Jak skonfigurować catch-all w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy adres typu catch-all?

W cPanel dostępny jest interfejs: Domyślny adres, który umożliwia skonfigurowanie domyślnego adresu (typu: catch-all) dla domeny. Skonfigurowany adres typu catch-all będzie odbierał wszystkie wiadomości, które zostały wysłane na nieprawidłowy adres e-mail w domenie.

 • często sprawdzaj domyślny adres typu catch-all ustawiony w cPanel pod kątem brakujących wiadomości. Możesz w nim znaleźć wiadomości, które np. zostały wysłane z literówką w adresie e-mail przed znakiem @,
 • jeśli nie skonfigurowałeś domyślnego adresu domeny w cPanel, to system wyśle ​​pocztę z błędem w adresie na adres domyślny konta w cPanel,
 • jeśli skonfigurujesz usługę przesyłania poczty dalej w cPanelu (cPanel > E-mail > Usługi przesyłania dalej), to ustawienia w tamtym miejscu będą nadpisywać ustawienia w opcji: Domyślny adres.

WAŻNE! Jeśli spamerzy wysyłają dużo spamu na Twoją domenę i kierujesz taką pocztę na domyślny adres typu catch-all, może on otrzymać dużą ilość spamu i skrzynka może zostać szybko przepełniona.

Jak ustawić adres typu catch-all przez cPanel?

Aby ustawić domyślny adres domeny, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: E-mail i kliknij opcję: Domyślny adres e-mail.
  Aby ustawić konto typu catch-all w cPanel kliknij opcję: Domyślny adres.
 3. W menu: Wysyłaj wszystkie nietrasowane wiadomości e-mail kierowane do następującej domeny wybierz domenę, dla której chcesz skonfigurować domyślny adres typu catch-all. Wybierz jedno z następujących ustawień:
  Domyślny adres e-mail typu catch-all dla domeny w cPanel

  • Odrzuć wiadomość e-mail, gdy serwer przetwarza ją w czasie działania usługi SMTP, i wyświetl komunikat o błędzie – wybierz to ustawienie, aby wysłać wiadomość o błędzie do nadawcy. Następnie wprowadź komunikat o błędzie w polu tekstowym: Komunikat o niepowodzeniu (widoczny dla nadawcy). Co to jest Mailer Daemon?
  • Przesyłaj dalej na adres e-mail – wybierz to ustawienie, aby przekazywać pocztę na inny adres. Następnie wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika konta cPanel w polu tekstowym: Przesyłaj dalej na adres e-mail.
 4. Kliknij: Opcje zaawansowane, aby wyświetlić dodatkowe ustawienia:
  • Prześlij dalej na swoje konto systemowe „nazwa-konta” – wybierz to ustawienie, aby przekazywać pocztę na konto systemowe.
  • Potok do programu – wybierz to ustawienie, aby przekazywać komunikaty do programu w ścieżce zdefiniowanej w dostępnym polu tekstowym. Wprowadź ścieżkę względem swojego katalogu domowego.
  • Odrzuć (niezalecane) – wybierz to ustawienie, aby usunąć wiadomości przychodzące i nie wysyłać powiadomienia o błędzie.

   Nie polecamy tego ustawienia, ponieważ nadawca nie będzie wiedział, że dostawa jego wysyłki się nie powiodła się.

 5. Kliknij przycisk: Zmień, aby zapisać ustawienia catch-all dla wybranej domeny w cPanel.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl