Jak opróżnić skrzynkę e-mail przez cPanel?

Za pośrednictwem cPanelu możesz utworzyć skrzynki e-mail, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu. Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to Twoje skrzynki e-mail będą mogły korzystać z adresów tych domen.

Jeśli potrzebujesz przejść do edycji wybranej skrzynki e-mail (np. w celu skasowania z niej niechcianych wiadomości), możesz to zrobić po zalogowaniu do cPanelu. Możesz opróżnić skrzynkę e-mail na wiele sposobów (np. starsze wiadomości niż). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak skasować niechciane wiadomości na skrzynce e-mail utworzonej na hostingu w Domenomania.pl.

Jak opróżnić skrzynki e-mail na hostingu przez cPanel

Aby opróżnić pojemność skrzynki e-mail na serwerze za pomocą cPanelu:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. W panelu cPanel przejdź do sekcji: E-mail, a następnie wybierz opcję Konta e-mail.Aby opróżnić skrzynkę e-mail w cPanelu, kliknij opcję: Konta e-mail.
 3. Aby przejść do edycji wybranej skrzynki e-mail, kliknij przycisk: Zarządzaj przy wybranym koncie pocztowym.
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz edycji dla wybranego konta pocztowego. Po prawej stronie ekranu znajdź sekcję: Przydatne opcje i kliknij pozycję: Opróżnij skrzynki e-mail. Dzięki tej funkcji możesz wyczyścić skrzynkę e-mail (np. wszystkie wiadomości, starsze niż rok, większe niż, itd.).

  WAŻNE! W polu: Current Storage Usage wyświetlana jest obecna zajętość skrzynki e-mail. Możesz tutaj sprawdzić jaka pojemność jest już zajęta na skrzynce e-mail oraz jaki jest to procent całkowitej pojemności.

  Aby wyczyścić skrzynkę e-mail, kliknij opcję: Opróżnij skrzynki email
 5. Zostaniesz przekierowany do ekranu czyszczenia wybranej skrzynki e-mail. W polu: Account możesz zmienić skrzynkę e-mail, dla której chcesz wykonać proces czyszczenia. Po wybraniu katalogu skrzynki, będziesz miał do wyboru kilka zdefiniowanych opcji, np.: starsze niż rok, większe niż 30MB, wszystkie wiadomości oraz będziesz mógł samodzielnie określić reguły czyszczenia konta pocztowego.
  Ekran opróżniania skrzynki e-mail w cPanel
 6. Po kliknięciu przycisku: Delete Pemanently wykonany zostanie proces czyszczenia wybranej skrzynki e-mail. W prawym górnym rogu ekranu zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający wykonanie operacji czyszczenia.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie