UpdraftPlus – tworzenie kopii zapasowej WordPress

Promocja na hosting WordPress

UpdraftPlus to jedna z najpopularniejszych na rynku darmowych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress – z ponad milionem aktywnych instalacji. Pozwala szybko wykonać, a następnie przywrócić kopię zapasową WordPress.

Korzystając z wtyczki UpdraftPlus możesz dodatkowo zaplanować harmonogram tworzenia kopii zapasowej. Pamiętaj, że dotyczy to tak samo witryny jak również bazy danych.

Kopia zapasowa UpdraftPlus

Instalacja, konfiguracja i wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress jest dość łatwe – za pomocą dowolnej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych. Okazuje się jednak, że wiele wtyczek w darmowej wersji posiada ograniczenia w tym zakresie. Sytuacja wygląda inaczej, gdy korzystasz z darmowej wtyczki o nazwie: UpdraftPlus – gdzie proces tworzenia, jak i przywracania kopii zapasowej jest darmowy.

Kopie zapasowe WordPress to nieodłączny element administracji pozwalający zachować punkt powrotu, np. na wypadek, gdyby okazało się, że popełniliśmy błędy przy edycji witryny, szablonu, kodu lub, gdy po prostu chcemy wykonać kopię strony i uruchomić ją jako osobny projekt na innym serwerze.

Jak utworzyć kopię zapasową WordPress z UpdraftPlus?

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę: UpdraftPlus.
 4. Przejdź do sekcji: Ustawienia > Kopia UpdraftPlus.
  UpdraftPlus pozwala na tworzenie różnego rodzaju kopii zapasowych oraz ich szybkie przywracanie z poziomu panelu wp-admin
 5. Kliknij: Utwórz kopię.
 6. Potwierdź utworzenie kopii zapasowej.
  Zrób nową kopię zapasową jednym kliknięciem w Updraft Plus

Na dole widoku znajdziesz informacje o wykonanej kopii zapasowej wraz z danymi do pobrania. Możesz też skorzystać z działań znajdujących się po prawej stronie ekranu, np. przywrócić kopię zapasową.
Po utworzeniu kopii zapasowej, możesz szybko przywrócić ją z poziomu panelu administratora

Aby przejść do zaawansowanej konfiguracji, kliknij zakładkę: Ustawienia. Możesz w tym miejscu wskazać miejsce, w którym kopia zapasowa będzie przechowywana, np. w chmurze.
Możesz przechowywać kopie zapasowe WordPress w chmurze lub zew. serwisach czy nośnikach

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl