Jak zainstalować WordPress?

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Aktualnie system do zarządzania treścią WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS (ang. content management system), z których korzystają użytkownicy na całym świecie. Z uwagi na ułatwiliśmy proces instalacji WordPress, tak aby był przyjazny i dostępny dla każdego użytkownika.

Co to WordPress?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, napisany w jeżyku PHP. Pierwotnie tworzony był głównie z myślą o tworzeniu blogów, jednak aktualnie użytkownicy wykorzystują go do tworzenia stron WWW. WordPress posiada bardzo rozbudowaną funkcjonalność oraz pozwala na budowę witryn internetowych użytkownikom, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy. Jeśli chcesz w pełni poznać możliwości WordPress zachęcamy do jego instalacji na naszych serwerach i poznanie pełni możliwości, które płyną z tego rewelacyjnego systemu zarządzania treścią.

Jak zainstalować WordPress?

Automatyczna instalacja WordPress

 1. Zaloguj się do cPanel
 2. Przejdź do sekcji „Autoinstalator aplikacji” i kliknij w ikonkę „WordPress”
  Jak zainstalować WordPress?
 3. W celu rozpoczęcia procesu instalacji, kliknij przycisk: Instaluj tę aplikację.Jak korzystać z autoinstalatora aplikacji?
 4. Określ domenę, pod którą ma działać instalowany system WordPress. Pamiętaj, że możesz wybrać tylko i wyłącznie domenę, która wcześniej została dodana do konta hostingowego.

  W poniższym przykładzie WordPress zostanie zainstalowany pod adresem: http://pomoc.domenomania.pl/wordpress. Usuń zawartość pola „Ścieżka” jeśli WordPress ma być zainstalowany bezpośrednio pod wskazaną domeną.

  Instalacja WordPress przez autoinstalator aplikacji w cPanelu
 5. Podaj dane dostępowe do systemu WordPress, którymi chcesz się posługiwać (można je edytować po instalacji).Autoinstalator aplikacji WordPress w panelu cPanel
 6. Po wypełnieniu całości, upewnij się, że wszystkie wpisane dane są prawidłowe i kliknij przycisk: Zainstaluj.Kliknij przycisk: Zainstaluj, aby zainstalować WordPress przez Autoinstalator w cPanelu
 7. Zostaniesz przeniesiony do zakładki: Moje aplikacje, gdzie możesz sprawdzić postęp instalacji.Autoinstalator WordPress - Moje aplikacje - Proces instalacji
 8. Po zakończeniu instalacji  Twój WordPress dostępny będzie pod ustalonym przez Ciebie adresem, a na ekranie pojawi się podsumowanie i dodatkowe opcje, z których możesz skorzystać, np.:

  Autoinstalator WordPress - Instalacja aplikacji - Zakończona instalacja

Instalacja WordPress przez FTP

 1. Przejdź na oficjalna stronę WordPress i pobierz paczkę instalacyjną WordPress, lub kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję WordPress.
  Przejdź na stronę: https://pl.wordpress.org/download i kliknij przycisk, aby pobrać najnowszego WordPressa.
 2. Po pobraniu plików instalacyjnych, umieść je na serwerze FTP do wybranego katalogu, w którym chcesz zainstalować WordPress. Pliki umieść na serwerze poprzez klienta FTP lub Menedżer plików:

  Pliki z najnowszą wersją WordPress są umieszczone w katalogu /wordpress. Jeśli chcesz, aby po rozpakowaniu, pliki znajdowały się w wybranym przez Ciebie katalogu, bez konieczności przejścia do kolejnego katalogu /wordpress, to rozpakuj archiwum na swoim komputerze i spakuj je ponownie (bez katalogu /wordpress).

 3. Po przesłaniu pliku archiwum na serwer FTP do wybranego katalogu, rozpakuj je wykorzystując do tego menadżera plików. Przejdź do katalogu, w którym znajduje się archiwum do rozpakowania, zaznacz je i kliknij opcję służącą do wypakowania (np. wyodrębnij w menadżerze plików cPanel).

  W menadżerze plików zaznacz archiwum WordPress i kliknij opcję: Wyodrębnij, aby rozpakować archiwum.

 4. Utwórz bazę danych MySQL, w której zostanie zainstalowany WordPress.

  Czy dane bazy danych MySQL będą mi potrzebne podczas instalacji WordPress?

  Podczas instalacji WordPress na będą Ci potrzebne następujące dane dotyczące bazy danych MySQL takie jak:

  • Nazwa użytkownika bazy danych
  • Hasło użytkownika bazy danych
  • Nazwa bazy danych

 5. Stwórz użytkownika bazy danych i nadaj mu uprawnienia.
 6. Następnie otwórz przeglądarkę i wywołaj adres URL wskazujący katalog, w którym umieszczone zostały pliki WordPress. Przykłady:
  • jeśli pliki WordPress znajdują się w katalogu: /mojadomena, który utworzony został w: /public_html na serwerze dostępnym pod adresem: twojadomena.domenomania.eu, to wywołaj poniższy adres w przeglądarce:
   https://twojadomena.domenomania.eu/mojadomena/
  • jeśli pliki WordPress znajdują się w katalogu: /public_html, do którego przypisana została domena, wpisz poniższy adres w przeglądarce:
   https://twojadomena.pl/
 7. Po wywołaniu adresu powinien ukazać się ekran instalacyjny WordPress.
  Kliknij przycisk: Zaczynajmy!, aby rozpocząć instalacje systemu WordPress na hostingu.
 8. Uzupełnij w nim dane dostępowe do bazy danych MySQL, która była tworzona na potrzeby instalacji.
  Na ekranie uzupełnij dane dostępu do bazy danych MySQL, na której chcesz zainstalować WordPress.
 9. Po wpisaniu poprawnych danych dostępu do bazy danych MySQL będzie można uruchomić instalację. Kliknij wówczas: Uruchom instalację
  Aby rozpocząć instalację WordPress, kliknij przycisk: Uruchom instalację.
 10. Następnie wprowadź informacje, które są niezbędne do uruchomienia WordPress:
  • Tytuł witryny – podaj nazwę Twojej strony WWW, która będzie wyświetlana, np. przeglądarkach internetowych. Będziesz mógł później zmienić to ustawienie.
  • Nazwa użytkownika – wpisz nazwę pierwszego użytkownika w Twoim systemie WordPress (np. admin). Będziesz z niej korzystał, aby logować się do panelu administracyjnego WordPress. Będziesz mógł później dodać kolejnych użytkowników z uprawnieniami administracyjnymi.
  • Hasło – w tym miejscu będzie wyświetlane hasło, które zostało wygenerowane przez system WordPress. Możesz wpisać własne hasło dostępu, pamiętaj jednak, że powinno być ono silne. Sprawdź: jak tworzyć silne i bezpieczne hasła.
  • Twój e-mail – wpisz adres e-mail, który zostanie przypisany do Twojego pierwszego użytkownika WordPress. Sprawdź poprawność wpisanego adresu e-mail, gdyż stosowany jest on przy procedurze zmiany hasła do konta (np. gdy je zapomnisz).

  Uzupełnij w formularzu wymagane informacje, które są niezbędne do uruchomienia WordPress.

 11. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, kliknij przycisk: Zainstaluj WordPressa. To wszystko. Instalacja WordPress przez FTP przebiegła pomyślnie.
  WordPress został zainstalowany, kliknij przycisk: Zaloguj się, aby przejść do swojego WordPressa.

Pomoc w instalacji WordPress

Jeśli jesteś naszym Klientem usług hostingowych? Potrzebujesz wsparcia przy instalacji WordPress? Napisz do nas i nasi specjaliści WordPress przeprowadzą dla Ciebie instalację.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie dokonać instalacji WordPress na koncie hostingowym, zawsze możesz skontaktować się z nami. Z miłą chęcią przeprowadzimy dla Ciebie instalację WordPress i następnie udostępnimy dane do logowania do Kokpitu WordPress. Jak to działa?

 1. Zamów konto hostingowe lub podaj nam dane już wykupionego pakietu hostingowego.
 2. Wskaż pod jaką domeną chcesz zainstalować WordPress .
 3. Otrzymaj dane do Kokpitu WordPress i zacznij z niego korzystać!

Informacje odnośnie chęci skorzystania z naszego wsparcia prosimy kierować na adres: bok@domenomania.pl

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy