Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Promocja na hosting WordPress

Strona internetowa powinna być przede wszystkim atrakcyjna. Zlecając zadanie zaprojektowania strony specjalistom, możesz mieć pewność, że zostanie stworzona zgodnie z obowiązującymi aktualnie trendami.

Choć oczywiście możliwe jest również samodzielne wykonanie strony, wykorzystując do tego gotowe szablony. W tym przypadku warto postawić na płatne szablony, które można kupić już nawet za niecałe 100 zł netto. Z reguły szablony stron firmowych to jednak koszt ok. 300 zł netto.

Korzystając z płatnych szablonów masz pewność zastosowania w nich odpowiednich trendów i standardów. Warto zatem poświęcić trochę czasu na szukanie idealnego dla Ciebie szablonu strony WWW, np. opartego o WordPress w takich serwisach jak Templatemonster czy Themeforest.

WAŻNE! Twoja strona WWW musi być przejrzysta i użyteczna, aby skupić uwagę odbiorcy

Pod względem samego wyglądu strony wiele zależy od Twojego gustu, to od Ciebie zależy dobranie stylu i kolorystyki, jakie zostaną zastosowane. Zawsze warto jednak unikać łączenia ostrych kolorów i wyrazistych wzorów, które szybko męczą oczy, jak również długich i jednolitych bloków tekstowych oraz nadmiaru wyskakujących okien reklamowych. Twoja strona powinna być przede wszystkim przejrzysta – dodawaj na niej tylko te treści, które mogą być przydatne klientom.

Poza samym designem ważne jest również sprawne działanie strony, w tym celu zadbaj o dobry hosting stron WWW dopasowany do Twoich potrzeb oraz upewnij się, że Twoja witryna wyświetla się na różnego rodzaju urządzeniach – coraz więcej osób przegląda Internet głównie na ekranach telefonów czy tabletów.

Nieprzystosowanie strony do urządzeń mobilnych może ograniczyć liczbę użytkowników, do których trafi Twoja oferta oraz negatywnie wpłynie na SEO, gdyż wyszukiwarka Google zwraca szczególną uwagę na fakt czy dana witryna dostosowana jest do urządzeń mobilnych.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl