Jaki hosting dla WordPress?

Promocja na hosting WordPress

WordPress to aktualnie najpopularniejszy system do tworzenia stron i  portali internetowych. Od lat cieszy się także uznaniem wśród twórców blogów o różnej tematyce. Z uwagi na to powszechnym pytaniem stało się – jaki hosting dla WordPress wybrać? 

Co to hosting?

Najprościej rzecz ujmując, hosting to nic innego jak wydzielony fragment serwera, który służy do przechowywania plików strony internetowej oraz najczęściej także do obsługi poczty e-mail. Jest to jedna z dwóch rzeczy, która jest niezbędna do utrzymywania strony internetowej. Aby posiadać własną witrynę WWW musisz mieć aktywną domenę internetową oraz hosting, który pozwoli taką witrynę uruchomić.

Usługi hostingowe oferowane na rynku posiadają różne parametry oraz różna specyfikację. Wszystko po to, aby kupujący mógł dobrać ją do własnych potrzeb i preferencji. Zdarza się często, że osoba taka nie wie jaki rodzaj hostingu jest jej potrzebny. W tym wypadku warto polegać na opinii ekspertów i wybrać usługę „szytą na miarę” swoich potrzeb.

Jaki hosting dla WordPress?

Hosting dla WordPress to jeden z najpopularniejszych produktów hostingowych na rynku. Ogromna popularność platformy WordPress spowodowała także wzrost zainteresowania usługą hostingową zoptymalizowaną dla WordPress. Przyjmy się ofertom popularnych firm hostingowych, które w swojej ofercie posiadają hosting dla WordPress.

TOP 8

Rodzaj pakietuPojemnośćRoczny koszt utrzymania (brutto)*
Domenomania.plwp.Base10GB SSD NVMe121,77 zł
LH.plKiwi10GB SSD NVMe184,50 zł
Cyberfolks.plwp_UP!5GB SSD NVMe367,77 zł
Seohost.plSSD NVMe H210GB SSD NVMe119,31 zł
Atthost.plProfessional Plus10GB SSD NVMe97,00 zł
home.plHosting WordPress SSD Start + SSL25GB SSD NVMe762,60 zł
Hostmark.plHM 1510GB SSD NVMe184,50 zł
Smarthost.plPremium-SSD-WWW10GB SSD NVMe183,27 zł

*Ceny są cenami odnowień danego pakietu hostingowego na dzień 3.03.2022. Nie były brane pod uwagę promocyjne koszty aktywacji.

Jaką firmę wybrać?

Przede wszystkim taką, która zapewni możliwie najwyższą jakość w stosunku do kosztu utrzymania usługi. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem firmy o tym jaki hosting dla swojego WordPress’a wybrać, sprawdź czy firma spełnia następujące wymagania:

 • Posiada dyski SSD NVMe
 • Gwarantuje możliwość użycia LiteSpeed Cache
 • Obsługuje PHP w wersji 7.X i wyższych (wersja 7.4 jest rekomendowana przez WordPress.org)
 • Obsługuję bazę danych MySQL w wersji 5.7 i nowszych lub MariaDB w wersji 10.2 lub nowszej
 • Oferuje darmowe certyfikaty SSL

Czym kierować się przy wyborze?

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę firmy, które są gwarancją usługi na odpowiednim poziomie. Zapewniają one szybkość działania oraz bezawaryjność. Większosć z nich posiada podobną specyfikację i usługi oferowane w ramach pakietu hostingowego. Dlaczego zatem wybrać hosting dla WordPress w Domenomania.pl? Zobacz co nas wyróżnia?

 • Support stworzony przez specjalistów WordPress
 • Zaplecze programistów, którzy na co dzień opiekują się wieloma witrynami WordPress
 • Możliwość skorzystania z narzędzia PHP X-Ray do analizy wydajności WordPress
 • Wysokie parametry wydajności takie jak pamięć RAM, ilość procesów PHP czy ilość rdzeni procesora do wykorzystania
 • Brak limitu ilości stron WordPress jakie można uruchomić na koncie hostingowym

Ile kosztuje hosting dla WordPress?

Ceny hostingu są zróżnicowane. Duże i popularne firmy cechuje zbyt wygórowana cena usługi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert mniejszych firm, które oferują wyższą jakość usługi oraz wsparcia technicznego przy jednoczesnym zachowaniu kilkukrotnie niższej ceny.

Przed zakupem warto sprawdzić jaki będzie koszt odnowienia serwera dla WordPress w kolejnym roku. Firmy stale oferują promocje związane z aktywacją konta hostingowego na pierwszy rok. po tym czasie często użytkownik otrzymuje fakturę na kwotę kilkukrotnie wyższą niż mógł się spodziewać.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl