Elementor – co to jest i jak zainstalować?

Edytor stron internetowych Elementor to wszechstronne narzędzie pozwalające na edycję szablonu witryny, jak również przygotowanie i zarządzanie szablonami poszczególnych jej stron. Dodatkowo podobnie jak w przypadku nowego edytora WordPress, możesz budować swoje strony internetowe w oparciu o bloki, metodą przeciągnij i upuść.

Elementor to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce tworzyć szablonu od podstaw, a zarazem nie potrzebuje zaawansowanych narzędzi oraz edycji kodu, do stworzenia ciekawych elementów witryny i wyróżnienia jej na tle konkurencji.

Co to jest kreator stron Elementor?

Elementor to wtyczka WordPress pozwalająca na tworzenie stron internetowych w edytorze wizualnym oraz za pomocą gotowych modułów działających w oparciu o prosty mechanizm przeciągnij i upuść. Powstała w 2016 roku, a więc przed uruchomieniem nowego edytora WordPress, który oferuje bardzo zbliżone możliwości. Elementor pomaga dodawać zaawansowane elementy stylizacji, układu i projektowania do treści WordPress bez konieczności znajomości np. języka HTML.

Elementor Pro to płatne rozszerzenie podstawowej wtyczki kreatora stron WWW, która pozwala praktycznie zaprojektować cały swój motyw WordPress bez znajomości kodu oraz tworzyć gotowe szablony poszczególnych typów stron.

Wtyczka Elementor działa w oparciu o mechanizm wizualizacji, a więc na etapie projektowania strony widzisz dokładnie to, co widzą Twoi użytkownicy po opublikowaniu strony. Dzięki prostemu mechanizmowi przeciągnij i upuść, możesz poruszać się po różnych elementach projektu, np. przyciskach, formularzach i obrazach, przeciągając je i upuszczając w określonej lokalizacji. Mnóstwo intuicyjnych elementów pozwala umieścić każdy widżet, sekcję i kolumnę dokładnie tam gdzie chcesz.

W porównaniu z innymi programami do tworzenia stron interfejs Elementora jest jednym z łatwiejszych do zrozumienia. Jeśli korzystasz już z nowego edytora WordPress, szybko zrozumiesz mechanizm działania wtyczki. Nieco więcej czasu może wymagać zapoznanie się z mechanizmami edycji szablonów witryny jak i szablonów poszczególnych stron internetowych. Szczególnie warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że Elementor, w odróżnieniu od Divi, jest edytorem szablonu. Nie posiada gotowych motywów, gdyż działa w oparciu o większość motywów, jakie instalujesz samodzielnie. Posiada jednak rozbudowaną bibliotekę szablonów Elementora.

Elementor Pro posiada znacznie więcej widżetów do tworzenia treści, np. formularze, suwaki, przyciski udostępniania, dedykowane tabele cenowe. Szablony Elementor Pro są znacznie bardziej szczegółowe i złożone. Jednak Elementor w wersji bezpłatnej dla wielu użytkowników jest wystarczający, to mimo to warto rozważyć zakup płatnej wersji PRO, aby zwiększyć możliwości witryny i zainteresować użytkowników innymi jej funkcjami.

Jak zainstalować (uruchomić) Elementor w WordPress?

Elementor to wtyczka, którą możesz zainstalować bezpośrednio z biblioteki WordPress. Jeśli zdecydujesz się na wersję Elementor Pro, możesz dokonać jej zakupu po zalogowaniu do CMS WordPress i przejściu do ustawień wtyczki. Ze względu na rozbudowane funkcje, sugerujemy wpierw skorzystanie z bezpłatnego edytora stron i dostępnych szablonów.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wtyczki i wybierz: Dodaj nową.
    Skorzystaj z wyszukiwarki w prawym górnym rogu, aby znaleźć wtyczkę, którą chcesz zainstalować w WordPress.
  3. Za pomocą wyszukiwarki znajdź wtyczkę Elementor i zainstaluj ją.
    Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Elementor w WordPress, aby edytować witrynę za pomocą kreatora WWW
  4. W kolejnym kroku Włącz wtyczkę.

Wtyczka jest aktywna. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Elementorem, najszybciej wykonasz to, dodając nowy wpis lub stronę WordPress. Następnie kliknij Edytuj w Elementorze. Zostaniesz przełączony do edytora stron Elementor.
Dodaj nowy wpis lub stronę, a następnie edytuj je w Elementorze

Skorzystaj z dostępnych widżetów (modułów) łapiąc je i przeciągając w wolne miejsce.

Panel Elementor pozwala w łatwy sposób dodawać nowe elementy do strony internetowej

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl