Jak sprawdzić wersję PHP?

Promocja na hosting WordPress

Skorzystaj z poniższego artykułu, aby dowiedzieć się jak za pośrednictwem cPanel sprawdzić ustawioną wersję PHP na całym koncie hostingowym. W dalszej części artykułu dowiesz się też jak sprawdzić ustawioną wersję PHP dla konkretnego katalogu, jeśli zmiana wersji PHP została w nim wymuszona za pomocą pliku htaccess.

Co to PHP?

PHP to nic innego jak język programowania, który ma szerokie zastosowanie przy tworzeniu stron WWW. Korzystając z usług hostingowych ważne jest, aby dostawca hostingu oferował wiele wersji PHP. W ten sposób masz pewność, że Twoja strona internetowa będzie mogła poprawnie działać na danym serwerze.

Jak sprawdzić wersję PHP w cPanel?

Aby sprawdzić wersję PHP na hostingu w Domenomania.pl za pomocą panelu cPanel:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Przejdź do sekcji: Oprogramowanie, następnie wybierz opcję: Wybór wersji PHP.
  Po zalogowaniu do cPanel, przejdź do opcji: Wybór wersji PHP.
 3. W górnej części strony w pozycji: Bieżąca wersja PHP znajdziesz informacje jaka jest ustawiona wersja PHP na całym hostingu.
  Widok wersji PHP skonfigurowanej dla konta hostingowego
 4. Jeśli chcesz zmienić wersję PHP przez cPanel, możesz to zrobić na tym samym ekranie.

Za pomocą cPanel możesz nie tylko sprawdzić czy ustawić wybraną wersję PHP, która będzie obowiązywać na całym serwerze, ale również możesz zmienić ustawienia PHP lub włączyć / wyłączyć wybrane moduły PHP.

Jak sprawdzić wersję PHP poprzez plik phpinfo?

Jeśli wersja PHP została zmieniona tylko dla konkretnego katalogu (np. za pomocą pliku .htaccess), to wersja PHP wyświetlana w cPanelu nie będzie obejmować faktycznie ustawionej wersji PHP w tym katalogu.

W takiej sytuacji możesz sprawdzić wersję PHP w wybranym katalogu, np. za pomocą przygotowania odpowiedniego pliku phpinfo, wysłaniu go do wybranego katalogu i następnie wywołaniu tego pliku z poziomu przeglądarki internetowej.

 1. Połącz się ze swoim serwerem FTP w Domenomania.pl (np. za pomocą menadżera plików lub innego dowolnego klienta FTP).
 2. Utwórz plik z rozszerzeniem .php (np. phpinfo.php) i wklej do zawartości tego pliku poniższy kod:
  <?php phpinfo(); ?>
 3. Zapisz wprowadzone zmiany i wyślij plik na serwer FTP do katalogu, dla którego chcesz sprawdzić wersję PHP.
 4. Wywołaj plik z poziomu przeglądarki, wpisując w pasku adresu odpowiedni adres URL, który spowoduje wywołanie wysłanego na serwer pliku.

  Przykład: jeśli plik phpinfo.php z powyższym fragmentem kodu wysłałeś do katalogu /public_html/stronawww, to możesz wywołać ten plik wpisując w przeglądarce adres: twoja_nazwa.domenomania.eu/stronawww/phpinfo.php

 5. Po wywołaniu pliku, na ekranie zostaną wyświetlone aktualne ustawienia PHP, które obowiązują w ramach wybranego katalogu. W górnej części wyświetlonego ekranu znajdziesz numer wersji PHP, która obowiązuje w wybranym katalogu.
 6. Jeśli chcesz zmienić wersję PHP w taki sposób, aby zmiana obowiązywała tylko w ramach wybranego katalogu, to w wybranym katalogu znajdź plik htaccess i przejdź do jego edycji, aby ustawić inną wersję PHP.

Jeśli korzystasz w WordPress i chcesz sprawdzić wersję PHP dla WordPress to wykonasz to w łatwy sposób.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl