Cesja tradycyjna domen (papierowa)

Promocja na hosting WordPress

Cesję domen, czyli zmianę danych abonenta dla usług zarejestrowanych w Domenomania.pl możesz wykonać na dwa sposoby: cesja elektroniczna oraz opisana poniżej cesja tradycyjna (czyli po przesłaniu papierowego wniosku).

Cesja tradycyjna domen, znana również jako cesja papierowa – jest to proces, który pozwala na formalne przekazanie praw własności domeny do innej osoby / firmy. Mimo, że w erze cyfryzacji wiele procesów przenosi się do świata online, cesja papierowa wciąż pozostaje ważną opcją dla tych, którzy preferują lub wymagają dokumentacji w formie fizycznej. Proces ten wymaga wypełnienia i przesłania odpowiedniego wniosku cesji – co gwarantuje bezpieczne i zgodne z prawem przekazanie domeny.

Na czym polega cesja tradycyjna domen (papierowa)?

W celu przeprowadzenia cesji tradycyjnej należy przesłać do Domenomania.pl wypełniony wniosek cesji (dostępny poniżej) wraz z niezbędnymi dokumentami. Kupując od kogoś domenę zwróć uwagę, aby został wypełniony taki dokument bowiem tylko na jego podstawie można zmienić właściciela domeny.

WAŻNE! Jeden wniosek cesji umożliwia zmianę danych abonenta dla jednej domeny. Jeśli chcesz wykonać cesję dla wielu domen, wymagane będzie dostarczenie wniosku cesji dla każdej domeny.

Jak wykonać tradycyjną cesję papierową?

 1. Jeśli nie posiadasz konta klienta na dane, na które chcesz zrobić cesję, to koniecznie zarejestruj nowe konto przed rozpoczęciem procedury cesji.
 2. Pobierz, wydrukuj i wypełnij: wniosek cesji (zmiany danych abonenta).
 3. Wypełniony wniosek cesji wraz z niezbędnymi elementami prześlij do Biura Obsługi Klienta.
 4. Biuro Obsługi Klienta rozpocznie weryfikacje przesłanego wniosku. Jeśli wniosek cesji będzie poprawnie wypełniony i będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy, to zmiana danych dla wskazanych domen zostanie zrealizowana.

  Niezbędnymi elementami, które należy dostarczyć wraz z papierowymi wnioskiem cesji są:

  • dla osób fizycznych: są to podpisy osób fizycznych (dla wszystkich stron cesji – jeśli obie strony cesji są osobami fizycznymi należy pamiętać o podpisach dla zarówno strony zrzekającej się i przejmującej).
  • dla firm: są to pieczątki lub wpisy CEIDG lub kopia KRS (dla wszystkich stron cesji – jeśli obie strony cesji są firmami należy pamiętać o podpisach dla zarówno strony zrzekającej się i przejmującej).

 5. Po zmianie danych dla wskazanych na wniosku domen, zostaniesz o tym poinformowany na adres e-mail.

Wybór idealnej domeny dla Twojego biznesu

Wybór odpowiedniej domeny jest kluczowym krokiem w budowaniu obecności firmy w Internecie. Domenomania.pl oferuje szeroki wybór domen: od klasycznych .pl, przez popularne .com, aż po specjalistyczne rozszerzenia. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce domen możesz łatwo znaleźć i zarejestrować nazwę, która najlepiej odda charakter Twojego biznesu. Pamiętaj, że dobrze dobrana domena to nie tylko adres Twojej strony, ale również ważny element strategii marketingowej.

Rozważając rejestrację domeny sprawdź ofertę Domenomania.pl, gdzie znajdziesz atrakcyjne ceny i promocje na popularne rozszerzenia. Niezależnie od tego czy jesteś na początku drogi z Twoim biznesem, czy poszukujesz nowej domeny dla rozwijającej się firmy, Domenomania.pl to profesjonalne wsparcie i doradztwo w wyborze najlepszej opcji.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl