Jaki hosting dla e-commerce?

Promocja na hosting WordPress

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, a także jaki pakiet będzie najbardziej korzystnym wyborem. Jaki hosting dla e-commerce? Sprawdźmy to.

Dlaczego hosting dla sklepu internetowego jest tak istotny?

Wybór dobrego hostingu dla sklepu internetowego jest niezwykle ważny. Dlaczego? Sprzedając produkty w sieci musisz liczyć się z tym, że w Twoim wirtualnym sklepie pojawi się wielu klientów. Szczególne obciążenie serwera następuje w momencie, gdy są realizowane promocje, a także wyprzedaże asortymentu. Wyskakujące błędy mogą zniechęcić wiele osób do dalszych zakupów. Naprawa problemów zajmie sporo czasu, a w sprzedaży jak wiadomo liczy się każda minuta. Dobrze dobrany hosting przełoży się na prędkość ładowania poszczególnych stron. Dodatkowo ma to ogromny wpływ na bezproblemowe realizowanie zamówień. Tym samym nie warto oszczędzać podczas wyboru hostingu internetowego.

Hosting dla sklepu internetowego – jaki będzie najlepszy?

Pakiety hostingów dla sklepów internetowych są bardzo zróżnicowane. W pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj hostingu. Najpopularniejsze są hostingi współdzielone, które mają określoną ilość miejsca na serwerze. Dodatkowo, usługodawca ogranicza ilość dostępnej pamięci RAM, a także liczbę procesów. Usługodawca gwarantuje dobrą wydajność wszystkim użytkownikom, dlatego przy większym obciążeniu możesz mieć problemy z osiągnięciem pełnej prędkości. Hosting współdzielony to doskonały wybór dla osób, które chcą założyć sklep internetowy niewielkim kosztem.

Serwery dedykowane cieszą się coraz większą popularnością, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup. Użytkownicy mogą sami zdecydować o parametrach hostingu takich jak pamięć RAM, rodzaj procesora, czy ilość dostępnego miejsca. Zwykle, usługodawcy rekomendują, jaka konfiguracja będzie odpowiednia dla Ciebie. To doskonały wybór dla tych, którzy szukają skrojonych na miarę potrzeb rozwiązań.

Trzecią alternatywą są serwery VPS. Wydajność, a także możliwości konfiguracji często są dużo większe niż w przypadku serwerów dedykowanych. Dodatkowo, usługodawcy kuszą zainstalowanymi obrazami systemów takich jak Ubuntu, Debian, czy Fedora. Do obsługi serwerów VPS jest potrzebna odpowiednia wiedza, dlatego laik może nie poradzić sobie z jego konfiguracją. Na szczęście, usługodawcy oferują pomoc za dodatkową opłatą.

Czwarta opcja to serwer działający w chmurze. Wszystkie zasoby są podzielone na kilka maszyn wirtualnych, dlatego w przypadku jakiejkolwiek usterki strona nie przestanie działać. To bardzo ważne, ponieważ klienci nadal będą mogli korzystać z Twoich usług.

Jaki z przedstawionych serwerów będzie najlepszy? Dla osób prowadzących małe sklepy internetowe na pewno bardzo dobry okażę się hosting współdzielony. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, co jest dla wielu użytkowników niezwykle ważne. Pozostałe serwery powinny być dobierane na miarę potrzeb. W wyborze powinna pomóc firma hostingowa.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl