Jak zarządzać wtyczkami WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służą wtyczki w WordPress?

Wtyczki WordPress dostarczają tysięcy różnych rozszerzeń dla Twojej strony internetowej oraz panelu administratora WordPress. Z pomocą nowych wtyczek możesz usprawnić obsługę witryny oraz zwiększyć jej atrakcyjność i funkcjonalność dla użytkowników ją odwiedzających.

Niezależnie od tego w jaki sposób zainstalujesz wtyczkę WordPress czy z oficjalnego katalogu czy z pliku, sposób w jaki będziesz mógł nią zarządzać, tj. edytować ustawienia lub używać, zależy od tego jaką wtyczka spełnia funkcję. Niektóre z nich posiadają własne menu ustawień, inne wprowadzają funkcjonalność, którą zobaczysz w określonych miejscach w panelu lub na stronie internetowej.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Sekcja menu: Wtyczki

Po zalogowaniu do panelu administratora WordPress, po lewej stronie ekranu znajdziesz sekcję Wtyczki. W tym miejscu możesz zarządzać zainstalowanymi rozszerzeniami, m.in. sprawdzić ich aktualizacje, włączyć oraz wyłączyć oraz przejść do ustawień. To samo menu pozwala usunąć wtyczkę jeśli uznasz, że nie jest ona już potrzebna.
Aktualizacja wtyczek WordPress w panelu administratora

Zaleca się instalację i utrzymanie tylko wtyczek niezbędnych do funkcjonowania strony internetowej. Zadbaj o ich regularną aktualizację, aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny internetowej

Na widocznej liście znajdziesz wszystkie aktualnie zainstalowane wtyczki w Twoim systemie CMS WordPress. Ze względu na ich funkcjonalność, tylko niektóre z nich będą w tym miejscu posiadały przycisk Ustawienia.

Z poziomu menu Wtyczki możesz monitorować ilość i rodzaj posiadanych wtyczek, a także szybko włączać je i wyłączać. Wyłączone wtyczki dodatkowo posiadają możliwość ich odinstalowania. W tym samym miejscu sprawdzisz aktualność wtyczki a także włączysz opcje automatycznej aktualizacji wtyczki (zalecane dla większości popularnych wtyczek WordPress).

Konfiguracja i obsługa wtyczek w panelu administratora

W sekcji menu Wtyczki możesz zarządzać zainstalowanymi rozszerzeniami, ale nie wszystkie konfigurowane są z tego samego miejsca. Większość wtyczek, w zależności od funkcji jaką one pełnią, posiadają rozbudowane menu ustawień. Dostęp do niego znajdziesz w różnych częściach panelu administratora, np. bezpośrednio w menu po lewej stronie ekranu lub w sekcjach Narzędzia i Ustawienia.

Zmiana kolejności wpisów i kategorii WordPress

Niektóre wtyczki w ogóle nie posiadają możliwości konfiguracji, a od razu wnoszą nowe funkcje, np. do edytora postów i wpisów, rozszerzają funkcjonalność listy artykułów lub wprowadzają zmiany w wyglądzie strony internetowej, np. wtyczka umożliwiająca zmianę kolejności wyświetlania wpisów i postów.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl