Jak zadbać o wydajność WordPress?

słowa kluczowe:
Promocja na hosting WordPress

Szybkie dyski SSD NVME, najnowsza wersja PHP, optymalizacja zdjęć i dedykowany hosting dla WordPress, a Twoja strona internetowa wciąż działa wolno? Jak zadbać o wydajność WordPress? Pamiętaj, że to szybko działającej witryny potrzebujesz zarówno wydajnego i stabilnego hostingu, ale także dobrze wykonanej strony WWW, której kod nie powoduje żadnych problemów. Jako pierwsi wprowadzamy rozwiązanie PHP X-Ray pozwalającej wykryć problemy wydajności w WordPress.

Korzystając z hostingu WordPress w naszej firmie masz do dyspozycji oprogramowanie aplikację o nazwie „PHP X-Ray”, w którym możesz skanować swoje strony internetowe w celu wykrycia problemów z ich wydajnością.

Jak zdiagnozować problemy z wydajnością WordPress?

Strony internetowe oparte o system WordPress są aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami przy tworzeniu nowych witryn. Często zdarza się jednak, że nowa strona WWW nie działa tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Jeśli chcesz w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę takiego stanu, skorzystaj z unikatowego rozwiązania jakie oferuje nasz hosting WordPress.

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Przejdź do sekcji „Oprogramowanie” i wybierz: X-Ray App
  Jak uruchomić X-Ray w cPanel?
 3. Następnie wybierz opcję: Start tracing
  Jak rozpocząć badanie wydajności w PHP X-Ray?
 4. W okienku, które się pojawi wybierz z rozwijanej listy domenę i ścieżkę WordPressa, który chcesz przeanalizować.
  Wybieranie domeny w analizie PHP X-Ray
 5. W polu „Specify mask” określ katalog, w którym zainstalowana jest aplikacja WordPress, której wydajność chcesz badać.

  Ważne:

  • jeśli WordPress znajduje się w katalogu głównym „public_html” wybranej domeny to w polu „Specify mask” wpisz znak: „/”
  • jeśli WordPress znajduje się w innym katalogu wybranej domeny (np. „blog”) to w polu „Specify mask” wpisz znak: „/blog”

 6. Po zdefiniowaniu lokalizacji strony internetowej, kliknij przycisk: Run
  Rozpoczęcie badania wydajności strony WordPress
 7. Badanie wydajności witryny WordPress zostało rozpoczęte. Za każdym razem gdy ktoś odwiedzi Twoją witrynę, PHP X-Ray zbierze odpowiednie dane, które następnie możesz przeglądać klikając na ikonę oka.
  Jak przejrzeć wyniki analizy PHP X-Ray?
 8. Jeśli logi pojawiają się na zielonym tle, oznacza to, ze nie musisz się niczym martwić i Twoja aplikacja WordPress działaja poprawnie i wydajnie.
  Wydajny WordPress na stabilnym hostingu
 9. Jeśli Twoja instalacja WordPress ma jakiekolwiek problemy z wydajnością lub wybrane skrypty spowalniają witrynę, będą one wyświetlane na pomarańczowym tle.
  Jak widoczny jest problem z wydajnością witryny w PHP X-Ray?
 10. Gdy klikniesz na wykryty problem, aplikacja PHP X-Ray przeniesie Cię niżej gdzie ponownie klikając na powstały problem można przeczytać szczegóły na jego temat.
  Jak przeczytać szczegóły problemu wykrytego przez PHP X-Ray?

 

W jaki sposób rozwiązać problemy z wydajnością WordPress?

Jeśli Twoja witryna WordPress posiada problemy z szybkością działania, koniecznie rozwiąż je. Bardzo często spowodowane są one korzystaniem ze zbyt dużej ilości wtyczek.  Zdarza się jednak, że problem tkwi głębiej i wówczas niezbędna jest pomoc programistyczna. Wszystko zależy od tego co dokładnie powoduje problem.

PHP X-Ray wykrył problem z wydajnością wtyczki

Jeśli na wydajność WordPress w Twojej witrynie wpływa jedna z wtyczek, rozważ czy jest ona dla Ciebie konieczna. Często zdarza się, że instalujemy wtyczkę, aby skorzystać z niej jednorazowo i następnie zapominamy o niej. Warto w tym wypadku wykonać przegląd zainstalowanych wtyczek i ewentualnie usunąć te, z których nie korzystamy. Wpłynie to pozytywnie na ilość zapytań generowany przez Twoją stronę internetową oraz na jej bezpieczeństwo.

Poproś o pomoc specjalistę

W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązań problemów z wydajnością WordPress. W tym wypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Istotne jest, aby osoba ta posiadała doświadczenie w pracy z WordPress. Pozwoli to na szybsze rozwiązanie problemu i tym samym wygeneruje mniejszy koszt. Mimo, ze WordPress to bardzo intuicyjne i łatwe obsłudze narzędzie, często pozostaje zaniedbane przez użytkowników. W ten sposób doprowadzamy do sytuacji, że wersja WordPress nie jest kompatybilna z wtyczkami lub używaną wersją PHP. W tym wypadku warto zainwestować w pomoc specjalisty, który będzie w stanie sprawnie zaktualizować Twoją witrynę i pozbyć się problemów.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

WordPress 5.8 – co nowego?

WordPress 5.8 jest bardzo ważnym i oczekiwanym wydaniem. Oprócz niesamowitej liczby funkcji, ulepszeń i poprawek błędów, do WP 5.8 wprowadzono...

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl