Co oznacza, że posiadam cPanel lub DirectAdmin?

Promocja na hosting WordPress

Po założeniu konta w Domenomania.pl możesz spotkać się z: Panelem klienta, cPanelem lub DirectAdminem. Dodatkowo możesz poznać jak korzystać ze skrzynki e-mail przez panel Webmail. Skorzystaj z poniższego artykułu, aby poznać podstawowe różnice między dostępnymi panelami.

Do czego służy pierwszy Panel klienta?

Posiadając jakąkolwiek usługę w Domenomania.pl, otrzymujesz dostęp do Panelu klienta. Oznacza to, że po założeniu każdego nowego konta w serwisie Domenomania.pl, każdy klient otrzymuje dostęp do Panelu klienta. Logowanie do panelu możliwe jest pod adresem: https://domenomania.pl/logowanie lub po kliknięciu opcji: Zaloguj na naszej stronie.

Za pośrednictwem Panelu klienta użytkownik Domenomania.pl może wykonać wiele niezbędnych operacji zarówno ważnych dla abonenta jak i administratora. Sprawdź jak zalogować się do Panelu klienta w Domenomania.pl.

Do czego służy cPanel lub DirectAdmin?

Jeśli zamówisz hosting, otrzymujesz też dostęp do jednego z dwóch wybranych paneli zarządzania: DirectAdmin lub cPanel. Panel administracyjny wybierasz podczas zamawiania hostingu.

cPanel

cPanel jest oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie serwerem wirtualnym (serwisem internetowym i pocztą elektroniczną). Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, dla których jest to pierwsza styczność z serwerami wirtualnymi oraz dla użytkowników mniej zaawansowanych.

DirectAdmin

DirectAdmin jest to nowoczesny, a zarazem wyjątkowo intuicyjny w obsłudze panel do zarządzania serwerem wirtualnym. Do DirectAdmin’a możesz zalogować się poprzez adres: http://twojadomena.pl/directadmin/. Po poprawnym zalogowaniu za pomocą tego panelu można w każdej chwili skorzystać z poczty elektronicznej dzięki dostępowi poprzez WWW. Dodatkowo możesz także wykonywać następujące czynności:

cPanel lub DirectAdmin otrzymujesz po zamówieniu hostingu

Panel administracyjny (cPanel lub DirectAdmin) dodawany jest podczas zamawiania hostingu w Domenomania.pl. To podczas procesu zamawiania hostingu wybierasz, który panel ma zostać zainstalowany na Twoim hostingu.

Proces zamówienia hostingu w Domenomania.pl jest bardzo prosty. Po złożeniu zamówienia, należy je opłacić, aby hosting został aktywowany oraz, abyś mógł zacząć z niego korzystać (np. opublikować stronę WWW lub utworzyć skrzynki e-mail). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak zamówić hosting.

Jak zacząć korzystać z hostingu po uruchomieniu?

Jeśli posiadasz już aktywny hosting w Domenomania.pl, to pierwszymi operacjami jakimi powinieneś się zająć to m.in.: przypisanie domeny do hostingu, opublikowanie plików strony internetowej w katalogu na serwerze lub skierowanie ruchu poczty e-mail na Twój hosting w Domenomania.pl.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl