Jak wykonać transfer domeny .DE?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Po zarejestrowaniu adresu internetowego możesz zrobić transfer domeny, czyli przenieść ją do nowego operatora (tzw. rejestratora), np. wybierając operatora, który oferuje najtańsze przedłużenie domeny.

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny internetowej oznacza przeniesienie domeny od jednego operatora do drugiego. Po przeniesieniu domeny, będziesz ją opłacać u nowego operatora. Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonych czynności. Procedura przenosin domeny różni się w zależności od rodzaju domeny.

Bez względu na typ domeny, którą chcesz przenieść do nowego operatora, to pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo dla domeny u obecnego rejestratora (czyli tam gdzie obecnie opłacasz domenę).

Po uzyskaniu kodu authinfo dla swojej domeny, możesz rozpocząć przenosiny domeny do innego dowolnego operatora. Przeniesienie domeny europejskiej do Domenomania.pl rozpoczniesz po zalogowaniu do Panelu klienta.

Kod authifno dla domen .de powinieneś uzyskać od swojego obecnego rejestratora domeny.

Transfer domeny .de do Domenomania.pl

Przeniesienie domeny niemieckiej (.de) jest płatne zarówno w okresie abonamentowym jak i po wygaśnięciu domeny. Koszt transferu domeny .de wraz z odnowieniem znajdziesz w cenniku domen. Opłata za transfer powoduje przedłużenie ważności domeny niemieckiej o 1 rok.

Procedura transferu domeny .de do Domenomania.pl

Rozpoczęcie procesu przenoszenia obsługi domeny niemieckiej do Domenomania.pl wymaga posiadania konta klienta w naszym systemie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to możesz założyć nowe konto klienta bez konieczności rejestracji dodatkowych usług (np. hostingu).

 1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
 2. Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, w menu po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji: Transfer domen i kliknij: Dodaj do transferu.
  Aby przenieść domenę europejską do Domenomania.pl, zaloguj się do Panelu klienta i przejdź do opcji: Dodaj do transferu
 3. W wyświetlonym formularzu podaj nazwy domen, które chcesz przenieść i kliknij przycisk: Dodaj. Jeśli chcesz wpisać wiele domen i dodać je transferu, to nie zapomnij oddzielić ich przecinkiem.
 4. Następnie przejdź do zakładki: Transfer od Partnera.
  Aby zrobić transfer domeny europejskiej, w Panelu klienta przejdź do opcji: Transfer od Partnera
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone domeny, które dodałeś do transferu. Wpisz kod authinfo dla domen, które chcesz przenieść. Aby rozpocząć transfer wskazanych domen, kliknij przycisk: Rozpocznij transfer.

  Aby rozpocząć transfer domeny EU, wpisz kod AuthInfo, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.

 6. Na swój adres e-mail otrzymasz dane do dokonania płatności za transfer domeny niemieckiej. Opłata za transfer domeny .DE powoduje przedłużenie ważności przenoszonej domeny o jeden rok.
 7. Dokonujesz płatności za rozpoczęcie transferu domeny .de wraz z jej odnowieniem.
 8. Po zaksięgowaniu wpłaty, rozpoczyna się przenoszenie domeny niemieckiej do Domenomania.pl, a Ty otrzymasz fakturę VAT.

W przypadku przenoszenia domen .DE nie jest wysyłany link weryfikacyjny. Proces przenoszenia domeny niemieckiej zaczyna się po zaksięgowaniu wpłaty za transfer domeny.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie