Jak wykonać transfer domeny globalnej?

Po zarejestrowaniu adresu internetowego możesz zrobić transfer domeny, czyli przenieść ją do nowego operatora (tzw. rejestratora), np. wybierając operatora, który oferuje najtańsze przedłużenie domeny.

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny internetowej oznacza przeniesienie domeny od jednego operatora do drugiego. Po przeniesieniu domeny, będziesz ją opłacać u nowego operatora. Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonych czynności. Procedura przenosin domeny różni się w zależności od rodzaju domeny.

Bez względu na typ domeny, którą chcesz przenieść do nowego operatora, to pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo dla domeny u obecnego rejestratora (czyli tam gdzie obecnie opłacasz domenę).

Po uzyskaniu kodu authinfo dla domeny, możesz rozpocząć przenosiny domeny do innego dowolnego operatora.

Transfer domeny globalnej do Domenomania.pl

Transfer domeny globalnej, np. com jest płatny zarówno w okresie abonamentowym jak i po wygaśnięciu domeny. Koszt transferu domeny globalnej wraz z jej odnowieniem zgodny jest z naszym cennikiem domen. Opłata za transfer powoduje automatyczne przedłużenie ważności domeny globalnej o 1 rok.

W przypadku domen globalnych procedura przeniesienia domeny do Domenomania.pl rozpoczynana jest na podstawie zgłoszenia e-mail, które należy wysłać na adres: bok@domenomania.pl.

Procedura transferu domeny globalnej do Domenomania.pl

 1. Przeniesienie domeny globalnej rozpoczynane jest na podstawie zgłoszenia wysłanego na adres e-mail: bok@domenomania.pl. W przypadku konieczności uiszczenia opłaty za transfer z odnowieniem, dane do dokonania płatności otrzymasz na swój adres e-mail.

  W wiadomości e-mail prześlij adresy domen globalnych, które chcesz przenieść do Domenomania.pl oraz kody authinfo uzyskane od obecnego operatora.

 2. Na podstawie informacji przesłanych od Domenomania.pl dokonaj płatności za rozpoczęcie transferu domeny globalnej wraz z jej odnowieniem.
 3. Po zaksięgowaniu wpłaty, rozpoczynane jest przeniesienie domeny globalnej do Domenomania.pl. Po rozpoczęciu procesu przenoszenia domeny, otrzymasz wiadomość na adres e-mail abonenta domeny (z linkiem do potwierdzenia operacji transferu domeny).

  WAŻNE! Link służący do potwierdzenia transferu domeny globalnej ma ważność 5 dni.

  Jeśli nie znasz adresu e-mail abonenta domeny, na który został wysłany link do potwierdzenia transferu, skontaktuj się z obecnym operatorem domeny, aby go poznać. W ten sposób dowiesz się na jaki adres e-mail została wysłana wiadomość e-mail potwierdzająca transfer.

 4. Po zakończonym transferze domeny globalnej do Domenomania.pl, otrzymasz fakturę VAT za transfer (czyli przedłużenie ważności domeny o 1 rok). Po przeniesieniu domeny globalnej, kolejne przedłużenia jej ważności będziesz opłacać w Domenomania.pl (zgodnie z naszym cennikiem domen).

Transfer domen globalnych nie jest możliwy na 60 dni po rejestracji domeny lub ostatnim jej transferze. Dodatkowo transfer może być blokowany poprzez aktywowanie takich opcji jak theft protection na domenie. Konieczne jest wówczas ich wyłączenie u dotychczasowego rejestratora domeny.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl