Jak ustawić domyślny motyw WordPress?

Promocja na hosting WordPress

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, czyli aplikacja, w której możesz utworzyć swoją stronę internetową zaraz po zainstalowaniu jej na Hostingu WordPress lub innej usłudze hostingowej.

Popularny system WordPress pozwala na utworzenie każdego rodzaju stron, za sprawą ogromnej biblioteki szablonów oraz wtyczek, rozszerzających funkcjonalność witryny. Po zainstalowaniu CMS WordPress, witryna zostanie od razu uruchomiona z domyślnym motywem, możesz go w każdej chwili zmienić na inny lub przywrócić, jeśli już wcześniej zmieniłeś motyw na inny.

Szablony WordPress – informacje podstawowe

Motywy WordPress pozwalają zmienić wygląd witryny, dopasowując go do potrzeb użytkownika lub tematu przewodniego, personalizując witrynę i nadając jej niepowtarzalny styl. Dzięki prostemu mechanizmowi instalacji i zarządzania szablonami możesz w dowolnym momencie zainstalować nowy motyw i aktywować go (bez wpływu na zawartość strony).

Ten sam mechanizm pozwala też przywracać domyślny szablon WordPress, aktywowany z chwilą instalacji CMS WordPress. Domyślnie WordPress posiada kilka zainstalowanych szablonów – z czego jeden z nich staje się motywem głównym, który od razu pozwala na edycję treści i opublikowanie strony internetowej. Pozostałe to wybrane przez zespół WordPress szablony, które mają zwrócić Twoją uwagę.

W bibliotece WordPress znajdziesz kilka tysięcy szablonów gotowych do zainstalowania. Wszystkie dostępne w tym miejscu szablony, zostały zweryfikowane przez zespół WordPress pod względem zgodności kodu, bezpieczeństwa i przesyłania danych do zew. serwerów.

Poza tym możesz korzystać z licznych marketów, gdzie kupisz płatne szablony Premium (bardziej rozbudowane, często zawierające w sobie wiele niezbędnych do ich działania i zwiększających funkcjonalność strony wtyczek).

Jak przywrócić domyślny motyw WordPress?

Motyw domyślny WordPress to szablon, który jest preinstalowany podczas pierwszej instalacji WordPressa i zwykle służy temu, aby zaprezentować możliwości CMS.

Domyślne szablony co pewien czas zmieniają się. Obecna wersja WordPressa zawiera trzy motywy: Twenty Nineteen, Twenty Twenty i Twenty Twenty-One. Ze wskazanych szablonów domyślnie instalowany jest Twenty Twenty-One.

Jeśli zainstalowałeś własny motyw WordPress i chcesz przywrócić motyw domyślny, możesz to zrobić w panelu administratora WordPress (tzw. wp-admin):

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji menu: Wygląd > Motywy.
  W sekcji Wygląd > Motywy możesz sprawdzić aktywne i posiadane motywy
 3. Na liście zobaczysz wszystkie aktualnie posiadane motywy WordPress. Są one zainstalowane i gotowe do aktywacji. Jeden z nich jest już aktywny.
 4. Skorzystaj z przycisku: Włącz, aby aktywować jeden z domyślnych szablonów.
 5. Jeśli odinstalowałeś domyślne szablony, kliknij: Dodaj.
 6. Wyszukaj domyślne szablony i zainstaluj je: Twenty Nineteen, Twenty Twenty i Twenty Twenty-One.

  Zainstaluj domyślne szablony WordPress

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak założyć stronę WWW?

Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

Jak zalogować się do poczty e-mail?

Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl