Prawdziwy BLACK FRIDAY!

Czy bezpłatny certyfikat SSL wystarczy?

Czy darmowy SSL wystarczy do szyfrowania?

Darmowy certyfikat SSL (np. Let’s Encrypt dla DirectAdmin lub AutoSSL dla cPanel) technologicznie nie różnią się niczym od płatnych certyfikatów SSL, gdyż podobnie jak płatne certyfikaty SSL należy do certyfikatów typu DV.

Jednak w ramach bezpłatnych certyfikatów SSL należy jeszcze wyróżnić certyfikaty z podpisem własnym (ang. self-signed). Certyfikaty SSL z podpisem własnym są jednak łatwym celem ataków, które polegają na podszywaniu się pod inną tożsamość, dlatego w przeglądarkach internetowych mogą generować ostrzeżenia o zabezpieczeniach. Z certyfikatu SSL z podpisem własnym należy korzystać tylko do czasu, aż poprawny urząd certyfikacji wystawi docelowy certyfikat SSL.

Jeśli chcesz zabezpieczyć stronę WWW lub pocztę e-mail bezpłatnym certyfikatem SSL (z wyjątkiem certyfikatów z podpisem własnym), to nie musisz się niczego obawiać, ponieważ sposób działania darmowych SSL jest taki sam jak płatnych certyfikatów SSL. Przeglądarki internetowe oraz programy pocztowe będą wyświetlały informacje o szyfrowanym połączeniu nawet wtedy, jeśli korzystasz z bezpłatnych certyfikatów SSL.

Nad zakupem płatnego certyfikatu SSL możesz się zastanowić w sytuacji, jeśli chcesz zabezpieczyć połączeniem szyfrowanym adres domeny głównej oraz wszystkich subdomen, które są utworzone w ramach domeny głównej. Służą do tego certyfikaty SSL typu Wildcard.

Certyfikaty SSL typu Wildcard obejmują szyfrowaniem zarówno domenę główną (np. mojadomena.pl) oraz wszystkie subdomeny utworzone w ramach domeny głównej (np. sklep.mojadomena.pl, blog.mojadomena.pl, itd.).

Innym przypadkiem, w którym powinieneś zastanowić się nad zakupem płatnego certyfikatu SSL jest chęć zabezpieczenia dużej witryny firmowej lub instytucji, przy której wiarygodność ma znaczenie. W takim przypadku warto zainteresować się płatnymi certyfikatami SSL typu OV (dla firm) lub EV (np. dla bankowości elektronicznej). Jakie istnieją rodzaje płatnych certyfikatów SSL?

Domenomania.pl zapewnia darmowe SSL do hostingu

Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera. Darmowy certyfikat SSL generowany jest automatycznie, dzięki czemu nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych operacji, aby uzyskać certyfikat SSL (nie musisz go generować, ani instalować), gdyż wszystko dzieje się automatycznie dla każdej domeny przypisanej do hostingu w Domenomania.pl.

Jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze?

Proces instalacji certyfikatu SSL w Domenomania.pl różni się w zależności, który panel administracyjny masz aktywny na swoim serwerze.

Po aktywacji darmowego certyfikatu SSL w cPanel, możesz włączyć go przy domenie za pomocą opcji: Wymuś przekierowanie HTTPS. Jak włączyć wymuszanie certyfikatu SSL w cPanel?

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Hosting BLACK FRIDAY

Hosting Black Friday już jest! Sprawdź wyjątkowe oferty na dowolne plany hostingowe i kup je z ogromnym rabatem. Bez niedomówień, bez haczyków!...

Jak stworzyć sklep WooCommerce?

Jeśli myślisz o założeniu biznesu e-commerce warto dowiedzieć się więcej o WooCommerce. Jest to popularna wtyczka umożliwiającą stworzenie...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl
BLACK FRIDAY Każdy
pakiet hostingowy
za 1 lub 10 złotych
na rok!
Podane ceny są cenami netto. Oferta ważna do 30.11.2022