Prawdziwy BLACK FRIDAY!

Na czym polega transfer (przenoszenie) domeny?

Transfer domeny internetowej polega na jej przeniesieniu od jednego operatora do drugiego (np. w celu tańszego przedłużania domeny). Operator domeny nazywany jest rejestratorem.

Przeniesienie domeny rozpoczynane jest przez docelowego operatora, do którego chcesz przenieść domenę. Po przeniesieniu domeny, będziesz ją opłacać u nowego operatora. Domenę możesz przenieść do Domenomania.pl, aby skorzystać z konkurencyjnego cennika przedłużeń.

Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonej procedury. Transfer domeny może zostać wykonany przy wszystkich popularnych typach domen (np. *.pl, *.com, *.eu), ale może się różnić w zależności od rodzaju domeny.

W zależności od typu domeny, transfer domeny może wymagać spełnienia określonych warunków (np. odpowiednia pozostała ważność domeny, status domeny czy konieczność opłacenia jej przedłużenia na kolejny rok).

Bez względu na typ domeny pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo domeny u obecnego rejestratora, u którego opłacasz domenę. Transfer rozpocznie się po wysłaniu kodu do nowego operatora.

Transfer domeny w skrócie

  1. Uzyskaj od obecnego operatora (tam gdzie opłacasz domenę) kod AuthInfo dla domeny, którą chcesz przenieść do innego operatora. Procedura uzyskania kodu autoryzującego transfer może się różnić w zależności od operatora.
  2. Przekaż kod AuthInfo do nowego operatora, do którego chcesz przenieść domenę.

    Transfer domeny do Domenomania.pl rozpoczniesz po zalogowaniu do Panelu klienta. W przypadku domen globalnych (np. *.com) procedura przeniesienia domeny inicjowana jest na podstawie zgłoszenia e-mail, które należy wysłać pod adres: bok@domenomania.pl. Sprawdź: jak wykonać transfer domeny globalnej?

  3. Docelowy (nowy) operator rozpoczyna transfer domeny do siebie po otrzymaniu kodu AuthInfo. Transfer domeny może wymagać potwierdzenia przez abonenta, np. postępując zgodnie z instrukcją wysłaną na adres e-mail abonenta (np. kliknięcie linku potwierdzającego chęć przeniesienia domeny do nowego operatora).
  4. Po przeniesieniu domeny do nowego operatora, użytkownicy korzystający z Twojej domeny nie zauważą żadnej zmiany oraz przerwy w działaniu Twoich usług, działających w ramach przeniesionej domeny. Nazwa rejestratora domeny (czyli operatora) zostanie zmieniona w bazie WHOIS.

Jakie są skutki przeniesienia domeny?

Najważniejsze skutki jakie niesie za sobą przeniesienie domeny do nowego operatora znajdziesz poniżej:

Dlaczego warto wykonać transfer domeny?

Najczęstszym powodem, dla którego użytkownicy wykonują przenoszenie domen pomiędzy operatorami jest możliwość skorzystania z niższej ceny przedłużeń u nowego operatora oraz chęć zarządzania wszystkimi swoimi usługami (np. hosting i domeny) z jednego miejsca.

Jeśli posiadasz domeny w innej firmie, a hosting w Domenomania.pl, to polecamy przeniesienie swoich adresów do Domenomania.pl. Administracja wszystkimi usługami z poziomu jednego panelu administracyjnego jest bardziej wygodne, gdyż z biegiem czasu logowanie logowanie do różnych paneli administracyjnych jest uciążliwe.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego użytkownicy wykonują transfer swoich domen, to możliwość skorzystania z bardziej profesjonalnego (oraz mniej asertywnego) wsparcia technicznego u nowego operatora. W Domenomania.pl możesz liczyć na chętnych do pomocy specjalistów, którzy pomogą przy zarządzaniu usługami, np. przy zmianie rekordów domeny czy innych ustawień domen lub hostingu.

Jak sprawdzić kto jest obecnym rejestratorem domeny?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie kto jest obecnym operatorem domeny jest zweryfikowanie przez kogo są wystawiane faktury VAT za opłacenie domeny. Możesz też sprawdzić nazwę rejestratora za pomocą bazy WHOIS.

Jak przenieść domenę do Domenomania.pl?

Za pomocą Panelu klienta Domenomania.pl możesz rozpocząć transfer domen *.pl oraz domen europejskich z końcówką *.eu. W przypadku przenosin domen globalnych (np. *.com) do Domenomania.pl, transfer takiej domeny inicjowany jest na podstawie zgłoszenia e-mail, które należy wysłać na adres: bok@domenomania.pl.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Hosting BLACK FRIDAY

Hosting Black Friday już jest! Sprawdź wyjątkowe oferty na dowolne plany hostingowe i kup je z ogromnym rabatem. Bez niedomówień, bez haczyków!...

Jak stworzyć sklep WooCommerce?

Jeśli myślisz o założeniu biznesu e-commerce warto dowiedzieć się więcej o WooCommerce. Jest to popularna wtyczka umożliwiającą stworzenie...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl
BLACK FRIDAY Każdy
pakiet hostingowy
za 1 lub 10 złotych
na rok!
Podane ceny są cenami netto. Oferta ważna do 30.11.2022