Czym jest Link building?

Promocja na hosting WordPress

Przy tworzeniu strony internetowej jednym z kluczowych procesów, o którym powinieneś pamiętać jest optymalizacja SEO. Dzięki temu twoja witryna będzie zajmowała wysokie pozycje w rankingach wyszukiwarek, co przekładać będzie się na duży ruch na twojej stronie.

Link jest to hiperłącze, które umożliwia przeskoczenie do nowej lokalizacji po jego kliknięciu. Linkiem możemy nazwać odnośnik czy nazwę domeny internetowej, która przenosi nas do innej strony bądź innego adresu URL. Znajdują się one praktycznie na każdej stronie internetowej i zapewniają prosty sposób poruszania się między stronami w sieci.

Budowa linku

Link Building, czyli linkowanie zewnętrzne polega na pozyskiwaniu linków do Twojej witryny od innych, zewnętrznych stron.  Proces linkowania zewnętrznego służy do pozycjonowania Twojej witryny.  Ma to na celu poprawę widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych takich jak m.in. Google, Bing czy Yahoo.  Wykorzystanie linkowania zewnętrznego pozwala użytkownikowi poruszać się między stronami w Internecie.  Pozyskanie linków odnoszących się do innych witryn może pomóc w przejściu Twojej strony na wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Dlatego też warto podczas budowania strategii SEO wziąć pod uwagę linkowanie zewnętrzne.

Link Building ma duże znaczenie, kiedy Twoja nowa witryna, pomimo świetnej treści nie zyskała jeszcze dużego autorytetu, przez co zajmuje ona dalekie pozycje w wyszukiwarkach i niewiele osób na nią trafi. Uzyskanie linków z innych zaufanych witryn może stanowić świetny sposób do postrzegania Twojej witryny przez Google jako wartościowej. Strony z dużą  liczbą  linków bardzo często zajmują wyższe pozycje w wyszukiwarkach. Warto zatem zadbać o to, aby treści na naszej stronie internetowej były unikalne i wartościowe. Dzięki takiej strategii, z biegiem czasu nasza witryna zyska odpowiedni autorytet.

Jakie korzyści przynosi linkowanie?

Linkowanie może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy miejsca w rankingach oraz generowania organicznego ruchu na Twojej stronie z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Prowadzi to nie tylko do pozycjonowania strony, ale także do większej liczby Klientów, którzy odwiedzają Twoja stronę. Zwiększony ruch często przekłada się także na większą sprzedaż Twoich usług bądź produktów. Jeśli nie prowadzisz sprzedaży to w tym wypadku zwiększona oglądalność danej witryny internetowej spowoduje zwiększone przychody z reklam.

Jak powstaje linkowanie zewnętrzne?

Linkowanie zewnętrzne powstaje wtedy, kiedy użytkownicy sieci Internet odsyłają do innych źródeł w swoich artykułach, komentarzach czy postach na blogu. Zazwyczaj decydują się oni na to, kiedy sami uznają że strona jest wartościowa i dostarcza ona pewnych korzyści. Przewagą strony może być nowa wiedza, rozwiązanie problemu czy też dobre opinie o produktach bądź usługach.

Linkowanie zewnętrzne powstaje przede wszystkim, aby kierować użytkowników do wartościowych treści. Kiedy nasza witryna dostarcza dodatkowych korzyści użytkownikom sieci Internet znacznie zwiększa to prawdopodobieństwo powstawania linków zewnętrznych do niej prowadzących. Do korzyści możemy zaliczyć m.in wartościową wiedzę, której dostarcza  witryna.

Do jednej z najskuteczniejszych metod budowania pozycji witryny w wyszukiwarce należy umieszczanie naszych linków w artykułach sponsorowanych bądź wpisach gościnnych. Kontaktując się z właścicielami blogów oraz portali informacyjnych o tematyce związanej z naszą branżą możemy uzgodnić odpowiednie relacje lub po prostu cenę wpisu. W ten sposób dokonujemy publikację wpisu na jego stronie z osadzonym linkiem, który będzie prowadził do naszej witryny. Pomaga to w dużym stopniu przekierować część użytkowników z wpisu gościnnego na naszą stronę internetową.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl