Jak zaktualizować dane abonenta?

Promocja na hosting WordPress

Edycja danych abonenta możliwa jest na kilka sposobów i wszystko uzależnione jest od tego jaki końcowy efekt chcesz uzyskać. Dane abonenta możemy edytować w określonym zakresie:

Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl dane konta klienta można częściowo edytować (np. adres, ulica i numer budynku, kod pocztowy, miejscowość, kraj), ale nie powoduje to zmian w bazie WHOIS. Jeśli chcesz zaktualizować dane Abonenta w zakresie jego nazwy lub autoryzowanego, kontaktowego adresu e-mail oraz zaktualizować je w rejestrze domen, to należy przesłać do Domenomania.pl wniosek o aktualizację danych abonenta.

Aktualizacja danych abonenta nie umożliwia zmiany statusu prawnego oraz przepisania usługi z jednego abonenta na drugiego. Zmiana abonenta na innego możliwa jest tylko za pomocą cesji.

Jeśli natomiast chcesz zaktualizować dane kontaktowe dla Twojego konta w Domenomania.pl, np. telefon lub dodatkowy adres e-mail, możesz to wykonać po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak zaktualizować dane adresowe abonenta w Panelu klienta Domenomania.pl?

Aktualizacja danych w Panelu klienta nie umożliwia zmiany statusu prawnego oraz nie powoduje zmian danych w rejestrze domen (tzw. WHOIS). Zmiana abonenta na innego możliwa jest za pomocą cesji. Jeśli chcesz zmienić lub zaktualizować dane klienta, nie zmieniając przy tym abonenta, możesz to zrobić w po zalogowaniu do Panelu klienta:

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
  2. Po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji: Twoje dane.
    Przejdź do sekcji menu: Twoje dane, aby zmienić dane dla konta w Panelu klienta.
  3. W sekcji: Dane zamawiającego będziesz mógł zaktualizować dane adresowe dla swojego konta w Domenomania.pl.
    W sekcji: Dane zamawiającego możesz zmienić dane dla konta w Domenomania.pl
  4. Zaakceptuj wszystkie wymagane warunki, zgody oraz kliknij przycisk: Zapisz, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Zmiana danych adresowych zostanie natychmiast zapisana.

WAŻNE! Pamiętaj, że aktualizacja danych adresowych w Panelu klienta Domenomania.pl nie powoduje zmiany tych danych w ogólnodostępnej bazie WHOIS. Jeśli chcesz zaktualizować dane kontaktowe w bazie WHOIS, to należy przesłać do nas skan uzupełnionego wniosku o aktualizację danych abonenta.

Jak zaktualizować nazwę abonenta?

Aktualizacja nazwy abonenta odbywa się poprzez przesłanie do nas uzupełnionego skanu wniosku o aktualizację danych abonenta. We wniosku tym można wypełnić wszystkie pola lub tylko te, które mają ulec zmianie.

Po otrzymaniu wniosku jest on przesyłany do rejestrów nadrzędnych, które następnie procedują zmiany. Po ich wykonaniu, abonent otrzymuje od nas informację zwrotną o powodzeniu aktualizacji lub prośbę o uzupełnienie brakujących informacji.

Skan wniosku o aktualizację danych abonenta należy wysłać na adres: bok@domenomania.pl

Jak zaktualizować adres e-mail abonenta?

Autoryzowany adres e-mail dla usług jest bardzo istotny i należy pamiętać, aby był do adres, do którego mają dostęp tylko upoważnione osoby. Adres ten może służyć do wykonywania szeregu czynności na domenach takich jak np. wysłanie prośby o wykonanie cesji czy wydanie kodu authinfo dla domeny. Ponadto na taki adres e-mail wysyłane są także wszelkie linki do akceptacji w momencie chęci wykonania transferu domeny oraz jej cesji.

Jeśli chcesz zaktualizować autoryzowany adres e-mail, to należy przesłać do nas uzupełniony skan wniosku o aktualizację danych abonenta. We wniosku można wypełnić wszystkie pola lub tylko te dotyczące tych danych, które chcesz zmienić, czyli np. adres e-mail.

Po otrzymaniu wniosku jest on przesyłany do rejestrów nadrzędnych, które następnie procedują zmiany. Po ich wykonaniu, abonent otrzyma informację zwrotną o powodzeniu aktualizacji lub prośbę o uzupełnienie brakujących informacji.

Skan wniosku o aktualizację danych abonenta należy wysłać na adres: bok@domenomania.pl

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl