Co to jest cPanel?

Promocja na hosting WordPress

cPanel to graficzny interfejs nazywany panelem administracyjnym, który ma za zadanie maksymalnie ułatwić zarządzanie i administrację hostingiem przy użyciu tylko przeglądarki internetowej.

W czasach, gdy nie istniały takie graficzne interfejsy jak cPanel, to do zarządzania serwerami wymagana była znajomość zaawansowanych zagadnień technicznych.

Do czego służy cPanel?

Dzięki cPanel wykonanie czynności administracyjnych takich jak: tworzenie skrzynek e-mail, tworzenie baz danych, ich kopiowanie, parkowanie domen czy wykonywanie backupu (tj. kopii zapasowej) nie wymaga zaawansowanej wiedzy – wystarczy tylko znajomość loginu i hasła do panelu i dostęp do dowolnej przeglądarki internetowej.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele interfejsów graficznych do zarządzania serwerem, jednak to cPanel uznawany jest za jeden z najlepszych – głównie z uwagi na jego prostą obsługę oraz zarazem na dostępność multum możliwości konfiguracji hostingu. Klienci Domenomania.pl podczas zakładania hostingu mogą bezpłatnie wybrać dodanie cPanelu do swojego hostingu.

cPanel otrzymujesz po zamówieniu hostingu

Panel administracyjny cPanel dodawany jest podczas zamawiania hostingu w Domenomania.pl. To podczas procesu zamawiania hostingu wybierasz, który panel ma zostać zainstalowany (do wyboru masz cPanel lub DirectAdmin). Proces zamówienia hostingu w Domenomania.pl jest bardzo prosty.

Po złożeniu zamówienia, należy je opłacić, aby hosting został aktywowany oraz, abyś mógł zacząć z niego korzystać (np. opublikować stronę WWW lub utworzyć skrzynki e-mail).

Logowanie do cPanel

Instrukcje logowania do cPanel dla hostingu w Domenomania.pl znajdziesz w artykule: Jak zalogować się do cPanel?

Jak zacząć korzystać z cPanelu na hostingu?

Jeśli posiadasz już aktywny hosting w Domenomania.pl, to pierwszymi operacjami jakimi powinieneś się zająć to m.in.: przypisanie domeny do hostingu, opublikowanie plików strony internetowej w katalogu na serwerze lub skierowanie ruchu poczty e-mail na Twój hosting w Domenomania.pl.

cPanel to znakomite rozwiązanie dla osób, dla których jest to pierwsza styczność z serwerami wirtualnymi oraz dla użytkowników mniej zaawansowanych. W naszym Centrum Wiedzy znajdziesz wiele artykułów z instrukcjami krok po kroku jak korzystać z cPanel:

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl