Transfer domeny – jak przenieść domenę?

Promocja na hosting WordPress

Domena internetowa to Twój adres w Internecie, który kierujesz na wybrane przez siebie zasoby (np. pliki na serwerze, strony internetowe lub pocztę e-mail). Domeny internetowe są tanie (sprawdź ile kosztuje domena) i po zarejestrowaniu możesz zrobić transfer domeny, czyli przenieść ją do nowego operatora (tzw. rejestratora), np. wybierając operatora, który oferuje najtańsze przedłużenie domeny.

Jeśli domena ma aktywną usługę .pl Registry Lock, to należy zgłosić się do obecnego operatora w celu jej wyłączenia – w przeciwnym wypadku rozpoczęcie przenosin domeny nie będzie możliwe.

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny internetowej oznacza przeniesienie domeny od jednego operatora do drugiego. Po przeniesieniu domeny, będziesz ją opłacać u nowego operatora. Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonych czynności. Procedura przenosin domeny różni się w zależności od rodzaju domeny.

Bez względu na typ domeny, którą chcesz przenieść do nowego operatora, to pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo dla domeny u obecnego rejestratora (czyli tam gdzie obecnie opłacasz domenę).

Po uzyskaniu kodu authinfo dla swojej domeny, możesz rozpocząć przenosiny domeny do innego dowolnego operatora. Przeniesienie domeny do Domenomania.pl rozpoczniesz po zalogowaniu do Panelu klienta.

Przeniesienie domeny do nowego operatora nie powoduje zmiany ustawień domeny. Po zakończeniu transferu, będzie ona nadal wskazywała na te same serwery DNS, które były ustawione przed rozpoczęciem transferu do Domenomania.pl. Domena będzie aktywna bez żadnej przerwy podczas realizowanego procesu transferu.

Tak samo jest z rekordami DNS – po zakończonym transferze, będą one nadal aktywne, dopóki ich sam nie zmienisz.

WAŻNE! Przeniesienie domeny globalnej (np. *.com) inicjowany jest na podstawie zgłoszenia wysłanego na adres e-mail: bok@domenomania.pl. W przypadku konieczności uiszczenia opłaty za transfer z odnowieniem, dane do dokonania płatności otrzymasz na swój adres e-mail.

Dlaczego warto przetransferować domeny?

Jeśli posiadasz domeny w innej firmie, możesz je swobodnie przenieść do Domenomania.pl. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z naszego cennika domen, który jest bardzo konkurencyjny.

Jeśli posiadasz już usługi w Domenomania.pl (np. hosting), to warto przenieść wszystkie usługi do jednego miejsca i zrządzać nimi przez jeden panel administracyjny. Z biegiem czasu zarządzanie wieloma usługami z poziomu wielu paneli administracyjnych staję się uciążliwe.

Jak rozpocząć transfer domeny do Domenomania.pl?

Za pomocą Panelu klienta Domenomania.pl możesz rozpocząć przenoszenie domeny *.pl oraz *.eu. W przypadku domen globalnych (np. *.com) procedura przeniesienia domeny inicjowana jest na podstawie zgłoszenia e-mail, które należy wysłać pod adres: bok@domenomania.pl.

Rozpoczęcie procesu przenoszenia domeny do Domenomania.pl (bez względu na rodzaj domeny) wymaga posiadania konta klienta w naszym systemie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to możesz założyć nowe konto klienta bez konieczności rejestracji dodatkowych usług (np. hostingu).

 1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
 2. Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, w menu po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji: Transfer domen i kliknij: Dodaj do transferu.
  Zaloguj się do Panelu klienta i przejdź do opcji: Dodaj do transferu
 3. W wyświetlonym formularzu podaj nazwy domen, które chcesz przenieść i kliknij przycisk: Dodaj. Jeśli chcesz wpisać wiele domen i dodać je transferu, to nie zapomnij oddzielić ich przecinkiem.
 4. Następnie przejdź do zakładki: Transfer od Partnera.
  Aby zrobić transfer domeny w Panelu klienta, przejdź do opcji: Transfer od Partnera
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone domeny, które dodałeś do transferu. Wpisz kod authinfo dla domen, które chcesz przenieść. Aby rozpocząć transfer wskazanych domen, kliknij przycisk: Rozpocznij transfer.

  WAŻNE! Jeśli nie posiadasz jeszcze kodu authinfo dla domeny, którą chcesz przenieść do nas, skontaktuj się z nami i wówczas doradzimy Ci w jaki najprostszy sposób można uzyskać je od Twojego obecnego operatora oraz pomożemy w pozytywnym przeprowadzeniu całej procedury.

  Aby rozpocząć transfer domeny, wpisz kod AuthInfo, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.
 6. Po kliknięciu przycisku: Rozpocznij transfer, rozpoczęta zostanie procedura transferu domeny do Domenomania.pl, której następne etapy różnią się w zależności od rodzaju przenoszonej domeny. Sprawdź poniżej jak przebiega transfer najpopularniejszych typów domen:

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl