Jaki hosting dla WordPress?

Promocja na hosting WordPress

WordPress to aktualnie najpopularniejszy system do tworzenia stron i  portali internetowych. Od lat cieszy się także uznaniem wśród twórców blogów o różnej tematyce. Z uwagi na to powszechnym pytaniem stało się – jaki hosting dla WordPress wybrać? 

Co to hosting?

Najprościej rzecz ujmując, hosting to nic innego jak wydzielony fragment serwera, który służy do przechowywania plików strony internetowej oraz najczęściej także do obsługi poczty e-mail. Jest to jedna z dwóch rzeczy, która jest niezbędna do utrzymywania strony internetowej. Aby posiadać własną witrynę WWW musisz mieć aktywną domenę internetową oraz hosting, który pozwoli taką witrynę uruchomić.

Usługi hostingowe oferowane na rynku posiadają różne parametry oraz różna specyfikację. Wszystko po to, aby kupujący mógł dobrać ją do własnych potrzeb i preferencji. Zdarza się często, że osoba taka nie wie jaki rodzaj hostingu jest jej potrzebny. W tym wypadku warto polegać na opinii ekspertów i wybrać usługę „szytą na miarę” swoich potrzeb.

Jaki hosting dla WordPress?

Hosting dla WordPress to jeden z najpopularniejszych produktów hostingowych na rynku. Ogromna popularność platformy WordPress spowodowała także wzrost zainteresowania usługą hostingową zoptymalizowaną dla WordPress. Przyjmy się ofertom popularnych firm hostingowych, które w swojej ofercie posiadają hosting dla WordPress.

TOP 8

Rodzaj pakietuPojemnośćRoczny koszt utrzymania (brutto)*
Domenomania.plwp.Base10GB SSD NVMe121,77 zł
LH.plKiwi10GB SSD NVMe184,50 zł
Cyberfolks.plwp_UP!5GB SSD NVMe367,77 zł
Seohost.plSSD NVMe H210GB SSD NVMe119,31 zł
Atthost.plProfessional Plus10GB SSD NVMe97,00 zł
home.plHosting WordPress SSD Start + SSL25GB SSD NVMe762,60 zł
Hostmark.plHM 1510GB SSD NVMe184,50 zł
Smarthost.plPremium-SSD-WWW10GB SSD NVMe183,27 zł

*Ceny są cenami odnowień danego pakietu hostingowego na dzień 3.03.2022. Nie były brane pod uwagę promocyjne koszty aktywacji.

Jaką firmę wybrać?

Przede wszystkim taką, która zapewni możliwie najwyższą jakość w stosunku do kosztu utrzymania usługi. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem firmy o tym jaki hosting dla swojego WordPress’a wybrać, sprawdź czy firma spełnia następujące wymagania:

  • Posiada dyski SSD NVMe
  • Gwarantuje możliwość użycia LiteSpeed Cache
  • Obsługuje PHP w wersji 7.X i wyższych (wersja 7.4 jest rekomendowana przez WordPress.org)
  • Obsługuję bazę danych MySQL w wersji 5.7 i nowszych lub MariaDB w wersji 10.2 lub nowszej
  • Oferuje darmowe certyfikaty SSL

Czym kierować się przy wyborze?

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę firmy, które są gwarancją usługi na odpowiednim poziomie. Zapewniają one szybkość działania oraz bezawaryjność. Większosć z nich posiada podobną specyfikację i usługi oferowane w ramach pakietu hostingowego. Dlaczego zatem wybrać hosting dla WordPress w Domenomania.pl? Zobacz co nas wyróżnia?

  • Support stworzony przez specjalistów WordPress
  • Zaplecze programistów, którzy na co dzień opiekują się wieloma witrynami WordPress
  • Możliwość skorzystania z narzędzia PHP X-Ray do analizy wydajności WordPress
  • Wysokie parametry wydajności takie jak pamięć RAM, ilość procesów PHP czy ilość rdzeni procesora do wykorzystania
  • Brak limitu ilości stron WordPress jakie można uruchomić na koncie hostingowym

Ile kosztuje hosting dla WordPress?

Ceny hostingu są zróżnicowane. Duże i popularne firmy cechuje zbyt wygórowana cena usługi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert mniejszych firm, które oferują wyższą jakość usługi oraz wsparcia technicznego przy jednoczesnym zachowaniu kilkukrotnie niższej ceny.

Przed zakupem warto sprawdzić jaki będzie koszt odnowienia serwera dla WordPress w kolejnym roku. Firmy stale oferują promocje związane z aktywacją konta hostingowego na pierwszy rok. po tym czasie często użytkownik otrzymuje fakturę na kwotę kilkukrotnie wyższą niż mógł się spodziewać.

Dlaczego warto wybrać zoptymalizowany hosting WordPress?

Wybierając hosting zoptymalizowany pod WordPress, tak jak ten oferowany przez Domemanomia.pl, decydujesz się na rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o tym systemie CMS. Takie plany hostingowe są precyzyjnie dostosowane do pracy z WordPress, co przekłada się na wyższą wydajność i bezproblemową integrację. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą skupić się na treści, a nie na technicznych aspektach zarządzania stroną.

Korzystając z takiego hostingu, otrzymujesz WordPress już zainstalowany lub możesz go z łatwością zainstalować za pomocą kilku kliknięć dzięki intuicyjnym instalatorom. To znacznie upraszcza proces uruchamiania strony i jest idealne dla osób, które nie chcą zagłębiać się w techniczne szczegóły.

Hosting oferowany przez Domemanomia.pl, zawiera zestaw podstawowych wtyczek WordPress, co eliminuje potrzebę ich manualnej instalacji. Te wtyczki są starannie dobrane, aby ułatwić zarządzanie stroną i poprawić jej funkcjonalność. Znajdziesz je w autoinstalatorze aplikacji.

Różne firmy hostingowe często rozwijają również własne, dedykowane wtyczki buforujące, które są zaprojektowane, aby maksymalizować wydajność WordPressa na ich serwerach. To oznacza szybsze ładowanie stron i lepsze ogólne doświadczenie użytkownika.

Ostatni, ale nie mniej ważny aspekt, to bezpieczeństwo. Hosting Domenomania.pl zoptymalizowany pod WordPress obejmuje specjalne środki zabezpieczające, które chronią Twoją stronę przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem. To dodatkowa warstwa ochrony, która zapewnia spokój ducha, wiedząc, że Twoja witryna jest bezpieczna.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl