystkich serwerach w naszej firmie filtrują większość niechcianych wiadomości jaka może do Ciebie dotrzeć. Możesz zarządzać konfiguracja domen poprzez prawidłowe ustawienie SPF i DKIM.

Usługi przesyłania poczty e-mail dalej

Przesyłaj pocztę dalej korzystając z opcji: Usługi przesyłania poczty e-mail dalej

Usługi przesyłania poczty e-mail dalej umożliwiają wysłanie kopii wszystkich wiadomości przychodzących z jednego adresu e-mail na inny. Aby uniknąć konieczności konfiguracji każdej skrzynki osobno możesz w dowolnym momencie przekierować pocztę na dowolny adres e-mail.

Domyślny adres

Konfiguracja domyślnego adresu w cPanel

Domyślny adres umożliwia skonfigurowanie adresu typu: catch all dla domeny. Skonfigurowany domyślny adres e-mail będzie odbierał wszystkie wiadomości, które zostały wysłane na nieprawidłowy adres e-mail w domenie.

Globalne filtry poczty e-mail

Zastosowanie Globalnych filtrów poczty e-mail

 Dzięki globalnym filtra poczty e-mail masz kontrolę nad sposobem filtrowania wszystkich wiadomości wysyłanych na konta pocztowe w Twoich domenach.

Narzędzie do importu adresów

Narzędzie do importu adresów w cPanel

Narzędzie do importu adresów umożliwia korzystanie z dwóch typów plików do jednoczesnego tworzenia wielu adresów e-mail lub usług przesyłania dalej dla Twojego konta.

Wykorzystanie dysku e-mail

Usuń stare wiadomość przechodząc do opcji: Wykorzystanie dysku e-mail

Wykorzystanie dysku e-mail pozwala na usunięcie starych wiadomości ze skrzynek e-mail i tym samym odzyskanie miejsca na dysku.

 

Trasowanie poczty e-mail

Konfiguracja serwera z wykorzystaniem Trasowania poczty e-mail

Trasowanie poczty e-mail służy do skonfigurowania serwera jako zapasowego serwera poczty, który będzie przechowywał pocztę domeny do czasu, gdy będzie dostępny podstawowy serwer poczty.

Listy wysyłkowe

Przejdź do sekcji: E-mail i wybierz opcję: Listy wysyłkowe

Listy wysyłkowe umożliwiają wysyłanie z jednego adresu e-mail poczty pod wiele adresów e-mail. W tej sekcji możesz zarówno utworzyć sekcji jak i  je edytować.

Filtry poczty e-mail

Zakładka: Filtry poczty e-mail umożliwia tworzenie filtrów poczty e-mail

W tej zakładce możesz tworzyć filtry poczty e-mail, a także zarządzać nimi.  Funkcja ta jest szczególnie przydatna, kiedy chcesz uniknąć spamu, przekierować wiadomości lub dostarczyć je do konkretnego programu.

Filtry Spamu

Gdzie mogę skonfigurować Filtry spamu?

Filtry spamu umożliwiają zarządzanie ustawieniami  filtrów spamu dla swoich kont e-mail. Pozwala na zidentyfikowaniu niechcianych wiadomości SPAM. Możemy ustawić co system ma zrobić z niechcianymi wiadomościami (przenieść do osobnego folderu lub automatycznie usunąć .

 

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl