WordPress to jedna z najpopularniejszych platform umożliwiających zarządzanie stronami internetowymi i blogami. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest ten system, a także dlaczego warto kupić do niego dedykowany hosting WordPress stworzony z myślą o użytkownikach tego systemu CMS.
- Co to jest WordPress?
- Co to jest hosting WordPress?
- Hosting WordPress – jaki pakiet wybrać?
- Gdzie kupić hosting dla WordPress?
- Czy hosting WordPress jest dobry dla każdego?
- Czy warto wybrać Hosting WordPress?
- Czym różni się Hosting WordPress od klasycznego hostingu?
- Czym różnią się pakiety hostingowe?
- Ile kosztuje hosting w chmurze dla WordPress?
Co to jest WordPress?
WordPress to system zarządzania treścią, który potocznie jest nazywany CMS-em (z ang. Content Management System). Z tego rozwiązania korzystają w dużej mierze osoby prowadzące blogi. Coraz większa popularnością cieszy się także wśród twórców stron internetowych oraz portali WWW czy serwisów informacyjnych.
Intuicyjny interfejs pozwala na bardzo łatwą obsługę nawet przez laika. Jego ogromną zaletą jest możliwość instalowania rozmaitych wtyczek zwiększających możliwości strony internetowej, a także pozwalających na dokładne zbadanie ruchu w witrynie.
System WordPress aktualnie stosują także duże portale internetowe. Szacuje się, że aż 30% stron na świecie korzysta z tego właśnie rozwiązania. Do działania WordPressa potrzebujesz tylko domenę internetową i hosting WWW. Po instalacji wystarczy wybrać odpowiedni motyw i gotowe. Twoja strona jest gotowa do działania.
Co to jest hosting WordPress?
Hosting WordPress to precyzyjna usługa hostingowa pozwalająca na optymalne działanie systemu CMS WordPress. Konfiguracja hostingu WordPress pozwala na zagwarantowanie maksymalnej prędkości ładowania witryny oraz dba o optymalne ustawienia PHP oraz baz danych. Sprawia również, że Twoja witryna WordPress utrzymywana jest w środowisku o dedykowanej konfiguracji, która sprawi, że WordPress będzie działał szybko i wydajnie.
Usługa hostingu WordPress powinna zapewniać szereg funkcjonalności skierowanych dla użytkowników CMS WordPress, aby ułatwić im codzienną pracę i obsługę swoich witryn. Warto zwrócić uwagę, aby hosting dla WordPress spełniał takie wymagania jak:
- Szybki serwer WWW – najbardziej popularne rozwiązania to Apache oraz Nginx. Coraz częściej dla WordPress stosuje się jednak LiteSpeed Web Server, który gwarantuje możliwość skorzystania z wtyczki pamięci podręcznej LiteSpeed Cache. Połączenie takie gwarantuje maksymalne przyspieszenie działania strony internetowej zbudowanej w oparciu o WordPress.
- Szybkie dyski twarde – stosowanie dysków SSD dla szybkich usług hostingu WordPress to podstawa. Warto jednak korzystać z o wiele szybszych dysków SSD NVMe, które sprawią, że Twoja strona WWW będzie działała jeszcze szybciej.
- Najnowsze technologie – hosting dedykowany dla WordPress musi korzystać z najnowszych technologii. Twoje konto hostingowe powinno wspierać obsługę najnowszych wersji baz danych oraz PHP w wersji 7.X oraz 8.X
Hosting WordPress – jaki pakiet wybrać?
Chcąc zapewnić swojej witrynie WordPress wydajność, szybkość działania oraz bezawaryjność warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Od ponad 15 lat dostarczamy usługi hostingowe dla tysięcy klientów.
Hosting WordPress został stworzony z myślą o użytkownikach tej platformy i zapewnia najwyższa wydajność przy zastosowaniu konkurencyjnej ceny. Wyniki szybkości i wydajności naszej usługi plasują nas na czołowych pozycjach w odniesieniu do popularnych testów hostingu WordPress.
Jeśli nie wiesz jaki pakiet wybrać to warto w tym wypadku rozpocząć swoje przygodę od najtańszego rozwiązania. W każdym momencie będziesz mieć możliwość zmiany planu hostingowego na wyższy jeśli będzie taka potrzeba. Sama zmiana rodzaju planu hostingowego odbywa się w sposób niezauważalny.
Gdzie kupić hosting dla WordPress?
Jeśli poszukujesz wyjątkowej jakości usługi gwarantującej bardzo wysoką szybkość działania, bezpieczeństwo oraz stabilność to warto w tym wypadku poszukać oferty sprawdzonego dostawcy usług hostingowych. Przy wyborze swojego dostawcy przede wszystkim zwróć uwagę na elementy takie jak:
- Wsparcie – czy Twój dostawca hostingu zapewnia wsparcie dla Klientów? Jak szybko reaguje na zgłoszenia oraz czy posiada indywidualne podejście do Klienta? Jako dostawca usług hostingowych od 2004 roku stale dbamy o elastyczne podejście do potrzeb naszych Klientów, nie zamykając się szablonowe rozwiązania.
- Wiedza i doświadczenie – kupując usługę stworzoną dla WordPress warto, aby dostawca znał się na tym systemie. W Domenomania.pl od ponad 10 lat tworzymy i obsługujemy strony internetowe oparte o system WordPress. Wyniesione w ten sposób doświadczenie pozwoliło nam stworzyć usługę „szytą na miarę”, w pełni dostosowaną do systemu WordPress.
- Profesjonalne rozwiązania – zwór uwagę, aby dostawca dbał o jakość sprzętu na jakim świadczona jest usługa. Często zdarza się, że dostawcy chwalą się np. wysokim taktowaniem procesora podając nieprawdziwe wartości lub takie, które świadczą o wykorzystywaniu procesorów typu desktop, które nie są stworzone z myślą o pracy serwerowej.
- Pozytywne opinie – warto zapoznać się z opiniami na temat firmy lub wykonać połączenie testowe, aby dopytać o szczegóły oferty.
Czy hosting WordPress jest dobry dla każdego?
Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak. Jeśli korzystasz albo myślisz o wykorzystaniu WordPress, to wypada rozważyć zakup dedykowanej usługi. Niezależnie od tego czy zaczynasz pisać bloga, czy prowadzisz duży serwis, to zbudowanie strony w oparciu o WordPressa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wówczas warto zadbać, aby witrynę taką utrzymywać w środowisku dedykowanym takiemu rozwiązaniu.
Brak problemów z działaniem i bardzo niskie koszty utrzymania pozwalają na rozwinięcie skrzydeł. WordPress to także doskonały wybór dla małych i nieco większych przedsiębiorstw chcących promować swoją działalność w sieci.
Budując stronę opartą o system WordPress z łatwością zaprezentujesz usługi, cennik, a także portfolio. Sama obsługa jest intuicyjna i nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, aby móc zarządzać informacjami na swojej stronie WWW czy dodawać nowe podstrony w menu.
Pamiętaj także, że nasza usługa hostingu dla WordPress to kompleksowa usługa hostingowa. Dzięki temu rozwiązanie to może być z powodzeniem stosowane także przez każdego odbiorcę. Nie ma konieczność, aby twoja witryna internetowa działała w oparciu o CMS WordPress. Każdy plan hostingowy skonfigurowany jest w taki sposób, aby zapewniał pełną funkcjonalność dla wszystkich typów stron internetowych.
Czy warto wybrać Hosting WordPress?
Hosting WordPress to aktualnie najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce założyć swoją stronę internetową oraz zagwarantować jej najwyższą szybkość i stabilność działania. Świetne parametry gwarantują wydajność na absolutnie najwyższym poziomie.
Usługa ta cechuje się nieco mniejszą ilością dostępnej przestrzeni dyskowej z uwagi na zastosowanie dysków SSD lub SSD NVMe. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby móc zapewnić witrynie internetowej skonstruowanej w oparciu o WordPress wyśmienitych warunków do stabilnego i szybkiego działania. Zazwyczaj strony internetowej nie zajmują aż tak dużo przestrzeni, dzięki czemu nawet 5GB miejsca na dysku w zupełności wystarcza, aby uzyskać odpowiednią ilość miejsca na pliki witryny.
Niezależnie od tego czy prowadzisz małą stronę internetową czy bardzo rozbudowany serwis, to hosting WordPress pozwoli Ci na bezproblemowe działanie przez cały czas.
Różnice Hostingu WordPress i klasycznego hostingu
Kluczową różnicą pomiędzy klasycznym hostingiem współdzielonym, a hostingiem dla WordPress jest to, że klasyczny hosting ma bardziej uniwersalne zastosowanie. Hosting WordPress jest skonfigurowany w taki sposób, aby jego parametry w pełni skupione były na wymaganiach systemu CMS WordPress.
Dzięki takiemu podejściu, usługa jest w stanie zagwarantować maksymalną wydajność i ponadprzeciętną szybkość każdej instancji WordPress znajdującej się na serwerze, przy jedoczesnym bezpieczeństwie, które gwarantuje oprogramowanie antywirusowe i anty malware.
Co to hosting współdzielony?
Klasyczny hosting współdzielony to bardziej uogólniona usługa, która gwarantuje możliwość przechowywania plików na serwerze, zarządzania bazami danych czy korzystania z poczty e-mail.
Jest to usługa skierowana ogólnie do osób, które potrzebują hostingu do umieszczenia swojej strony internetowej, czy korzystania z poczty e-mail w ramach posiadanej przez siebie domeny internetowej. Zasada działania takiej usługi jest bardzo podobna do działania usługi hostingu WordPress.
Czym wyróżnia się hosting WordPress?
Hosting WordPress to bardziej sprecyzowana usługa hostingowa, która skierowana jest do konkretnego odbiorcy. W tym wypadku są to użytkownicy systemu WordPress, dla których została stworzona specjalna usługa pozwalająca zagwarantować maksymalne osiągi witryny.
Czym różnią się pakiety hostingowe?
Firmy hostingowe oferują swoje pakiety hostingowe w wielu wariantach. Klasyczny hosting współdzielony pracuje w oparciu o dyski HDD i oferuje zazwyczaj dużą powierzchnię dyskową. Na zewnętrznym serwerze będziesz mógł przechowywać duże pliki multimedialne, a także wszystko, co związane z Twoją stroną internetową.
Największą zaletą tego typu hostingów internetowych jest bardzo atrakcyjna cena abonamentowa. Dużym minusem z kolei jest nieco wolniejsze działanie, co przy dużych stronach może mieć znaczenie. Może zdarzyć się, że załadowanie wszystkich treści zajmie nieco dłuższą chwilę jednak jeśli wybierzemy dobry hosting oparty o dyski HDD renomowanych dostawców, to różnice te są często mało zauważalne gdyż nie tylko dysk ma znaczenie dla szybkości działania Twojej strony.
Drugim rodzajem planów hostingowych jest oferta zbudowana na bazie dysków SSD. Popularny już hosting SSD pozwala na zwiększenie szybkości działania witryny WWW. Dyski SSD stosuje się do usług, które muszą gwarantować wysoką szybkość i wydajność. Skorzystanie z oferty opartej o najszybsze dyski SSD NVMe pozwala na zapewnienie witrynie WWW maksymalnej szybkości działania.
W ofercie firm hostingowych znajduje się także hosting w chmurze dla WordPress. Zewnętrzne serwery pracują zazwyczaj na bardzo mocnych podzespołach, a także szybkich dyskach SSD, które górują nad starszymi dyskami HDD. Korzystając z hostingu w chmurze zapewniamy sobie wszystkie benefity płynące z rozwiązań chmurowych.
W porównaniu do standardowych hostingów, te w chmurze oraz oparte o dyski SSD NVMe charakteryzują się nieco mniejszą pojemnością. Patrząc na to, że dyski SSD NVMe są znacznie szybsze od standardowych ich wybór w dalszym ciągu staje się opłacalny. Brak problemów technicznych i wysoka wydajność jest kluczowa.
Ile kosztuje hosting w chmurze dla WordPress?
Ceny hostingu rozpoczynają się od 25 złotych miesięcznie za 20 GB wolnej przestrzeni. Stosunek ceny do jakości jest zachowany bardzo dobrze, dlatego każdy kto posiada stronę internetową powinien zainteresować się taką ofertą. Dla wymagających użytkowników przygotowano oferty z przestrzenią 80 GB za 169 złotych miesięcznie oraz 240 GB za 489 złotych miesięcznie.
W parze z szybkim dyskiem otrzymasz większą ilość pamięci RAM i jeszcze lepsze procesory. W efekcie zarządzanie kilkoma stronami internetowymi jednocześnie nie stanowi najmniejszego problemu. Rozwiązanie hostingu w chmurze jest znakomitym rozwiązaniem dla deweloperów, którzy pragną utrzymywać kilka witryn WordPress na jednym serwerze. Dzięki temu można bez utraty wydajności z powodzeniem obsługiwać wiele witryn w ramach jednej usługi hostingowej w chmurze.