Instalacja i konfiguracja All in One SEO w WordPress

Promocja na hosting WordPress

All in One SEO to jedna z najpopularniejszych wtyczek SEO używanych przez ponad 2 miliony stron internetowych. Obsługuje wszystko, czego potrzebujesz, aby poprawić SEO i rankingi w Twojej witrynie.

All in One SEO pod względem łatwości obsługi, lepszego doświadczenia użytkownika i większej kontroli nad wieloma funkcjami, a także znakomitej współpracy z SEO dla eCommerce, stanowi jedną z najlepszych wtyczek dla WordPress pod względem obsługi obszaru SEO.

All in One SEO – informacje podstawowe

WordPress to idealny system CMS dla prowadzenia strony WWW, jak również do jej pozycjonowania. Dysponuje wieloma świetnymi narzędziami do optymalizacji SEO – dzięki czemu witryny oparte o WordPress, zyskują wysokie pozycje w Google.

Jeśli chcesz od początku prowadzenia strony internetowej zadbać o jej pozycjonowanie, polecamy skorzystać z jednej z dwóch najpopularniejszych wtyczek – All in One SEO lub Yoast SEO. Obie wtyczki dostarczają szeregu narzędzi i funkcji, które pomogą Ci w optymalizowaniu dodawanych treści, jak również optymalizacji SEO.

Na szczególną uwagę zasługuje opisywana w tym artykule wtyczka All in One SEO, która pod wieloma względami daje większe możliwości optymalizacji, ale również znakomicie nadaje się poprawy SEO dla ecommerce (np. WooCommerce).

Zadaniami wtyczek do optymalizowania SEO jest dostarczenie użytkownikowi narzędzi i wskazówek, które pomogą mu poprawić widoczność strony. Sama optymalizacja obejmuje wiele elementów składowych strony internetowej, np. optymalizację obrazów, atrybutów, treści, rozkładu nagłówków, linkowania wewnętrznego i zewnętrznego czy nasycenia treści frazami kluczowymi.

All in One SEO w bezpłatnej wersji obsługiwana jest przez ponad 3 mln stron internetowych i zajmuje drugie miejsce za 5 mln stron obsługiwanych przez drugą popularną wtyczkę z tej kategorii, czyli Yoast SEO.

Instalacja i konfiguracja All in One SEO

Ponieważ bezpłatna wersja All in One SEO jest dostępna w oficjalnym katalogu wtyczek WordPress, można ją zainstalować na swojej stronie internetowej za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że All in One SEO oferuje dodatkowe narzędzie do importowania ustawień i danych z innych wtyczek, z których wcześniej korzystałeś (np. Yoast SEO).

  1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
  2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
  3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę All in One SEO.
  4. Po zainstalowaniu wtyczki, uruchomi się kreator pierwszej konfiguracji.Kreator pierwszej konfiguracji przeprowadzi Cie przez podstawowe ustawienia wtyczki All In One SEO

Kreator pierwszej konfiguracji pozwoli Ci na import informacji o wpisach i stronach z innych wtyczek. Dzięki niemu ustawisz podstawowe informacje o witrynie oraz dodasz jej niezbędne elementy – jak logo czy obrazek wyświetlany w social media po udostępnieniu wpisu. Wszystkie te elementy możesz ustawić też później ręcznie w ustawieniach wtyczki.

W konfiguracji All in One SEO możesz m.in. przenieść dane z innych wtyczek SEO WordPRess

Pierwsza konfiguracja nie wymaga wiedzy technicznej i pozwala uzupełnić najważniejsze informacje o stronie. Po zakończeniu konfiguracji, po lewej stronie ekranu w panelu administratora WordPress znajdziesz dostęp do ustawień wtyczki.

All in One SEO dla WordPress pokazuje wynik TruSEO dla każdego z Twoich postów na blogu i stron z praktycznymi wskazówkami na temat poprawy tego wyniku i optymalizacji ich pod kątem osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarek. Przechodząc do edycji lub tworzenia nowych postów, na dole strony znajdziesz sekcję Ustawienia AIOSEO, gdzie zobaczysz podgląd jak Twoja witryna będzie prezentowała się w wynikach wyszukiwania.
Analizuj jakość treści oraz skuteczność SEO dla każdego wpisu i strony osobno

Możesz w tym miejscu uzupełnić informacje meta title i meta description lub wskazać frazę kluczową, która pomoże zoptymalizować treść wpisu.
uzupełnij meta dane, meta title i meta description oraz sprawdź ich skuteczność

W zakładce Social możesz edytować wygląd wpisu lub strony, który będzie widoczny po wklejeniu do nich linka, np. w social media (chociażby na Facebooku). To ważne, gdyż Facebook potrafi często bardzo niezręcznie wyświetlać te informacje – co może wpłynąć negatywnie na ich odbiór przez użytkowników.
Dzięki All in One SEO możesz personalizować wygląd strony w social media

Jak stworzyć mapę witryny WordPress w All in One SEO?

Po lewej stronie ekranu – w ustawieniach – znajdziesz sekcję Sitemaps. Mapa witryny XML to lista wszystkich treści używanych przez wyszukiwarki podczas indeksowania witryny. W tym miejscu możesz utworzyć mapę witryny i zmienić jej ustawienia, np. wykluczyć taksonomię (typy treści) ze struktury mapy witryny, ale też dodać dodatkowe adresy URL (czego nie zrobisz przy użyciu konkurencyjnej wtyczki Yoast SEO).

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl