Popularne wtyczki newsletter do WordPress

Promocja na hosting WordPress

Newsletter na stronie internetowej cieszy się niesłabnącą popularnością. To znakomity sposób na zbudowanie bazy klientów, ale również ofiarowanie im dodatkowych treści przeznaczonych jedynie dla zamkniętej grupy subskrybentów.

Wiele firm korzysta z newslettera do dystrybuowania treści zanim pojawią się one na stronie internetowej. Dla użytkowników to często dobry sposób na uzyskanie dodatkowych zniżek na produkty. Sprawdź popularne wtyczki do obsługi newsletter w WordPress.

Newsletter – informacje podstawowe

Komunikacja z użytkownikami witryny jest znakomitym sposobem na utrzymanie stałej relacji i zachęcanie użytkowników do powrotów na stronę. Jeśli dodatkowo prowadzisz aktywną sprzedaż (np. za pomocą sklepu internetowego), to możesz znacząco zwiększyć obroty sklepu. Istnieje wiele sposobów na utrzymanie komunikacji z użytkownikami, a jednym z najbardziej popularnych wciąż pozostaje klasyczny newsletter (znany również pod nazwą biuletyn e-mail).

Zainstaluj wtyczkę Newsletter dla WordPress, aby wysyłać biuletyny do użytkowników

Dzięki CMS WordPress możesz szybko uruchomić newsletter – zarówno zaoferować użytkownikom mechanizm zapisywania się, jak i również wysyłać wiadomości z poziomu CMS bez dodatkowych systemów i płatności.

Pomimo swojej nazwy newsletter nie zawsze związany jest tylko z wiadomościami. Jest powszechnym sposobem na przesyłanie informacji subskrybentom o najnowszych wydarzeniach i aktualizacjach, ale pozwala także prowadzić różnego rodzaju kampanie e-mail.

Wiele witryn używa newslettera na etapie tworzenia konta lub dokonywania zakupu, ale niektóre ograniczają się jedynie do zbierania adresów e-mail, aby później użyć ich w kampanii e-mail.

Biuletyny e-mailowe, czyli newslettery to potężne narzędzie marketingowe i komunikacyjne. Przypominają subskrybentom o Twojej firmie i stronie internetowej, informują o Twoich produktach lub nowych usługach, informują użytkowników co dzieje się w firmie, ale przede wszystkim pomagają budować więź z użytkownikami.

Pamiętaj, że newslettery cieszą się dużą popularnością o ile przekazują wartościowe treści.

Popularne wtyczki newsletter do WordPress

W bibliotece WordPress znajdziesz dziesiątki wtyczek do obsługi Newsletter. Wiele z nich oferuje bardzo zbliżone do siebie funkcje, a główne różnice skoncentrowane są przede wszystkim na budowie panelu zarządzania użytkownikami czy też tworzenia szablonów wiadomości.

Wtyczki do obsługi Newsletter mogą działać w oparciu o mechanizm PHP serwera lub korzystać z protokołu SMTP do wysyłania wiadomości e-mail. Każde z rozwiązań posiada swoje korzyści, ale może wymagać dodatkowej konfiguracji.

Poniżej znajdziesz listę popularnych wtyczek typu Newsletter, które możesz szybko zainstalować w WordPress:

  • MailPoet – umożliwia rejestrację użytkownika jako subskrybenta i łatwy dostęp do listy mailingowej z poziomu panelu administratora. Oferuje gotowe responsywne (czyli dostosowane do urządzeń mobilnych) szablony e-mail, ale także własny kreator. W panelu wtyczki możesz skonfigurować automatyczne powiadomienia oraz automatyczne wiadomości powitalne. Wtyczka jest zgodna z postanowieniami RODO,
  • Newsletter – darmowa wtyczka do newslettera dostępna w bibliotece WordPress, która korzysta z funkcji serwera do wysyłania e-mail i jest gotowa do użycia zaraz po zainstalowaniu i aktywacji. W bezpłatnej wersji obsługuje podstawowe funkcje takie jak: widget newsletter, obsługę bazy mailingowej i szablony wiadomości. Możesz też skorzystać z płatnej wersji tej wtyczki, aby obsługiwać raportowanie, autoresponder, integracje z WooCommerce, itp.,
  • Jackmail – bezpłatna wersja tej popularnej wtyczki dostępna jest w bibliotece WordPresss. Bez problemu obsłużysz nią kampanie e-mailowe oraz sprawdzisz statystyki o wysyłanych wiadomościach. Wtyczka pozwala zarządzać listami e-mailowymi tworząc, np. listy dla różnych grup odbiorców. Podobnie jak w przypadku innych wtyczek tego typu możesz stworzyć własny szablon wiadomości lub skorzystać i edytować już istniejące,
  • MailMunch – przy użyciu bezpłatnej wersji tej wtyczki możesz skonfigurować 2-3 formularze i umieścić je w tak nietypowym miejscu jak pasek na górze strony czy też slide-in pojawiający się na różnych wysokościach witryny. Oferuje integrację z zewnętrznymi kontami e-mail i dostępna jest zarówno w wersji darmowej oraz płatnej, która rozszerza ilość dostępnych opcji zarządzania biuletynem,
  • Ninja Popups – płatna wtyczka ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, m.in za sprawą opcji dodawania wyskakujących okienek, które znacznie rozszerzają możliwości zaangażowania użytkownika i podjęcia przez niego działań. W ramach tej jednej wtyczki otrzymujesz zarówno obsługę popup (czyli wyskakującego okienka do podania adresu e-mail) oraz systemu mailingowego. Użytkownicy doceniają ją za wysoką skuteczność w pozyskiwaniu konwersji.

Dodanie wtyczki do obsługi newsletter to świetny sposób na rozszerzenie bazy klientów, np. w sklepie WooCommerce. Sprawdź: czym jest WooCommerce i ile kosztuje uruchomienie sklepu opartego na WordPress.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl