Usuwanie komentarzy za pomocą wtyczki WordPress

Promocja na hosting WordPress

Posiadanie systemu komentarzy na stronie internetowej to świetny sposób aby wejść w interakcję z użytkownikami oraz zwiększyć atrakcyjność witryny nową treścią. Czasami okazuje się, że komentarze mogą przysporzyć problemów, gdy pojawią się w nich reklamy, obraźliwe treści lub linki do stron, których niekoniecznie chcemy polecać. Możesz ręcznie usuwać zbędne komentarze za pomocą domyślnego narzędzia WordPress lub skorzystać z popularnej wtyczki, np. Delete All Comments of WordPress.

Komentarze – informacje podstawowe

Komentarze oraz systemy dyskusji pod wpisami i stronami WordPress dają użytkownikom możliwość wyrażenia opinii o opublikowanej treści, zadawanie pytań lub udzielenie wskazówek. Dla administratora strony to także cenny feedback dotyczący jego pracy, a często również skarbnica pomysłów na nowe treści, usługi, produkty lub zwyczajnie świadomość dobrze wykonanej pracy. Komentarze również uatrakcyjniają treści oraz wprowadzają nowy content na stronie, co jest szczególnie istotne dla Google.

Wielu administratorów rezygnuje z systemu komentarzy, zamykając się na użytkowników. Jednak nie oznacza to, że robią to aby skomplikować im życie. Komentarze wymagają ciągłej moderacji co powoduje, że każdorazowy wpis innego użytkownika, powinien zostać poddany kontroli. Czy nie zawiera niechcianych treści, złośliwych linków lub czy zwyczajnie nie jest reklamą, której nie zamawialiśmy. Czasami zwyczajnie pojawia się kilka komentarzy, które nam nie odpowiadają.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem WordPress, bez problemu poradzisz sobie z tym aby usunąć zbędne komentarze lub oznaczyć je jako SPAM jeśli uznasz, że może ta informacja przydać się w przyszłości. WordPress oferuje do tego domyślnie wbudowane opcje kasowania komentarzy.  Możesz też skorzystać z wielu popularnych wtyczek, np. Delete All Comments of WordPress.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak usunąć komentarze za pomocą wtyczki?

To co odróżnia domyślne opcje kasowania komentarzy WordPress od tej samej czynności wykonywanej za pomocą wtyczki to możliwość usunięcia dosłownie wszystkich komentarzy określonego typu na raz. Po prostu wybierz rodzaj komentarzy do usunięcia i usuń je. Bez konieczności ich zaznacza czy przewijania wielu stron.

Skorzystanie z wtyczki spowoduje bezpowrotne usunięcie wszystkich komentarzy określonego typu. Jeśli nie jesteś pewny co kasujesz, sprawdź w sekcji Komentarze jakie komentarze znajdują się w poszczególnych kategoriach. Możesz usunąć je ręcznie lub skorzystać z tego poradnika.

  1. Zainstaluj wtyczkę: Delete All Comments of WordPress, znajdziesz ją w sekcji Wtyczki.
  2. Przejdź do sekcji Narzędzia > Delete comments
    Za pomocą wtyczki Delete All Comments in WordPress możesz szybko usunąć wszystkie komentarze danego typu
  3. Wybierz rodzaj komentarzy do usunięcia. Wtyczka obsługuje wszystkie zakładki dostępne w sekcji Komentarze: zatwierdzone, oczekujące, spam, kosz, itp..
  4. Kliknij Delete Now.
  5. Komentarze zostały usunięte.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl