Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Jeżeli zdarzy się, iż zapomnisz hasła do swojej skrzynki pocztowej, z której korzystasz w ramach posiadanego konta hostingowego, to konieczne będzie nadanie nowego. Nie jest możliwe przypomnienie lub sprawdzenie dotychczasowego hasła, którego nie pamiętasz.

Zmiana hasła do skrzynki e-mail jest często stosowana po administracyjnej blokadzie konta pocztowego, która została nałożona przez administratora Domenomania.pl. Przed wykonaniem zmiany hasła do skrzynki oraz jej odblokowaniem za pomocą cPanel, upewnij się, że zabezpieczyłeś się przed powtórzeniem sytuacji, która była przyczyną nałożonej blokady (np. proste hasło lub wykradzione dostępy przez złośliwe oprogramowanie (tzw. wirusy).

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail w cPanel?

Zmianę hasła do konta e-mail może wykonać użytkownik posiadający dostęp do cPanelu (zna login i hasło administratora). Po zalogowaniu do panelu administracyjnego cPanel, możesz przejść do zmiany hasła dla wybranej skrzynki e-mail. Podczas zmiany hasła dostępu do konta pocztowego nie jest wymagana znajomość obecnego hasła.

  1. Zaloguj się do cPanel.
  2. Po zalogowaniu do cPanelu, przejdź do sekcji E-mail, następnie wybierz opcję: Konta e-mail.Podgląd sekcji E-mail w Panelu klienta
  3. Na kolejnej stronie kliknij przycisk Zarządzaj przy skrzynce, do której hasło chcesz zmienić.§
  4. Teraz w sekcji Zabezpieczenia, w polu Nowe hasło ustal nowe hasło dla wybranej skrzynki.Jak wygląda sekcja zarządzenie skrzynką e-mail?
  5. Możesz także skorzystać z automatycznego Generatora haseł.Wypróbuj z generatora haseł klikając w przycisk wygeneruj
  6. Kiedy ustalisz nowe hasło, w dolnej części strony kliknij przycisk Aktualizuj ustawienia konta e-mail. To wszystko! Hasło do skrzynki zostało zmienione.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Zmiana hasła do skrzynki po zalogowaniu do Webmaila

Każdy użytkownik może także samodzielnie dokonać zmiany hasła do swojej skrzynki e-mail po zalogowaniu do Webmaila. Podczas tej metody zmiany hasła do konta pocztowego wymagana jest znajomość obecnego hasła.

Posiadam DirectAdmin zamiast cPanel

Jeśli posiadasz inny panel administracyjny niż cPanel, to skorzystaj z instrukcji zmiany hasła do skrzynki e-mail w DirectAdmin.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl