Jak zadbać o wydajność WordPress?

Szybkie dyski SSD NVME, najnowsza wersja PHP, optymalizacja zdjęć i dedykowany hosting dla WordPress, a Twoja strona internetowa wciąż działa wolno? Jak zadbać o wydajność WordPress? Pamiętaj, że to szybko działającej witryny potrzebujesz zarówno wydajnego i stabilnego hostingu, ale także dobrze wykonanej strony WWW, której kod nie powoduje żadnych problemów. Jako pierwsi wprowadzamy rozwiązanie PHP X-Ray pozwalającej wykryć problemy wydajności w WordPress.

Korzystając z hostingu WordPress w naszej firmie masz do dyspozycji oprogramowanie aplikację o nazwie „PHP X-Ray”, w którym możesz skanować swoje strony internetowe w celu wykrycia problemów z ich wydajnością.

Jak zdiagnozować problemy z wydajnością WordPress?

Strony internetowe oparte o system WordPress są aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami przy tworzeniu nowych witryn. Często zdarza się jednak, że nowa strona WWW nie działa tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Jeśli chcesz w łatwy sposób zdiagnozować przyczynę takiego stanu, skorzystaj z unikatowego rozwiązania jakie oferuje nasz hosting WordPress.

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Przejdź do sekcji „Oprogramowanie” i wybierz: X-Ray App
  Jak uruchomić X-Ray w cPanel?
 3. Następnie wybierz opcję: Start tracing
  Jak rozpocząć badanie wydajności w PHP X-Ray?
 4. W okienku, które się pojawi wybierz z rozwijanej listy domenę i ścieżkę WordPressa, który chcesz przeanalizować.
  Wybieranie domeny w analizie PHP X-Ray
 5. W polu „Specify mask” określ katalog, w którym zainstalowana jest aplikacja WordPress, której wydajność chcesz badać.

  Ważne:

  • jeśli WordPress znajduje się w katalogu głównym „public_html” wybranej domeny to w polu „Specify mask” wpisz znak: „/”
  • jeśli WordPress znajduje się w innym katalogu wybranej domeny (np. „blog”) to w polu „Specify mask” wpisz znak: „/blog”

 6. Po zdefiniowaniu lokalizacji strony internetowej, kliknij przycisk: Run
  Rozpoczęcie badania wydajności strony WordPress
 7. Badanie wydajności witryny WordPress zostało rozpoczęte. Za każdym razem gdy ktoś odwiedzi Twoją witrynę, PHP X-Ray zbierze odpowiednie dane, które następnie możesz przeglądać klikając na ikonę oka.
  Jak przejrzeć wyniki analizy PHP X-Ray?
 8. Jeśli logi pojawiają się na zielonym tle, oznacza to, ze nie musisz się niczym martwić i Twoja aplikacja WordPress działaja poprawnie i wydajnie.
  Wydajny WordPress na stabilnym hostingu
 9. Jeśli Twoja instalacja WordPress ma jakiekolwiek problemy z wydajnością lub wybrane skrypty spowalniają witrynę, będą one wyświetlane na pomarańczowym tle.
  Jak widoczny jest problem z wydajnością witryny w PHP X-Ray?
 10. Gdy klikniesz na wykryty problem, aplikacja PHP X-Ray przeniesie Cię niżej gdzie ponownie klikając na powstały problem można przeczytać szczegóły na jego temat.
  Jak przeczytać szczegóły problemu wykrytego przez PHP X-Ray?

 

W jaki sposób rozwiązać problemy z wydajnością WordPress?

Jeśli Twoja witryna WordPress posiada problemy z szybkością działania, koniecznie rozwiąż je. Bardzo często spowodowane są one korzystaniem ze zbyt dużej ilości wtyczek.  Zdarza się jednak, że problem tkwi głębiej i wówczas niezbędna jest pomoc programistyczna. Wszystko zależy od tego co dokładnie powoduje problem.

PHP X-Ray wykrył problem z wydajnością wtyczki

Jeśli na wydajność WordPress w Twojej witrynie wpływa jedna z wtyczek, rozważ czy jest ona dla Ciebie konieczna. Często zdarza się, że instalujemy wtyczkę, aby skorzystać z niej jednorazowo i następnie zapominamy o niej. Warto w tym wypadku wykonać przegląd zainstalowanych wtyczek i ewentualnie usunąć te, z których nie korzystamy. Wpłynie to pozytywnie na ilość zapytań generowany przez Twoją stronę internetową oraz na jej bezpieczeństwo.

Poproś o pomoc specjalistę

W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozwiązań problemów z wydajnością WordPress. W tym wypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Istotne jest, aby osoba ta posiadała doświadczenie w pracy z WordPress. Pozwoli to na szybsze rozwiązanie problemu i tym samym wygeneruje mniejszy koszt. Mimo, ze WordPress to bardzo intuicyjne i łatwe obsłudze narzędzie, często pozostaje zaniedbane przez użytkowników. W ten sposób doprowadzamy do sytuacji, że wersja WordPress nie jest kompatybilna z wtyczkami lub używaną wersją PHP. W tym wypadku warto zainwestować w pomoc specjalisty, który będzie w stanie sprawnie zaktualizować Twoją witrynę i pozbyć się problemów.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl