Jak wykonać transfer domeny polskiej pl?

Wykonanie transferu dowolnej domeny polskiej (z końcówką .pl) do Domenomania.pl jest całkowicie bezpłatne.

Po zarejestrowaniu adresu internetowego możesz zrobić transfer domeny, czyli przenieść ją do nowego operatora (tzw. rejestratora), np. wybierając operatora, który oferuje najtańsze przedłużenie domeny.

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny internetowej oznacza przeniesienie domeny od jednego operatora do drugiego. Po przeniesieniu domeny, będziesz ją opłacać u nowego operatora. Przeniesienie domeny następuje po wykonaniu określonych czynności. Procedura przenosin domeny różni się w zależności od rodzaju domeny.

Bez względu na typ domeny, którą chcesz przenieść do nowego operatora, to pierwszym krokiem jest uzyskanie kodu authinfo dla domeny od obecnego rejestratora (u którego obecnie opłacasz domenę).

Po uzyskaniu kodu authinfo dla swojej domeny, możesz rozpocząć przenosiny domeny do innego dowolnego operatora. Przeniesienie domeny krajowej *.pl do Domenomania.pl rozpoczniesz po zalogowaniu do Panelu klienta.

WAŻNE! Zasady transferu domen funkcjonalnych (np. *.com.pl, *.net.pl, itd.) oraz domen regionalnych (np. *.wroclaw.pl, *.waw.pl, itd.) są takie same jak dla domen krajowych *.pl.

Transfer domeny polskiej do Domenomania.pl

Transfer dowolnej domeny polskiej jest bezpłatny, gdy okres abonamentowy domeny się jeszcze nie skończył. W przypadku, gdy domena już wygasła, to nadal możliwe jest jej przeniesienie do Domenomania.pl z jednoczesnym odnowieniem (minimum jeden rok). Koszt transferu z odnowieniem domeny zgodny jest z naszym cennikiem domen.

Procedura transferu domeny polskiej .pl do Domenomania.pl

Rozpoczęcie procesu przenoszenia obsługi domeny krajowej .pl do Domenomania.pl wymaga posiadania konta klienta w naszym systemie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to możesz założyć nowe konto klienta bez konieczności rejestracji dodatkowych usług (np. hostingu).

 1. Zaloguj się do Panelu klienta Domenomania.pl.
 2. Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, w menu po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji: Transfer domen i kliknij: Dodaj do transferu.
  Aby przenieść domenę polską pl, zaloguj się do Panelu klienta i przejdź do opcji: Dodaj do transferu
 3. W wyświetlonym formularzu podaj nazwy domen, które chcesz przenieść i kliknij przycisk: Dodaj. Jeśli chcesz wpisać wiele domen i dodać je transferu, to nie zapomnij oddzielić ich przecinkiem.
 4. Następnie przejdź do zakładki: Transfer od Partnera.
  Aby zrobić transfer domeny polskiej w Panelu klienta, przejdź do opcji: Transfer od Partnera
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone domeny, które dodałeś do transferu. Wpisz kod authinfo dla domen, które chcesz przenieść. Aby rozpocząć transfer wskazanych domen, kliknij przycisk: Rozpocznij transfer.

  WAŻNE! Jeśli nie posiadasz jeszcze kodu authinfo dla domeny, którą chcesz przenieść do nas, skontaktuj się z nami i wówczas doradzimy Ci w jaki najprostszy sposób można uzyskać je od Twojego obecnego operatora oraz pomożemy w pozytywnym przeprowadzeniu całej procedury.


  Aby rozpocząć transfer domeny krajowej z końcówką .pl, wpisz kod AuthInfo uzyskany od obecnego operatora.
 6. W ciągu 24 godzin po kliknięciu przycisku: Rozpocznij transfer, otrzymasz wiadomość e-mail z adresu: automat@dns.pl, która wysyłana jest na adres e-mail abonenta domeny (z linkiem do potwierdzenia operacji transferu domeny do nowego operatora).

  WAŻNE! Link służący do potwierdzenia transferu domeny .pl ma ważność 5 dni. Jeśli nie klikniesz linka w tym czasie, będzie wymagane zainicjowanie transferu domeny ponownie.

  Jeśli nie znasz adresu e-mail abonenta domeny, na który został wysłany link do potwierdzenia transferu, skontaktuj się z obecnym operatorem domeny, aby go poznać. W ten sposób dowiesz się na jaki adres e-mail została wysłana wiadomość e-mail potwierdzająca transfer.

 7. Po kliknięciu linka potwierdzającego wykonanie transferu, obsługa domeny zostanie przeniesiona do Domenomania.pl w ciągu kilku minut. Po zakończonym transferze, będziesz mógł zarządzać przeniesioną domeną za pomocą Panelu klienta w Domenomania.pl. Przedłużanie przeniesionej domeny będziesz od teraz opłacać zgodnie z cennikiem domen w Domenomania.pl.

WAŻNE! Przeniesienie domeny polskiej nie jest możliwe w ciągu 5 dni od daty rejestracji domeny lub poprzedniego transferu. Poznaj warunki odnośnie transferu domen polskich.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl