Co to jest hosting? Jak wybrać hosting? 

Promocja na hosting WordPress

Hosting jest niezbędnym elementem podczas tworzenia strony internetowej. Wielu dostawców oferuje różne pakiety hostingowe skierowane do konkretnych użytkowników. W poniższym poradniku odpowiadamy na pytania czym jest hosting, a także jaką opcję najlepiej wybrać.

Hosting w Domenomania.pl wyróżnia wysoka jakość oraz wydajność kont hostingowych. Już najtańsze konta Basic maja bardzo wysokie parametry wydajnościowe – co pozwala na bezproblemowe utrzymywanie stron WWW czy średnich sklepów internetowych.

W ofercie Domenomania.pl dostępny jest hosting PRO, który prawdopodobnie posiada najwyższe parametry na rynku pod kątem wydajności. Każdy z użytkowników ma do dyspozycji aż 2 rdzenie procesora oraz 2GB pamięci operacyjnej. Do tego limit jednoczesnych procesów PHP skonfigurowane są w taki sposób, że na hostingu Domenomania.pl może bez problemu funkcjonować duży portal internetowy czy sklep z tysiącami produktów.

Co to jest hosting?

Stworzenie strony internetowej to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa. To świetne miejsce do promowania własnego biznesu, a także dzielenia się z innymi ciekawymi informacjami.

Hosting to miejsce na zewnętrznym serwerze, do którego przesyłane są pliki niezbędne do utrzymania strony WWW, a także poczty elektronicznej. Hostingi możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • hosting współdzielony – jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych typów hostingu. Do jego największych zalet należy zaliczyć doskonały stosunek jakości do ceny. Użytkownik otrzymuje wydzieloną część danego serwera z gwarancją określonej ilości miejsca, zasobów, a także przepustowości łącza. Z racji tego, że serwer współdzielimy z innymi użytkownikami, może zdarzyć się, że przy intensywnym użytkowaniu, że wydajność będzie nieco niższa niż przy VPS lub serwerach dedykowanych. Hosting współdzielony to najlepszy wybór dla małych firm, blogerów, a także osób, dla których wydajność nie jest priorytetem na początku działalności.
  • hosting VPS – czyli Virtual Private Server, to inaczej maszyna wirtualna, która jest dedykowana dla tylko jednego użytkownika. W zależności od pakietu mamy określoną moc obliczeniową, pojemność i transfer danych. Ze względu na to, że dane nie są współdzielone, wydajność pozostaje na takim samym poziomie. Ceny hostingów VPS są wyższe od kwot, jakie trzeba zapłacić za hosting współdzielony. Jednak dla firm oraz osób poszukujących wydajności to jedno z lepszych rozwiązań.
  • hosting dedykowany – to cały fizyczny serwer przeznaczony na wyłączność dla jednego użytkownika. To oznacza, że może on w pełni oraz dowolnie modyfikować jego konfigurację oraz zasoby, tak aby spełniały one jego preferencje (np. zabezpieczenia lub własna konfiguracja interpretera PHP). Wraz z serwerem dedykowanym otrzymujesz kompletne rozwiązanie, które gwarantuje najwyższy poziom wydajności. Serwery dedykowane są zdecydowanie najdroższe, ale dla dużych firm i przedsiębiorstw, to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja.

Jaki hosting wybrać?

Wybór hostingu przede wszystkim powinien być uzależniony od Twoich potrzeb. Jeśli zajmujesz się np. blogowaniem i Twój blog oparty będzie o platformę WordPress to wówczas warto zwrócić uwagę by dostawca usług hostingowych posiadał w swojej ofercie rozwiązania zoptymalizowane pod system WordPress oraz zapewniał automatyczny instalator aplikacji, aby ułatwić Ci uruchomienie Twojego bloga.

Jeśli masz firmę i hosting ma obsługiwać Twoją firmową stronę WWW oraz firmowe skrzynki e-mail to wówczas warto zwrócić uwagę aby oferta hostingowa była bez limitów oraz gwarantowała dużo wolnej przestrzeni dyskowej. Dzięki temu zapewnisz sobie poprawne działanie poczty e-mail przez długi okres czasu i nie musisz się martwić, że jakiemuś pracownikowi zabraknie miejsca na skrzynce e-mail. W tym wypadku istotne także jest, aby konto hostingowe było odpowiednio zabezpieczone, miało ochronę antywirusową oraz gwarantowało regularne kopie bezpieczeństwa.

Jaki hosting dostępny jest w Domenomania.pl?

Oferta Domenomania.pl została stworzona z myślą o wszystkich użytkownikach Internetu. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne i bardziej wydajne hostingi oraz ekonomiczne rozwiązania, które gwarantują znacząco wysoką jakość oraz szybkość działania przy niskiej cenie usług hostingowych.

Hosting linia Basic

Parametry serwerów – hosting linia Basic

  • Pakiet Blog – przeznaczony dla blogerów oraz małych stron internetowych. Hosting o powierzchni 10 GB.
  • Pakiet Website – dla nieco bardziej wymagających użytkowników (np. dla większych stron internetowych). Dostępna powierzchnia to 15 GB.
  • Pakiet Portal – przeznaczony dla małych i średnich firm, a także dla rozwijających portali. Oferuje aż 25 GB przestrzeni.

Wszystkie pakiety hostingowe w Domenomania.pl gwarantują zaawansowaną ochronę antywirusową oraz darmowe certyfikaty SSL:

Hosting linia PRO

Jeśli prowadzisz swój biznes i obecność w internecie jest dla Ciebie kluczowa, to najlepiej sprawdzą się pakiety z linii Pro. Jest to specjalnie zaprojektowana linia hostingowa, która gwarantuje plany hostingowe o ponad dwukrotnie wyższej wydajności niż inne plany hostingowe dostępne na rynku. Parametry serwerów – hosting linia Pro

  • Pakiet Personal zawiera 50 GB powierzchni,
  • Pakiet Business oferuje aż 100 GB wolnego miejsca.
  • Pakiet Premium ma 250 GB wolnej przestrzeni.

Ilość transferu oraz baz danych we wszystkich pakietach hostingowych zarówno w linii Basic oraz PRO są oferowane bez żadnych limitów.

Serwery VPS w Domenomania.pl

Tani serwer VPS to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na wydajności, wygodnym zarządzaniu serwerem oraz na możliwości dopasowania ustawień do swoich potrzeb. Świetnie łączy w sobie najlepsze cechy hostingu współdzielonego i serwerów dedykowanych tworząc w ten sposób zupełnie nową usługę hostingową.

W naszej ofercie znajdują się pakiety zawierające różne warianty, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku pojedynczych aplikacji, jak i rozbudowanych serwisów o zdecydowanie większych wymaganiach.

W ofercie naszego serwisu znajdziesz również bogatą ofertę serwerów VPS w chmurze. Podobnie, jak standardowe hostingi są one dostępne w linii Pro oraz Basic. Do wyboru są opcje z najszybszymi dyskami twardymi SSD NVMe, a także dwu-rdzeniowymi, cztero-rdzeniowymi i ośmio-rdzeniowymi procesorami.

Pamiętaj, by wybierając serwer VPS kierować się nie tylko tym, co jest potrzebne w obecnej sytuacji. Weź pod uwagę również planowany kierunek rozwoju serwisu czy aplikacji i wybieraj opcje, które będą pomocne w osiąganiu tego celu. W tym aspekcie także dostosowaliśmy nasza ofertę i jest ona całkowicie elastyczna. W każdym momencie możesz zmienić posiadany pakiet VPS i rozszerzyć swój serwer wirtualny o dodatkowe zasoby sprzętowe.

Potrzebuję pomocy przy wyborze pakietu hostingowego

Jeśli nie jesteś pewien jakie rozwiązanie wybrać – skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl