Co to jest sklep WooCommerce?

Promocja na hosting WordPress

WooCommerce to popularna wtyczka umożliwiająca uruchomienie sklepu internetowego na stronie opartej na CMS WordPress. Chociaż WooCommerce traktowane jest jako platforma sprzedażowa, działa wyłącznie z WordPress i nie może być używana samodzielnie.

WordPress wraz z WooCommerce oraz społecznością stojącą za rozwojem tej wspaniałej platformy do sprzedaży produktów online, stały się jednym z największych i najpopularniejszych rozwiązań e-commerce. Uruchomienie sklepu jest praktycznie darmowe, ale istnieją również zaawansowane wtyczki zaprojektowane pod WooCommerce, które są dodatkowo płatne. Dowiedz się z artykułu poniżej co to jest WooCommerce.

Co to jest WooCommerce?

WordPress to popularny system CMS, który zaczynał jako aplikacja do budowania blogów. Przeszedł długą drogę, aby ostatecznie stać się platformą przygotowaną do obsługi dowolnego typu stron, np. wizytówek, portfolio, galerii zdjęć, serwisów informacyjnych oraz sklepów internetowych.

Początkowo WordPress oferował wiele dodatkowych wtyczek, które umożliwiały prowadzenie sprzedaży, jednak było to rozwiązanie powodujące wiele problemów, np. związanych z zarządzaniem produktami, zamówieniami oraz ich obsługą.

Sprawdź najpopularniejsze wtyczki dla WooCommerce

Pojawienie się wtyczki WooCommerce całkowicie zmieniło sytuację i sprawiło, że WordPress stał się jedną z najlepszych i bezpłatnych platform do prowadzenia sprzedaży online. Ta wyjątkowa wtyczka trafiła w gusta każdego kto chciał zbudować samemu sklep internetowy, oferując szeroką gamę funkcji i narzędzi.

WooCommerce przede wszystkim pozwala szybko przekształcić dowolny typ witryny internetowej w sklep internetowy. Jest prosta w konfiguracji i łatwa obsłudze przez co prowadzenie sprzedaży jest naprawdę przyjemne i nie wymaga wiedzy technicznej.

WooCommerce to wtyczka dostępna w bibliotece WordPress, która zaraz po zainstalowaniu umożliwia zarządzanie produktami i sprzedażą. Po zainstalowaniu WooCommerce, możesz łatwo konfigurować i zarządzać wszystkim z jednego łatwego w obsłudze interfejsu. Obejmuje to opisy produktów, szczegóły pozycji, ceny produktów, opłaty za wysyłkę, podatki, stany magazynowe, obrazy i wiele innych.

Sama wtyczka pozwala uruchomić platformę sklepu internetowego, ale na tym nie kończą się możliwości pluginu. W bibliotece WordPress znajdziesz dziesiątki płatnych i darmowych wtyczek, które wprowadzają dodatkowe funkcjonalności i integracje, np. z systemami płatności czy operatorami przesyłek kurierskich, a także analityką, systemami newsletter, spersonalizowanego koszyka, itp..

Ile kosztuje uruchomienie sklepu WooCommerce?

Uruchomienie sklepu internetowego opartego o CMS WordPress i wtyczkę WooCommerce można uznać za bezpłatne. Jako system open source podstawowa wersja oprogramowania WooCommerce jest dostępna do bezpłatnego pobrania. Podobnie jak wiele wtyczek rozszerzających funkcjonalność sklepu uruchomionego w oparciu o WooCommerce.

Podstawowym kosztem jaki ponosisz uruchamiając sklep WooCommerce jest koszt zakupu odpowiedniego hostingu, domeny internetowej oraz certyfikatu SSL. Instalacja CMS WordPress i wtyczki WooCommerce jest bezpłatna i nawet nie posiadając wiedzy technicznej bez problemu samodzielnie skonfigurujesz sklep internetowy.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby Twój sklep działał naprawdę dobrze i równie dobrze wyglądał – może okazać się, że będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty. Możesz do nich zaliczyć, m.in.:

  • płatne szablony stron internetowych WordPress,
  • integracje z systemami płatności i operatorami przesyłek kurierskich,
  • opłaty za korzystanie z integracji z hurtowniami produktów,
  • płatne wtyczki rozszerzające funkcjonalność WooCommerce,
  • obsługa administratora, webdevelopera, itp. (koszty wynikające z zatrudnienia dodatkowej pomocy).

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

WordPress umożliwia uruchomienie dowolnego typu strony internetowej. Poświęcając niewiele czasu na poznanie panelu administratora i zrozumienie mechanizmów działania WordPress (m.in. instalacji dodatków i obsługi wtyczek), możesz stworzyć całą stronę internetową samodzielnie.

Zainstalowanie WooCommerce i konfiguracja sklepu również są proste, a jeśli będziesz potrzebował pomocy, możesz liczyć na ogromną ilość instrukcji oraz wsparcie rozbudowanej społeczności skupionej wokół WooCommerce – także na polskich forach i grupach dyskusyjnych.

Niski koszt uruchomienia sklepu, ogromna funkcjonalność, wsparcie społeczności, możliwość dowolnej konfiguracji działania jak i wyglądu sklepu, to najmocniejsze argumenty przemawiające za tym, że WooCommerce może być naprawdę świetnym wyborem dla Ciebie. Pamiętaj, że nawet uruchomiając stronę internetową, a następnie sklep internetowy oraz dążąc do jego rozwoju, w każdej chwili możesz skorzystać z pomocy wielu firm specjalizujących się w stronach internetowych, które pomogą Tobie w rozbudowie witryny.

To również cenny argument, gdyż wiele osób decyduje się na uruchomienie sklepu WooCommerce, chcąc maksymalnie obniżyć koszty uruchomienia sklepu, ale z czasem oczekują coraz to nowszych i bardziej złożonych funkcjonalności. Mogą oni łatwo skorzystać ze wsparcia wielu firm, dla których to oprogramowanie jest bardzo dobrze znane.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak założyć stronę WWW?

Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

Jak zalogować się do poczty e-mail?

Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl