Jak uruchomić certyfikat SSL na stronie WWW?

słowa kluczowe:
  Promocja na hosting WordPress

  W dobie Internetu warto zadbać o to, aby każda strona internetowa była zabezpieczona certyfikatem SSL. Popularna „zielona kłódka” pojawia się już w coraz większej ilości witryn. W tym artykule dowiesz się jak uruchomić certyfikat SSL na stronie WWW.

  Hosting stron WWW oraz hosting dla WordPress w Domenomania.pl zapewnia darmowe certyfikaty SSL w każdym planie hostingowym.

  Co to certyfikat SSL?

  Certyfikat SSL to nic innego jak bezpieczny protokół sieciowy pozwalający na nawiązywanie uwierzytelnionych i zaszyfrowanych łączy między komputerami w sieci internetowej. Sam protokół SSL stał się niecoprzestarzały wraz z wydaniem protokołu TLS 1.0 w roku 1999. Nadal jednak często określa się te powiązane technologie jako „SSL” lub „SSL/TLS”. Najnowsza wersja protokołu TLS to TLS 1.3 powstała w sierpniu 2018 roku.

  Dlaczego warto uruchomić certyfikat SSL dla strony WWW?

  Dla większości użytkowników i właścicieli stron internetowych powód jest ten sam – strona powinna posiadać „zieloną kłódkę” przy jej adresie w przeglądarce internetowej. Po aktualizacji wersji przeglądarek internetowych kilka lat temu, certyfikaty SSL stały się bardziej popularne. Aktualnie, jeśli Twoja witryna internetowa nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL, w przeglądarce internetowej zauważysz informację o potencjalnym niebezpieczeństwie. Komunikat ten natywnie wpływa na postrzeganie strony internetowej i wielu przypadkach skutkuje tym, ze odwiedzający zrezygnuje z jej odwiedzania. Dlaczego zatem warto wykorzystać certyfikat SSL w stronie WWW?

  • Ochrona danych – jest to podstawowa funkcja certyfikatu SSL, który chroni komunikację pomiędzy serwerem, a klientem.
  • Wzrost zaufania – zabezpieczona witryna internetowa nie „odstrasza” odwiedzających i daje im poczucie bezpieczeństwa
  • Potwierdzenie tożsamości – jest to także podstawowa cecha certyfikatu SSL, który gwarantuje uwierzytelnianie strony internetowej
  • Lepsze wyniki SEO – już od 2014 roku Google w większym stopniu promuje w swoich wynikach wyszukiwania witryny zabezpieczone certyfikatem SSL

  Jak uruchomić certyfikat SSL na stronie WWW?

  W zależności od typu witryny internetowej jaka posiadamy możliwe jest zastosowanie różnych metod aktywacji certyfikatu SSL w stronie WWW. Wszystko zależy od umiejętności i poziomu zaawansowania. Zobacz w jaki sposób można uruchomić certyfikat SSL na stronie WWW?

  Wpis w pliku .htaccess

  Edycja pliku .htaccess to najbardziej uniwersalna metoda wymuszenia certyfikatu SSL w działaniu witryny internetowej. Sprawdza się ona niemal w każdym typie witryny. Wymaga jednak nieco umiejętności gdyż wymaga zalogowania się do serwera FTP lub menadżera plików i następnie edycji pliku. Sama edycja polega na dodaniu do zawartości pliku .htaccess wpisu:

  RewriteCond %{HTTPS} off
  RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

  Automatyczna aktywacja SSL

  Jest to doskonała i bardzo prosta w użyciu metoda dla wszystkich Klientów posiadających usługi hostingowe w Domenomania.pl. W tym wypadku wystarczy, że dla Twojej domeny został już wygenerowany darmowy certyfikat SSL. Wówczas na liście domen w panelu administracyjnym serwera dostępny jest suwak, za pomocą którego możesz w łatwy sposób aktywować wymuszanie HTTPS dla podanej domeny.

  Aktywacja SSL w WordPress

  Jeśli jesteś właścicielem witryny internetowej, która została stworzona w oparciu o system zarządzania treścią WordPress to w tym wypadku także masz kilka możliwości wymuszenia korzystania z certyfikatu SSL w WordPress. Najłatwiejsza metodą jest wykorzystanie wtyczki i aktywacja SSL tą metodą. Lepiej jednak poświęcić nieco więcej czasu na aktywację SSL w WordPress i wykonać to sposób ręczny. Zobacz jak możesz to zrobić:

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
  Promocja na hosting WordPress

  Jak założyć stronę WWW?

  Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

  Jak zalogować się do poczty e-mail?

  Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

  Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

  Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

  Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

  Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

  Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

  Telefon

  Kontakt w sprawie usług i zamówień

  Czynne:
  poniedziałek - piątek
  8.00 - 16.00
  Infolinia:
  +48 71 715 27 24

  Poczta

  Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

  Czynne:
  poniedziałek - niedziela
  24h na dobę
  Email:
  bok@domenomania.pl