Jak stworzyć sklep WooCommerce?

Promocja na hosting WordPress

Jeśli myślisz o założeniu biznesu e-commerce warto dowiedzieć się więcej o WooCommerce. Jest to popularna wtyczka umożliwiającą stworzenie sklepu internetowego. WooCommerce jest platformą sprzedażową, jednak działa tylko w połączeniu z WordPress.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce jest wtyczką e-commerce do WordPress. Po jej zainstalowaniu możemy w prosty sposób tworzyć i zarządzać sklepem internetowym. Oprogramowanie to pomaga w łatwy i szybki sposób konfigurować i zarządzać wszystkim przy wykorzystaniu jednego interfejsu. W dowolny sposób możemy konfigurować opisy, ceny produktów, ceny za wysyłkę, podatki, stany magazynowe i wiele innych. Ponadto system ten zapewnia możliwość łatwiej integracji z popularnymi platformami do wysyłki (np. InPost czy DPD) lub systemami płatności internetowych (np. PayU).

Jak stworzyć darmowy sklep WooCommerce?

Stworzenie podstawowej wersji sklepu opartego o platformę WooCommerce jest proste i intuicyjne. Zobacz jak to wykonać. Jeśli nie posiadasz domeny oraz serwera to w pierwszej kolejności kup domenę internetową oraz hosting e-commerce. Posiadając te usługi aktywne aktywne wykonaj następujące działania.

Instrukcja stworzenia darmowego sklepu WooCommerce oparta jest o darmowy szablon Astra dostępny w motywach WordPress.

 1. Zainstaluj WordPress
 2. Zaloguj się do Kokpitu WordPress
 3. W bocznym menu przejdź do działu Wygląd i wybierz: Motywy
  Jak edytować motyw WordPress?
 4. Wybierz opcję: Dodaj nowy motyw
  Jak dodać nowy motyw do WordPress?
 5. Wyszukaj motyw Astra i następnie kliknij: Zainstaluj
  Wyszukiwarka motywów w WordPress
 6. Po pomyślnej instalacji nowego motywy kliknij: Włącz
  Aktywacja nowego motywy w WordPress
 7. W bocznym menu w części Wygląd wybierz: Astra Options
  Opcje motywu Astra dla WordPress
 8. Następnie wybierz: Get started
  Rozpoczynanie instalacji sklepu internetowego
 9. Następnie wybierz opcję: Build Your Website Now
  Darmowy sklep WWW - krok 1
 10. W tym miejscu należy wybrać narzędzie do zarządzania budową sklepu. My wybieramy: Elementor
  Sklep WooCommerce - wybór narzędzia do zarządzania
 11. Z górnego menu wybierz szablony e-commerce. My skorzystamy z szablonu dla: Clothing StoreDarmowe szablony sklepu WWW w motywie Astra
 12. Wybierz darmowy motyw: Brandstore
  Darmowy szablon sklepy internetowego Brandstore
 13. W następnym ekranie możesz do swojego sklepu dodać logo. Jeśli teraz chcesz pominąć konfigurację logo kliknij: Skip & Continue
  Ustaw logo dla sklepu WWW
 14. W następnym kroku zdefiniuj kolorystykę sklepu i czcionki. Następnie kliknij: Continue
  Konfiguracja kolorystyki i czcionek w sklepie WooCommerce
 15. Już prawie. Wprowadź ostatnie dane do formularza (imię, Twój adres e-mail, umiejetnośc korzystania z WooCommerce) i kliknij: Submit & Build My Website
  Instalacja darmowego sklepu WooCommerce
 16. Pojawi się ekran informujący o postępie instalacji, konfiguracji, imporcie wyglądu, mediów oraz niezbędnych wtyczek.
  Postęp instalacji sklepu WooCommerce
 17. To wszystko Twój darmowy skpolep WooCommerce został stworzony. Teraz możesz zająć się jego konfiguracją. Aby zobaczyć sklep kliknij: View Your Website
  Zakończony proces tworzenia darmowego sklepu WooCommerce

Czy WooCommerce jest całkowicie darmowy?

WooCommerce jest jedną z najpopularniejszych dostępnych na rynku platform służących do budowania sklepu internetowego. Dużym plusem tej platformy jest bardzo szybkie i proste tworzenie sklepu internetowego, ale również fakt, że jest to darmowa wtyczka. WooCommerce możemy zupełnie za darmo zainstalować jeśli mamy dostęp do platformy WordPress.

Instalacja WooCommerce jest darmowa, jednak aby stworzyć sklep internetowy musi posiadać także domenę oraz hosting. W tym wypadku najlepiej, aby był to dedykowany hosting e-commerce dla WooCommerce.

Po co mi domena?

Domena jest to adres internetowy, który jest niezbędnym elementem jeśli chcesz pojawić się w sieci Internet.  Pełni ona rolę wizytówki Twojej firmy. Po wpisaniu jej nazwy w przeglądarkę użytkownik zostanie przeniesiony na Twoją stronę internetową. Jest to indywidualna nazwa, pod którą działać będzie Twój sklep internetowy. Rejestracja domeny internetowej dla sklepu WWW jest zatem niezbędna.

Jaki hosting dla WooCommerce?

Hosting podobnie jak domena również jest niezbędnym elementem przy tworzeniu strony internetowej. Jest to miejsce na zewnętrznym serwerze do, którego przesyłane są pliki. WooCommerce posiada określone wymagania, które powinien spełniać hsoting. Warto w tym wypadku zadbać o to, aby wykupić dla swojego serwera szybki hosting WooCommerce, które jednocześnie powinien gwarantować regularne kopie bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie działania certyfikatem SSL.

Kiedy masz już domenę oraz hosting możesz zainstalować w bardzo łatwy sposób WordPress. Wykorzystując go w bardzo szybki sposób możesz stworzyć swoją stronę internetową. Dodatkowo instalując darmową wtyczkę WooCommerc możesz rozwinąć swoją stronę o sklep internetowy.

Sama wtyczka WooCommerce jest darmowa, jednak jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy musisz liczyć się z pewnymi kosztami. Konieczne jest wykupienie domeny oraz hostingu. Ceny zależą głównie od wybranego przez Ciebie pakietu.

Dodatkowo jeśli chcesz wprowadzić do swojego sklepu więcej funkcjonalności, konieczne będzie wykupienie płatnych motywów, szablonów czy też wtyczek, które pomogą w większej rozbudowie Twojego sklepu.

Czy zatem WooCommerce jest darmowy? Sam WordPress oraz wtyczka WooCommerce tak. Do pełnego działania sklepu internetowego niezbędne jest jednak wykupienie kilku elementów:

 • Domena internetowa
 • Hosting dla sklepu internetowego
 • Wygląd sklepu w postaci płatnego motywu (opcjonalnie)
 • Płatne wtyczki do integracji sklepu z zewnętrznymi usługami (np. kurierzy, płatności itp.) (opcjonalnie)

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Największą zaletą platformy WooCommerce jest jej bardzo prosta obsługa. Za darmo możesz zainstalować wtyczkę i następnie w szybki sposób stworzyć sklep internetowy dostosowany do Twoich potrzeb. WooCommerce jest idealny szczególnie dla małych i średnich firm, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem sklepu internetowego. 

WooCommerce jest wspaniałą opcją dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w tworzeniu tego stron WWW. Dodatkowo jest to bardzo popularna platforma, więc łatwo znaleźć instrukcje i odpowiedzi na pytania związane z tworzeniem sklepu internetowego w WooCommerce oraz skorzystać z usług programistów, który znają tę platformę.

 

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl