Jak opróżnić skrzynkę e-mail przez cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Jak usunąć niechciane wiadomości z skrzynki?

Za pośrednictwem cPanelu możesz utworzyć skrzynki e-mail, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu. Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to Twoje skrzynki e-mail będą mogły korzystać z adresów tych domen.

Jeśli potrzebujesz przejść do edycji wybranej skrzynki e-mail (np. w celu skasowania z niej niechcianych wiadomości), możesz to zrobić po zalogowaniu do cPanelu. Możesz opróżnić skrzynkę e-mail na wiele sposobów (np. starsze wiadomości niż). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak skasować niechciane wiadomości na skrzynce e-mail utworzonej na hostingu w Domenomania.pl.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak opróżnić skrzynki e-mail na hostingu przez cPanel

Aby opróżnić pojemność skrzynki e-mail na serwerze za pomocą cPanelu:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. W panelu cPanel przejdź do sekcji: E-mail, a następnie wybierz opcję Konta e-mail.Aby opróżnić skrzynkę e-mail w cPanelu, kliknij opcję: Konta e-mail.
 3. Aby przejść do edycji wybranej skrzynki e-mail, kliknij przycisk: Zarządzaj przy wybranym koncie pocztowym.
  Sprawdź gdzie znajduje się przycisk Zarządzaj przy koncie pocztowym
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz edycji dla wybranego konta pocztowego. Po prawej stronie ekranu znajdź sekcję: Przydatne opcje i kliknij pozycję: Opróżnij skrzynki e-mail. Dzięki tej funkcji możesz wyczyścić skrzynkę e-mail (np. wszystkie wiadomości, starsze niż rok, większe niż, itd.).

  WAŻNE! W polu: Current Storage Usage wyświetlana jest obecna zajętość skrzynki e-mail. Możesz tutaj sprawdzić jaka pojemność jest już zajęta na skrzynce e-mail oraz jaki jest to procent całkowitej pojemności. Jak zmienić pojemność skrzynki e-mail w cPanel?

  Aby wyczyścić skrzynkę e-mail, kliknij opcję: Opróżnij skrzynki email
 5. Zostaniesz przekierowany do ekranu czyszczenia wybranej skrzynki e-mail. W polu: Account możesz zmienić skrzynkę e-mail, dla której chcesz wykonać proces czyszczenia. Po wybraniu katalogu skrzynki, będziesz miał do wyboru kilka zdefiniowanych opcji, np.: starsze niż rok, większe niż 30MB, wszystkie wiadomości oraz będziesz mógł samodzielnie określić reguły czyszczenia konta pocztowego.
  Ekran opróżniania skrzynki e-mail w cPanel
 6. Po kliknięciu przycisku: Delete Pemanently wykonany zostanie proces czyszczenia wybranej skrzynki e-mail. W prawym górnym rogu ekranu zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający wykonanie operacji czyszczenia.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl