Co to jest DirectAdmin?

Promocja na hosting WordPress

DirectAdmin to graficzny panel sterowania przeznaczony do zarządzania usługami hostingowymi, np. serwerów VPS. Panel administracyjny działa w środowisku przeglądarki internetowej będąc usługą typowo online i zapewniającą proste sterowanie zadaniami hostingu.

Co to jest DirectAdmin?

DirectAdmin to graficzny panel kontrolny do hostingu, który ułatwia zarządzanie stronami internetowymi np. na serwerach VPS. Podobnie jak cPanel umożliwia administrowanie witrynami internetowymi jak również opcjami hostingu wykorzystując w tym celu przyjazny dla użytkownika końcowego interfejs graficzny (zamiast typowego wiersza poleceń).

Panel DirectAdmin pozwala na zarządzanie nieograniczoną liczbą stron internetowych, skrzynek poczty elektronicznej. Pozwala automatyzować zadania a co za tym idzie uprasza proces konfiguracji i obsługi witryn internetowych.

Z punktu widzenia funkcjonalności Direct Admin oferuje mniej rozwiązań niż znacznie popularniejszy cPanel zostając tym samym uznany lekkim panelem sterowania, który także potrzebuje mniej zasobów do jego obsługi.

DirectAdmin jest dobrym wyborem jeśli posiadasz prostą usługę hostingową oraz trochę umiejętności do tego aby zarządzać nią. W obsłudze serwera do hostowania witryn klientów może okazać się, że cPanel będzie lepszym wyborem także ze względu na jego popularność i zaawansowany panel sterowania do użytkownika końcowego.

Podstawowe funkcje panelu DirectAdmin

Zgodnie ze specyfikacją autorów DirectAdmin, panel zarządzania umożliwia m.in.:

  • tworzenie i zarządzanie kontami oraz adresami e-mail,
  • tworzenie i zarządzanie użytkownikami panelu, kont FTP, itp.
  • zarządzanie ustawieniami DNS, a także konfiguracją domen i subdomen,
  • dostęp do statysty serwisu,
  • szybki dostęp i obsługa menadżera plików oraz baz danych SQL,
  • funkcje instalacji certyfikatu SSL, obsługi Cron, itp.

To co wyróżnia DirectAdmin na tle np. cPanel to możliwość wprowadzania prostych zmian w interfejsie graficznym oraz szybkiego przełączania się między typami dostępu korzystając z jednego konta użytkownika. Interfejs posiada funkcje dla administratorów serwerów oraz sprzedawców.

DirectAdmin oferuje możliwość obsługi konta na trzech poziomach:

  • administratora – ma dostęp do wszystkich trzech poziomów zarządzania kontem oraz usługami,
  • sprzedawcy – mającego dostęp do poziomu sprzedawcy oraz użytkownika,
  • użytkownika – który ma dostęp tylko do poziomu użytkownika a co za tym idzie skoncentrowanego na typowo technicznej obsłudze serwera końcowego.

Chociaż w obsłudze technicznej usługi VPS, np. uruchomieniu strony internetowej czy skrzynki e-mail, korzystanie z w/w poziomów może nie mieć większego znaczenia, to możliwości DirectAdmin daleko wykraczają poza obszar konfiguracji typowo skierowany do użytkownika końcowego.

Z rozwiązania może skorzystać provider usługi chcący zarządzać usługami konta, skalować je i dostosowywać do potrzeb użytkowników, a także administrator, który może dostosować całego konto i wszystkie usługi pod potrzeby użytkowników oraz providerów usług.

Z tych właśnie powodów DirectAdmin staje zawsze na przeciw popularniejszemu rozwiązaniu jakim jest cPanel. Ten z kolei koncentruje się na zaawansowanej obsłudze serwerów przy jednoczesnej obsłudze wielu klientów.

DirectAdmin uznawany jest za lekki panel administracyjny ze względu na mniej zaawansowane opcje konfiguracji przy jednocześnie wdrożonym trzypoziomowym systemie zarządzania kontami i o wiele łatwiejszym mechanizmie dostosowania interfejsu panelu.

Efektywne zarządzanie hostingiem WordPress z DirectAdmin

DirectAdmin to intuicyjny panel do zarządzania hostingiem, który oferuje prostą obsługę na początku swojej przygody ze stronami WWW. Dzięki elastyczności panel DirectAdmin jest dobrym wyborem dla tych, którzy poszukują nie tylko wydajnego, ale również łatwego w obsłudze narzędzia do zarządzania przestrzenią hostingową. DirectAdmin to tworzenie kont e-mail, baz danych oraz instalacja WordPress jednym kliknięciem myszki.

Hosting WordPress z DirectAdmin: szybkość, bezpieczeństwo, wygoda

Wybierając hosting WordPress od Domenomania.pl, zyskujesz nie tylko dostęp do szybkich i niezawodnych serwerów, ale również możliwość zarządzania hostingiem za pomocą DirectAdmin. To połączenie gwarantuje, że Twoja strona na WordPressie będzie działać płynnie, bezpiecznie i bez zakłóceń, a Ty będziesz mógł w prosty i intuicyjny sposób zarządzać wszystkimi aspektami swojego hostingu.

Jeśli poszukujesz hostingu dla strony WordPress, który oferuje zarówno wysoką wydajność oraz proste zarządzanie, sprawdź ofertę hostingu WordPress w Domenomania.pl. Zarządzanie Twoją stroną może stać się bardziej intuicyjne, co pozwoli skupić się na rozwijaniu swojego projektu nie martwiąc się o techniczne aspekty.

DirectAdmin dzięki prostej obsłudze stanowi idealne rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie szybkość i wygodę zarządzania hostingiem – nie rezygnując przy tym z zaawansowanych opcji konfiguracyjnych. Wybierając hosting WordPress w Domenomania.pl zyskujesz nie tylko stabilną i szybką platformę, ale również pełną kontrolę nad hostingiem.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl