Jak przypisać domenę w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Przypisanie, czyli dodanie domeny do cPanelu jest wymagane, jeśli chcesz zarządzać swoją domeną za pomocą tego panelu administracyjnego. Aby domena mogła zostać poprawnie przypisana do hostingu w Domenomania.pl, to uprzednio powinna zostać wydelegowana domeny na DNS Domenomania.pl.

Przed przypisaniem do cPanel, domena powinna być wydelegowana na DNS Domenomania.pl

Po podpięciu domeny do cPanel, będziesz mógł m.in. wyświetlić stronę WWW pod adresem domeny oraz utworzyć skrzynki e-mail z adresem domeny. Przed podpięciem domeny w panelu cPanel, upewnij się, że Twoja domena jest utrzymywana na serwerach DNS Domenomania.pl.

Delegacja domeny może trwać nawet do 30h, ale z reguły trwa krócej (jest to tzw. propagacja domeny). Jeśli domena nie będzie wydelegowana na serwery DNS Domenomania.pl, to nadal będziesz mógł dodać ją do cPanelu (np. w celu przygotowania rekordu SOA lub w sytuacji, gdy chcesz lokalnie skierować domenę na adres IP hostingu), jednak jakakolwiek zmiana ustawień domeny wykonywana w cPanel, nie będzie miała wpływu na zmianę ustawień domeny.

Jak przypisać domenę do cPanelu?

Sprawdź instrukcje krok po kroku jak przypisać domenę do hostingu w Domenomania.pl przez cPanel:

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Po zalogowaniu się do cPanel, znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny.Aby przypisać domenę do cPanelu, znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny
 3. W kolejnym oknie kliknij przycisk: Dodaj nową domenę (prawy górny róg ekranu).Gdzie znajduje się przycisk Dodaj nową domenę?
 4. W polu Domena wpisz nazwę domeny, którą chcesz przypisać do cPanelu.
  • Aby przypisać nową domenę, wprowadź nazwę domeny w formacie: nazwadomeny.com.
  • Aby utworzyć subdomenę, wprowadź pełną nazwę subdomeny w formacie: subdomena.twojadomena.com. Dodana w ten sposób domena pojawi się również w interfejsie subdomen w cPanel (cPanel > Domeny > Subdomeny).

  WAŻNE! Jeśli masz już podpiętą jakąś domenę odznacz opcję: Współdziel katalog główny (…). Dzięki temu pliki nowej domeny będą znajdowały się w osobnym folderze na serwerze.

  Co się stanie po odznaczeniu opcji współdziel katalog główny?
 5. Po uzupełnieniu formularza przypisywania domeny do cPanelu, sprawdź czy wszystkie dane są poprawne i kliknij przycisk: Prześlij, aby zainicjować przypisywanie domeny. Potwierdź wszystkie dane w formularzu klikając w przycisk Prześlij
 6. To wszystko! Twoja nowa domena została podpięta do cPanelu. Jeśli domena została poprawnie wydelegowana na serwery DNS Domenomania.pl, to domena będzie prowadziła na Twój hosting w Domenomania.pl do wskazanego podczas przypisywania katalogu. Będziesz mógł też utworzyć skrzynki e-mail w adresie przypisanej domeny.

Jak utworzyć rekord SOA przy domenie przez cPanel?

Jeśli podczas delegacji domeny na serwery DNS Domenomania.pl, napotkasz komunikat informujący o tym, że wskazane serwery DNS nie zostały skonfigurowane do przyjęcia domeny (np. strefa SOA nie jest dostępna na serwerze DNS), to rozwiązaniem dla tej sytuacji jest przypisanie domeny do cPanel przed wydelegowaniem domeny na serwery DNS Domenomania.pl.

Podczas procesu przypisywania domeny do hostingu przez cPanel, tworzony jest odpowiedni rekord SOA, który umożliwi wydelegowanie domeny na serwery DNS Domenomania.pl.

WAŻNE! Domenomania.pl nie może zmienić tych wymagań (nie ma na to wpływu), ponieważ jest to zależne od konfiguracji operatora, od którego wykonujesz delegację domeny na DNS Domenomania.pl.

Jeśli otrzymujesz taki komunikat błędu podczas prób wydelegowania domeny na DNS Domenomania.pl, to spróbuj najpierw przypisać domenę do cPanel i następnie ponów próbę wykonania delegacji domeny na DNS Domenomania.pl.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl