Co to PrestaShop?

Promocja na hosting WordPress

Coraz więcej firm decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Pozwala to na przyciągnięcie znacznie większej liczby klientów oraz prowadzi do promowania twoich usług lub produktów. Na rynku istnieje wiele platform, dzięki którym w prosty i szybki sposób możesz stworzyć sklep internetowy. Narzędzie PrestaShop należy już do bardziej zaawansowanych platform, natomiast tworzone z jego wykorzystaniem strony charakteryzują się znaczenie lepszymi i bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop jest darmowym i bogatym w wiele funkcji rozwiązaniem e-commerce o otwartym kodzie źródłowym.  Prestashop jest łatwy w użyciu i oferuje bardzo solidny interfejs sklepu dla kupujących. Ponadto zapewnia pełny zestaw funkcji bezpłatnie. PrestaShop możesz zainstalować zupełnie za darmo, jednak do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie hostingu oraz możesz potrzebować kilka modułów, płatnych, zapewniających dodatkowe funkcje i integracje.

PrestaShop jest to jedna z najlepszych platform e-commerce typu Opensource z gotowymi funkcjami. Działa na PHP dzięki czemu znacznie może pomóc  w tworzeniu kompleksowych witryn e-commerce w połączeniu z niesamowitą funkcjonalnością. Uruchomienie sklepu internetowego z wykorzystaniem narzędzia PrestaShop wymaga sporo pracy, jednak strona, która powstanie na pewno będzie wyróżniać się wyglądem oraz posiadanymi funkcjami.

Platforma PrestaShop - tworzenie sklepu internetowego

Najważniejsze funkcje PrestaShop

 • Tworzenie sklepu internetowego
  Prestashop jest wyposażony w pulpit nawigacyjny podobny do WordPress, który oferuje bogaty w funkcje interfejs rozwoju sklepu, obejmujący nawigację, szczegółowe listy produktów i wyszukiwanie.
 • E-marketing
  PrestaShop oferuje wbudowaną integrację SEO produktów i katalogów w celu optymalizacji miejsca wyszukiwania. Zapewnia również wbudowane promocje, kupony, integrację poczty e-mail i wiele innych funkcji.
 • Darmowe i otwarte oprogramowanie
  PrestaShop to całkowicie darmowa platforma typu opensource, która pozwala użytkownikom na stworzenie w pełni konfigurowalnej strony internetowej w ciągu kilku minut. Sprawia, że ​​tworzenie witryn e-commerce jest dostępne i łatwiejsze w zarządzaniu.
 • Marketing
  Ta platforma e-commerce umożliwia użytkownikom dodawanie niestandardowych funkcji do Twojej witryny, tak aby była ona odpowiednio rozbudowana. Możesz dodawać bezpłatną wysyłkę, tryb rabatowy, marketing e-mailowy, oferty specjalne, pakowanie prezentów, programowanie partnerskie, kody kuponów i wiele innych.
 • Łatwa personalizacja
  PrestaShop ma wiele modułów, które pomogą Ci dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Wiele osób zwraca uwagę na niestandardowe podejście oraz unikalność stron, dlatego też narzędzie PrestaShop umożliwia wybór rozwiązania idealnego, tak aby strona internetowa spełniała wszystkie kryteria stawiane przez Ciebie i Twoich Klientów.
 • Bramki płatności
  Obsługuje różne bramki płatnicze , takie jak Amazon Pay, PayPal, Discover Global Network, Worldpay. Ponadto posiada ponad 250 dostawców płatności jako dodatki.
 • Integracje
  PrestaShop zapewnia różne dodatki i motywy, wsparcie premium zgodnie z Twoimi potrzebami oraz katalog partnerów agentów do wynajęcia. Oferuje również pomoc w uruchomieniu sklepu.
 • Koszyk
  Integruje się z różnymi dostawcami płatności, przepisami podatkowymi i głównymi przewoźnikami, aby zaspokoić wszystkie potrzeby zakupowe klientów.
 • Szablony
  PrestaShop sprzedaje różne wysokiej jakości szablony, aby profesjonalnie dostosować sklep i nadać mu atrakcyjny wygląd.
 • Chmura lub własny hosting
  W PrestaShop Cloud możesz łatwo i szybciej zarejestrować się w darmowym sklepie, pobrać kod PHP typu opensource lub go hostować. Warto jednak dla własnego sklepu kupić szybki hosting e-commerce.

Dla kogo jest PrestaShop?

PresthaShop jest narzędziem, które pozwala na tworzenie stron, które są rozbudowane oraz  posiadają wiele funkcjonalności. Za pomocą tej platformy można tworzyć unikalne witryny o dużym stopniu zaawansowania. Obsługa platformy PrestaShop wymaga jednak odpowiednich umiejętności. Do stworzenia strony z wykorzystaniem tego narzędzia administrator sklepu musi posiadać specjalistyczną wiedzę programistyczną i umiejętności wymagane do pracy na PresaShop.

Platforma daje wiele możliwości rozwoju sklepu internetowego, jednak jeśli oczekujemy wykorzystania zaawansowanych funkcji to rozwiązanie nie to nie jest dla każdego i będzie wymagało wiedzy specjalistycznej.

 

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl