Czy bezpłatny certyfikat SSL wystarczy?

Promocja na hosting

Czy darmowy SSL wystarczy do szyfrowania?

Darmowy certyfikat SSL (np. Let’s Encrypt dla DirectAdmin lub AutoSSL dla cPanel) technologicznie nie różnią się niczym od płatnych certyfikatów SSL, gdyż podobnie jak płatne certyfikaty SSL należy do certyfikatów typu DV.

Jednak w ramach bezpłatnych certyfikatów SSL należy jeszcze wyróżnić certyfikaty z podpisem własnym (ang. self-signed). Certyfikaty SSL z podpisem własnym są jednak łatwym celem ataków, które polegają na podszywaniu się pod inną tożsamość, dlatego w przeglądarkach internetowych mogą generować ostrzeżenia o zabezpieczeniach. Z certyfikatu SSL z podpisem własnym należy korzystać tylko do czasu, aż poprawny urząd certyfikacji wystawi docelowy certyfikat SSL.

Jeśli chcesz zabezpieczyć stronę WWW lub pocztę e-mail bezpłatnym certyfikatem SSL (z wyjątkiem certyfikatów z podpisem własnym), to nie musisz się niczego obawiać, ponieważ sposób działania darmowych SSL jest taki sam jak płatnych certyfikatów SSL. Przeglądarki internetowe oraz programy pocztowe będą wyświetlały informacje o szyfrowanym połączeniu nawet wtedy, jeśli korzystasz z bezpłatnych certyfikatów SSL.

Nad zakupem płatnego certyfikatu SSL możesz się zastanowić w sytuacji, jeśli chcesz zabezpieczyć połączeniem szyfrowanym adres domeny głównej oraz wszystkich subdomen, które są utworzone w ramach domeny głównej. Służą do tego certyfikaty SSL typu Wildcard.

Certyfikaty SSL typu Wildcard obejmują szyfrowaniem zarówno domenę główną (np. mojadomena.pl) oraz wszystkie subdomeny utworzone w ramach domeny głównej (np. sklep.mojadomena.pl, blog.mojadomena.pl, itd.).

Innym przypadkiem, w którym powinieneś zastanowić się nad zakupem płatnego certyfikatu SSL jest chęć zabezpieczenia dużej witryny firmowej lub instytucji, przy której wiarygodność ma znaczenie. W takim przypadku warto zainteresować się płatnymi certyfikatami SSL typu OV (dla firm) lub EV (np. dla bankowości elektronicznej). Jakie istnieją rodzaje płatnych certyfikatów SSL?

Domenomania.pl zapewnia darmowe SSL do hostingu

Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera. Darmowy certyfikat SSL generowany jest automatycznie, dzięki czemu nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych operacji, aby uzyskać certyfikat SSL (nie musisz go generować, ani instalować), gdyż wszystko dzieje się automatycznie dla każdej domeny przypisanej do hostingu w Domenomania.pl.

Jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze?

Proces instalacji certyfikatu SSL w Domenomania.pl różni się w zależności, który panel administracyjny masz aktywny na swoim serwerze.

Po aktywacji darmowego certyfikatu SSL w cPanel, możesz włączyć go przy domenie za pomocą opcji: Wymuś przekierowanie HTTPS. Jak włączyć wymuszanie certyfikatu SSL w cPanel?

Darmowy certyfikat SSL – czy to wystarczająca ochrona?

Bezpieczeństwo danych w sieci Internet jest na wagę złota. Certyfikaty SSL (Secure Socket Layer) stały się nieodzownym elementem każdej strony internetowej. Darmowe certyfikaty SSL (takie jak Let’s Encrypt) zapewniają podstawowy poziom szyfrowani – co jest wystarczające dla wielu stron internetowych, szczególnie tych o mniejszym zasięgu i mniejszej skali działalności. Zapewniają szyfrowaną komunikację między przeglądarką użytkownika i serwerem witryny, chroniąc wrażliwe dane przed nieautoryzowanym dostępem.

Czy wiesz, że pierwszy certyfikat SSL został wydany w 1995 roku? Od tego czasu technologia szyfrowania przeszła długą drogę rozwoju – stając się standardem bezpieczeństwa w Internecie.

Kiedy rozważyć płatny certyfikat SSL?

Chociaż darmowe certyfikaty SSL są odpowiednie dla wielu stron, to istnieją sytuacje, w których warto rozważyć użycie płatnego certyfikatu. Strony wymagające wyższego poziomu bezpieczeństwa, takie jak sklepy internetowe, platformy i aplikacje bankowe czy strony korporacyjne, mogą skorzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez płatne certyfikaty, takich jak: certyfikaty SSL typu Wildcard, które zabezpieczają wszystkie subdomeny i domenę głównej lub certyfikaty SSL typu EV (Extended Validation), które oferują najwyższy poziom weryfikacji tożsamości i są widoczne dla użytkowników jako zielony pasek adresu w przeglądarce.

Jak przenieść stronę WWW z dhosting.pl na inny serwer w 48h?

 [alert style="info"]Napisz na BOK@domenomania.pl i zrobimy to za CIEBIE w 48H!Jednak jeśli wolisz zrobić to sam poniżej dajemy Ci...

Jak przenieść stronę WWW z Linux.pl na inny serwer w 48h?

 [alert style="info"]Napisz na BOK@domenomania.pl i zrobimy to za CIEBIE w 48H!Jednak jeśli wolisz zrobić to sam poniżej dajemy Ci...

Jak uzyskać kod authinfo w home.pl?

Usługa utrzymania domen internetowych jest z reguły podobna u wielu dostawców. Obejmuje podstawowe elementy, takie jak rejestracja, odnowienie i...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl