Hosting WordPress? Co to i dlaczego potrzebny?

WordPress to jedna z najpopularniejszych platform umożliwiających zarządzanie stronami internetowymi i blogami. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest ten serwis, a także dlaczego warto kupić do niego dedykowany hosting.

Hosting WordPress? Co to i dlaczego jest mi potrzebny?

Czym jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią, który potocznie jest nazywany CMS-em. Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim osoby prowadzące blogi. Intuicyjny interfejs pozwala na bardzo łatwą obsługę nawet przez laika. Jego ogromną zaletą jest możliwość instalowania rozmaitych wtyczek zwiększających możliwości strony internetowej, a także pozwalających na dokładne zbadanie ruchu w witrynie. Bezpłatne narzędzie jest obecnie wykorzystywane przez duże serwisy internetowe. Szacuje się, że aż 30% stron na świecie korzysta z tego właśnie rozwiązania. Do działania WordPressa potrzebujesz tylko domenę internetową i hosting WWW. Po instalacji wystarczy wybrać odpowiedni motyw i gotowe. Twoja strona jest gotowa do działania.

Czy hosting WordPress jest dobry dla każdego?

Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak. Niezależnie od tego czy zaczynasz pisać bloga, czy prowadzisz duży serwis, to zbudowanie strony w oparciu o WordPressa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Brak większych problemów z działaniem i bardzo niskie koszty utrzymania pozwalają na rozwinięcie skrzydeł. WordPress to także doskonały wybór dla małych i nieco większych przedsiębiorstw chcących promować swoją działalność w sieci. Budując stronę w serwisie WordPress z łatwością zaprezentujesz usługi, cennik, a także portfolio.

Hosting WordPress pozwala z jednego miejsca na zarządzanie kilkoma witrynami. To szczególnie przydatne dla osób, które prowadzą więcej niż jeden serwis. Z jednego miejsca można z łatwością zaplanować kolejne wpisy, dodać zdjęcia czy sprawdzić nowe komentarze.

Czym różnią się pakiety hostingowe WordPress?

Hostingi WordPress są dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy pracuje w oparciu o dyski HDD i oferuje powierzchnię od 50 GB. Na zewnętrznym serwerze będziesz mógł przechowywać duże pliki multimedialne, a także wszystko, co związane z Twoją stroną internetową. Największą zaletą tego typu hostingów internetowych jest bardzo atrakcyjna cena abonamentowa. Dużym minusem z kolei jest nieco wolniejsze działanie, co przy dużych stronach może mieć znaczenie. Może zdarzyć się, że załadowanie wszystkich treści zajmie nieco dłuższą chwilę jednak jeśli wybierzemy dobry hosting oparty o porządne dyski HDD to różnice te są często mało zauważalne gdyż nie tylko dysk ma znaczenie dla szybkości działania Twojej strony.

Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada hosting w chmurze. Zewnętrzne serwery pracują na bardzo mocnych podzespołach, a także szybkich dyskach SSD, które górują nad starszymi dyskami HDD. Uzyskując lepszą wydajność masz pewność, że strony będą ładowały się znacznie szybciej. Swoją moc, hosting WordPress pokazuje przy kilku serwisach internetowych. Każda ze stron będzie działać tak samo szybko i wydajnie, co jest priorytetem w docieraniu do nowych użytkowników.

W porównaniu do standardowych hostingów, te w chmurze charakteryzują się nieco mniejszą pojemnością. Podstawowe pakiety pozwalają na zagospodarowanie 20 GB przestrzeni. Patrząc na to, że dyski SSD są znacznie szybsze od standardowych ich wybór w dalszym ciągu staje się opłacalny. Brak problemów technicznych i wysoka wydajność jest kluczowa. Na szczęście u sprawdzonych operatorów możesz wybrać pakiet hostingu WordPress nawet z 240 GB miejscem na dysku.

Ile kosztuje hosting w chmurze?

Ceny hostingu WordPress rozpoczynają się od 25 złotych miesięcznie za 20 GB wolnej przestrzeni. Stosunek ceny do jakości jest zachowany bardzo dobrze, dlatego każdy kto posiada stronę internetową powinien zainteresować się taką ofertą. Dla wymagających użytkowników przygotowano oferty z przestrzenią 80 GB za 169 złotych miesięcznie oraz 240 GB za 489 złotych miesięcznie. W parze z szybkim dyskiem idzie większa ilość pamięci RAM i jeszcze lepsze procesory. W efekcie zarządzanie kilkoma stronami internetowymi jednocześnie nie stanowi najmniejszego problemu.

Czy warto wybrać Hosting WordPress?

Hosting WordPress to aktualnie najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce założyć swoją stronę internetową. Świetne parametry gwarantują wydajność na absolutnie najwyższym poziomie. Nieco mniejsza ilość miejsca nie będzie przeszkodą, ponieważ są pakiety, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników. Niezależnie od tego czy prowadzisz małą stronę internetową, czy bardzo rozbudowany serwis, to hosting WordPress pozwoli Ci na bezproblemowe działanie przez cały czas.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie