WordPress – co to i jak korzystać?

Promocja na hosting WordPress

CMS WordPress to obecnie najpopularniejszy system zarządzania treścią. To oprogramowanie do tworzenia stron internetowych – blogów, wizytówki firmy, sklepu internetowego, serwisu informacyjnego. WordPress jest bezpłatnym oprogramowaniem, dlatego zyskuje coraz większą popularność, będąc jednocześnie niekwestionowanym liderem usługi CMS w sieci Internet. Dzięki modelowi open source oferuje tysiące płatnych oraz bezpłatnych dodatków, wtyczek, integracji oraz gotowych szablonów graficznych.

Co to jest CMS WordPress?

WordPress to proste i popularne narzędzie do tworzenia strony internetowej lub bloga.

Jest projektem społecznościowym, a więc rozwija się dzięki zaangażowaniu społeczności, która cały czas wnosi nowe rozwiązania do CMS tworząc nieskończoną liczbę dodatków (wtyczki) i szablonów. Także oferując zaawansowane integracje i inne rozwiązania. Wciąż jednak pozostaje pod opieką swoich twórców, którzy nieustannie dbają o rozwój systemu CMS oraz jego aktualizacje i bezpieczeństwo.

W panelu administracyjnym WordPress odnajdziesz najważniejsze funkcje do edycji wpisów i stron

CMS WordPress jest prosty w obsłudze od pierwszego uruchomienia. Nie wymaga wiedzy technicznej. Cała konfiguracja i obsługa sprowadza się do wprowadzenia kilku spersonalizowanych ustawień. Wypełnienia witryny treścią. Samo wprowadzanie treści, publikacja postów i stron, opiera się na prostym edytorze, który częściowo nie różni się niczym od typowego edytora tekstu, a jednocześnie działa w oparciu o metodę przeciągnij i upuść. Pozwala to na wprowadzanie gotowych komponentów jednym kliknięciem myszki, np. galerii, filmów, tabel, wypunktowania.

Dzięki swojej prostocie obsługi stanowi idealne narzędzie dla amatorów tworzenia stron internetowych. Z tego korzystają także zaawansowani twórcy, agencje interaktywne, które ogromnej bibliotece płatnych i bezpłatnych dodatków, tworzą z pomocą CMS WordPress rozbudowane witryny internetowe. Witryny, które przyciągają miliony unikalnych użytkowników miesięcznie.

Nawet nie posiadając wiedzy technicznej, możesz Ty także skorzystać z tych samych dodatków (wtyczki, szablony) stopniowo rozwijając swoją stronę internetową o nowe komponenty. Ich instalacja i obsługa jest prosta, a jeśli będziesz miał pytania, możesz zawsze skierować je do społeczności WordPress lub bezpośrednio do supportu.

CMS WordPress to świetne narzędzia do budowania strony internetowej – po prostu zainstaluj CMS, nadaj tytuł i opis witrynie, wybierz i zainstaluj szablon graficzny, a potem napisz i opublikuj światu to co chcesz mu przekazać. To wszystko.

Jak korzystać z CMS WordPress?

Instalacja, obsługa i publikowanie treści w CMS WordPress nie wymaga wiedzy technicznej, jest proste, intuicyjne. Nie potrzebujesz także dużo czasu, aby przejść od pomysły do jego realizacji.

CMS WordPress to oprogramowanie, które możesz szybko zainstalować na swoim hostingu internetowym w domenomania.pl – po prostu przejdź do Panelu klienta i skorzystaj z autoinstalatora CMS. Jak zainstalować CMS WordPress na hostingu domenomania.pl przeczytasz w dedykowanym artykule.

Po zakończeniu instalacji otrzymasz dostęp do swojej strony internetowej. Po prostu zaloguj się do panelu administratora WordPress i zacznij zarządzać witryną. Od pierwszego uruchomienia Twoja strona jest już widoczna w sieci, chociaż Google może potrzebować jeszcze trochę czasu zanim wyświetli ją w wynikach wyszukiwania.

Najważniejsze dla nowej witryny internetowej jest nadać jej tytuł i opis. To one stanowią kluczową dla wyszukiwarek informację o tym co będziesz publikował. Nie lekceważ mocy tych dwóch informacji. Odpowiedni opis i tytuł, a także trzymanie się tematyki strony, pozwoli Ci szybko osiągnąć wysokie pozycje w Google.

Zmiana opisu i tytułu strony WordPress

Po pierwszym uruchomieniu WordPress zostanie wczytany domyślny szablon graficzny strony internetowej. Możesz go zmienić w dowolnym momencie instalując jeden lub wiele nowych szablonów, następnie aktywując wybrany z nich lub podglądając wszystkie na żywo.

Jeśli jesteś już gotowy zacząć rozwój strony internetowej, skorzystaj z wtyczek WordPress. Dają duże możliwości rozwoju panelu administratora (nowe narzędzia twórców), witryny internetowej (komponenty widoczne dla użytkowników, np. formularz kontaktowy) oraz treści (edytory, moduły, widgety). Nie musisz instalować wtyczek na początku tworzenia strony ale pamiętaj o nich. Jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy, włączyć statystyki Google, uruchomić reklamę internetową, uruchomić sklep internetowy to właśnie wtyczki pozwolą Ci zrealizować te cele.

Instalacja nowej wtyczki w panelu administratora WordPress

Rozpocznij dodawanie treści do strony internetowej. Żadna witryna internetowa nie jest w stanie zaistnieć w Google jeśli nie posiada treści. To treść strony internetowej pracuje na jej pozycję, a zarazem stanowi dla użytkowników powód, dla którego chcą dotrzeć do Ciebie. Szukają informacji w każdej postaci, a Twoim zadaniem jest ją dostarczyć im.

Publikuj strony aby dostarczyć statycznych treści, ważnych dla użytkownika, ale także stałych. Opowiedz o swoim pomyśle, pokaż kim jesteś i co masz do zaoferowania, pozwól użytkownikom skontaktować się z Tobą. Korzystaj z publikacji postów, aby rozwijać system informacyjny na stronie (bloga, newsroom, itp) a więc dodawaj treści dynamiczne. Twórz je regularnie, a Twoja strona będzie dla Google wiarygodna i aktualna. Nie tylko odpowiesz na kluczowe zapytania z wyszukiwarki użytkowników, ale też zwiększysz wiarygodność strony internetowej.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl