Jak zainstalować WordPress?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Aktualnie system do zarządzania treścią WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS (ang. content management system), z których korzystają użytkownicy na całym świecie. Z uwagi na ułatwiliśmy proces instalacji WordPress, tak aby był przyjazny i dostępny dla każdego użytkownika. Dowiedz się jak zainstalować WordPress.

Hosting WordPress z certyfikatem SSL i najszybszymi dyskami SSD NVMe. Zobacz jak szybko może działać WordPress!

Co to WordPress?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, napisany w jeżyku PHP. Pierwotnie tworzony był głównie z myślą o tworzeniu blogów, jednak aktualnie użytkownicy wykorzystują go do tworzenia stron WWW. WordPress posiada bardzo rozbudowaną funkcjonalność oraz pozwala na budowę witryn internetowych użytkownikom, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy. Jeśli chcesz w pełni poznać możliwości WordPress zachęcamy do jego instalacji na naszych serwerach i poznanie pełni możliwości, które płyną z tego rewelacyjnego systemu zarządzania treścią.

Jak zainstalować WordPress?

Posiadając usługę hostingu WordPress wykupioną w naszej firmie, masz możliwość skorzystania z 3 opcji instalacji systemu CMS WordPress na wykupionym koncie hostingowym.

Pamiętaj, że do instalacji WordPress potrzebujesz także domenę internetową, czyli adres, pod którym chcesz dokonać instalacji i pod którym ma działać strona internetowa. Domena taka powinna być dodana do konta hostingowego. Po jej dodaniu w sposób automatyczny wygeneruje się certyfikat SSL, dzięki czemu instalacja WordPress będzie mogła się odbyć pod zabezpieczonym adresem URL.

W momencie gdy domena internetowa oraz certyfikat SSL dla niej są już poprawnie skonfigurowane na hostingu WordPress, możesz przejść do instalacji. W tym celu wybierz najodpowiedniejsza i najwygodniejszą dla siebie opcję.

Automatyczna instalacja WordPress

Skorzystanie z procesu automatycznej instalacji WordPress rekomendujemy wszystkich użytkownikom naszych usług hostingowych. Dla osób początkujących ułatwia ona cały proces instalacji, który staje się niezwykle prosty. Osobom bardziej zaawansowanym pozwala antomiast zaoszczędzić czas i automatyzuje procesy takie jak założenie bazy danych czy konfiguracja użytkownika bazy danych wraz z odpowiednimi uprawnieniami. Co zrobić by automatycznie zainstalować WordPress?

 1. Zaloguj się do cPanel
 2. Przejdź do sekcji „Autoinstalator” i wybierz „WordPress”
  Jak automatycznie zainstalować WordPress?
 3. Wybierz opcję „Instaluj tę aplikację”, aby rozpocząć proces instalacji WordPress.
  Jak rozpocząć automatyczną instalację WordPress?
 4. Zobaczysz ekran, w którym możesz skonfigurować podstawowe ustawienia Twojej witryny WordPress. Możesz tutaj określić takie parametry jak:
  • Domenę, pod którą ma działać WordPress. Na rozwijanej liście znajdą się jedynie domeny, które są dodane do Twojego konta hostingowego.
  • Wersję systemu WordPress oraz zasady wykonywania automatycznych aktualizacji.
  • Ustawienia WordPress, w których skonfigurujesz poszczególne dane:
   • Login administratora – będzie to login, którym posługiwać się będziesz do logowania do panelu administracyjnego wp-admin (Kokpit WordPress)
   • Hasło administratora – będzie to hasło, którym posługiwać się będziesz do logowania do panelu administracyjnego wp-admin (Kokpit WordPress)
   • E-mail administratora – będzie to adres e-mail służący do otrzymywania powiadomień z WordPress lub do wykroystania np. przy resetowaniu hasła do Kokpitu
   • Tytuł strony – będzie to tytuł strony z jakim zostanie ona zainstalowana. Możesz to ustawienie zmienić po instalacji bezpośrednio w WordPress
   • Opis strony – będzie to opis strony z jakim zostanie ona zainstalowana. Możesz to ustawienie zmienić po instalacji bezpośrednio w WordPress
   • Dwuetapowa weryfikacja
   • Ograniczenie ilości prób logowania
   • Multi-site
    Jak łatwo skonfigurować WordPress?
 5. Po uzupełnieniu danych konfiguracyjnych w prawym dolnym rogu kliknij przycisk: Zainstaluj.Kliknij przycisk: Zainstaluj, aby zainstalować WordPress przez Autoinstalator w cPanelu
 6. Pojawi się ekran zakładki: Moje aplikacje, gdzie możesz sprawdzić postęp instalacji WordPress.
  Jak przebiega proces automatycznej instalacji WordPress?
 7. To wszystko. Twój WordPress został zainstalowany pod wybraną domeną internetową i możesz zacząć z niego korzystać.

Chcesz przyspieszyć swój WordPress? Skorzystaj z hostingu WordPress z obsługą LiteSpeed Cache!

Instalacja WordPress przez FTP

Manualny proces instalacji systemu WordPress zalecamy bardziej zaawansowanym użytkownikom. Cały prcoes jest bardziej czasochłonny niż opcja automatycznej instalacji WordPress. Zdajemy sobie sprawę, ze niektórzy użytkownicy preferują taki sposób instalacji WordPress, dlatego też nie ma najmniejszego problemu, aby móc z niego skorzystać. Jak powinna wyglądać manualna instalacja WordPress?

 1. Przejdź na oficjalna stronę WordPress i pobierz paczkę instalacyjną WordPress, lub kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję WordPress.
  Przejdź na stronę: https://pl.wordpress.org/download i kliknij przycisk, aby pobrać najnowszego WordPressa.
 2. Po pobraniu plików instalacyjnych, umieść je na serwerze FTP do wybranego katalogu, w którym chcesz zainstalować WordPress. Pliki umieść na serwerze poprzez klienta FTP lub Menedżer plików:

  Pliki z najnowszą wersją WordPress są umieszczone w katalogu /wordpress. Jeśli chcesz, aby po rozpakowaniu, pliki znajdowały się w wybranym przez Ciebie katalogu, bez konieczności przejścia do kolejnego katalogu /wordpress, to rozpakuj archiwum na swoim komputerze i spakuj je ponownie (bez katalogu /wordpress).

 3. Po przesłaniu pliku archiwum na serwer FTP do wybranego katalogu, rozpakuj je wykorzystując do tego menadżera plików. Przejdź do katalogu, w którym znajduje się archiwum do rozpakowania, zaznacz je i kliknij opcję służącą do wypakowania (np. wyodrębnij w menadżerze plików cPanel).

  W menadżerze plików zaznacz archiwum WordPress i kliknij opcję: Wyodrębnij, aby rozpakować archiwum.

 4. Utwórz bazę danych MySQL, w której zostanie zainstalowany WordPress.

  Czy dane bazy danych MySQL będą mi potrzebne podczas instalacji WordPress?

  Podczas instalacji WordPress na będą Ci potrzebne następujące dane dotyczące bazy danych MySQL takie jak:

  • Nazwa użytkownika bazy danych
  • Hasło użytkownika bazy danych
  • Nazwa bazy danych

 5. Stwórz użytkownika bazy danych i nadaj mu uprawnienia.
 6. Następnie otwórz przeglądarkę i wywołaj adres URL wskazujący katalog, w którym umieszczone zostały pliki WordPress. Przykłady:
  • jeśli pliki WordPress znajdują się w katalogu: /mojadomena, który utworzony został w: /public_html na serwerze dostępnym pod adresem: twojadomena.domenomania.eu, to wywołaj poniższy adres w przeglądarce:
   https://twojadomena.domenomania.eu/mojadomena/
  • jeśli pliki WordPress znajdują się w katalogu: /public_html, do którego przypisana została domena, wpisz poniższy adres w przeglądarce:
   https://twojadomena.pl/
 7. Po wywołaniu adresu powinien ukazać się ekran instalacyjny WordPress.
  Kliknij przycisk: Zaczynajmy!, aby rozpocząć instalacje systemu WordPress na hostingu.
 8. Uzupełnij w nim dane dostępowe do bazy danych MySQL, która była tworzona na potrzeby instalacji.
  Na ekranie uzupełnij dane dostępu do bazy danych MySQL, na której chcesz zainstalować WordPress.
 9. Po wpisaniu poprawnych danych dostępu do bazy danych MySQL będzie można uruchomić instalację. Kliknij wówczas: Uruchom instalację
  Aby rozpocząć instalację WordPress, kliknij przycisk: Uruchom instalację.
 10. Następnie wprowadź informacje, które są niezbędne do uruchomienia WordPress:
  • Tytuł witryny – podaj nazwę Twojej strony WWW, która będzie wyświetlana, np. przeglądarkach internetowych.
  • Nazwa użytkownika – wpisz nazwę użytkownika w Twoim systemie WordPress (np. admin). Będziesz z niej korzystał, aby logować się do panelu administracyjnego WordPress.
  • Hasło – w tym miejscu będzie wyświetlane hasło, które zostało wygenerowane przez system WordPress. Możesz wpisać własne hasło dostępu. Zobacz jak tworzyć silne i bezpieczne hasła.
  • Twój e-mail – wpisz adres e-mail, który zostanie przypisany do Twojego pierwszego użytkownika WordPress.

  Uzupełnij w formularzu wymagane informacje, które są niezbędne do uruchomienia WordPress.

 11. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, kliknij przycisk: Zainstaluj WordPressa. To wszystko. Instalacja WordPress przez FTP przebiegła pomyślnie.
  WordPress został zainstalowany, kliknij przycisk: Zaloguj się, aby przejść do swojego WordPressa.

Pomoc w instalacji WordPress

Jeśli jesteś naszym Klientem usług hostingowych? Potrzebujesz wsparcia przy instalacji WordPress? Napisz do nas i nasi specjaliści WordPress przeprowadzą dla Ciebie instalację.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie dokonać instalacji WordPress na koncie hostingowym, zawsze możesz skontaktować się z nami. Z miłą chęcią przeprowadzimy dla Ciebie instalację WordPress i następnie udostępnimy dane do logowania do Kokpitu WordPress. Jak to działa?

 1. Zamów konto hostingowe lub podaj nam dane już wykupionego pakietu hostingowego.
 2. Wskaż pod jaką domeną chcesz zainstalować WordPress .
 3. Otrzymaj dane do Kokpitu WordPress i zacznij z niego korzystać!

Informacje odnośnie chęci skorzystania z naszego wsparcia prosimy kierować na adres: bok@domenomania.pl

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Najpopularniejsze frameworki PHP

Język PHP służy przede wszystkim do tworzenia stron internetowych, a także rozmaitych aplikacji. Mając do dyspozycji framework PHP otrzymujesz...

Co to jest Core Web Vitals?

Wskaźniki internetowe to gorący temat w społeczności zajmującej się szeroko pojętym SEO. Jednym z popularnych tematów powiązanych z SEO jest...

Popularne wtyczki do optymalizowania obrazów w WordPress

Obrazy wstawione na stronie internetowej mogą poprawić wrażenia użytkowników odwiedzających Twoją witrynę - wzbudzić zainteresowanie,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl