Jak zmienić tytuł i opis meta w Yoast SEO?

Promocja na hosting WordPress

Metadane to dane zapisywane w kodzie stron w celu dostarczenia dodatkowych informacji odczytującemu je oprogramowaniu, np. robotom indeksującym. Metadane możesz uzupełnić w wielu elementach strony internetowej, począwszy od samego wpisu (tytuł i opis wpisów) jak również w mediach.

Metadane to ważny element w optymalizowaniu treści, a każdy z elementów metadanych może ułatwić wyszukiwanie i używanie witryny. Z tego artykułu dowiesz się, jak zmienić tytuł i opis meta w Yoast SEO.

Meta opis i meta tytuł

Tytuły stron lub „znaczniki tytułów” to małe fragmenty kodu HTML, które można znaleźć w kodzie źródłowym stron internetowych. Tytuł jest wyświetlany przez wyszukiwarki (np. Google) na stronach wyników wyszukiwania. Dokładnie w taki sam sposób działa meta opis. WordPress domyślnie umożliwia wprowadzenie zmian tytułu i opisu dla całej witryny internetowej, ale nie poszczególnych wpisów i stron. Możesz to zrobić w ustawieniach ogólnych w panelu administratora.

Opisy meta to małe fragmenty kodu HTML, które zawierają opis lub podsumowanie strony, do której się odnoszą. Podobnie jak notka do książki czy streszczenie filmu – w meta opisie powinno się opisywać zawartość strony, do której jest przypisana.

Opis i tytuł strony widoczne w wynikach wyszukiwania Google

Korzystając z tytułu i opisu strony możesz szybko określić czy strona (do której prowadzi łącze) zawiera poszukiwane przez użytkowników informacje. Określając meta opis i meta tytuł wskazujesz użytkownikom przeglądającym wyniki wyszukiwania czego dokładnie dotyczy wyświetlony wynik i czy odpowiada na ich pytanie.

Źle dobrane tytuły i opisy (np. generowane losowo) mogą budzić mniejsze zainteresowanie – przez co będą otrzymywały mniej kliknięć niż ich dobrze zoptymalizowane odpowiedniki. Tytuły stron i opisy meta nie są czynnikiem rankingowym, ale są ważnym elementem w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Im lepiej zoptymalizowane są tytuły i opisy meta – tym większa szansa, że ​​zostaną kliknięte.

Jak zmienić tytuł i opis meta w Yoast SEO?

WordPress nie oferuje domyślnie opcji edycji meta opisu i meta tytułu (poza tytułem jaki wprowadzasz dodając nową stronę lub wpis). Taka sytuacja powoduje, że meta opis pobierany jest automatycznie z treści strony i jest po prostu jej fragmentem. Nie zawsze odpowiada to w 100% potrzebom użytkowników, dlatego korzystając z wtyczki Yoast SEO możesz edytować meta opis i meta tytuł, a przy okazji poprawić jakość treści i SEO strony WordPress.

  1. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Yoast SEO.
  2. Przejdź do edycji lub utwórz nową stronę lub wpis WordPress
  3. Uzupełnij tytuł i treść, a następnie skorzystaj z ustawień Yoast SEO.
    W zakładce SEO wtyczki Yoast SEO znajdziesz informacje o meta tytule i meta opisie
  4. W zakładce SEO możesz dodać frazę kluczową, edytować tytuł SEO (meta title) oraz opis (meta description).
  5. Skorzystaj z sekcji Analiza SEO, aby upewnić się, że dodane treści są zoptymalizowane pod kątem SEO.
    Analiza SEO Yoast SEO pozwala sprawdzić jakość publikowanego wpisu
  6. Opublikuj wpis.

Wtyczka Yoast SEO za pomocą wbudowanego miernika i narzędzi pokaże Ci czy meta opis i meta tytuł spełniają określone optymalne warunki, np. długość oraz widoczność frazy kluczowej.

Zmiana tytułu i opisu w panelu WordPress może nie być od razu widoczna w wynikach wyszukiwania Google. Pozwól wyszukiwarce na ponowne zaindeksowanie wprowadzonych zmian, aby tytuł i opis strony identyfikowały Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania (może to potrwać nawet kilka dni).

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl