Jak wstawić odnośnik URL w treści wpisu WordPress?

Dodawanie zewnętrznych odnośników do treści wpisów i stron WordPress pozwala przekierować użytkowników do nowych publikacji i zewnętrznych witryn.

Dodawanie linków wpływa na pozycjonowanie strony internetowej, podnosząc jej wartość SEO. Korzystając z odnośników URL przede wszystkim warto zadbać o tzw. linkowanie wewnętrzne, np. między wpisami i stronami tej samej witryny WordPress.

Po co dodawać linki w treści wpisów WordPress?

Linkowanie jest nieodłącznym elementem przy tworzeniu nowych treści i publikowaniu ich w sieci Internet. Cały Internet opiera się na systemie wzajemnie powiązanych treści. Jedne treści kierują do kolejnych. W ten sposób użytkownik może bez przerwy podążać za interesującymi go tematami. Zyskują na tym także właściciele witryn, którzy odpowiednio kontrolując linkowanie mogą pokierować użytkownika na własne treści lub do zewnętrznych witryn.

Linkowanie ma także pozytywny wpływ na pozycjonowanie oraz budowanie wiarygodności strony internetowej (szczególnie linkowanie zewnętrzne). Używaj linków w treści WordPress aby zwrócić uwagę użytkownika na inne podobne lub powiązane artykuły.

Jak wstawić odnośnik URL w treści wpisu WordPress?

Dodawanie odnośników jest bardzo proste. Po prostu zaznacz fragment tekstu, który ma stać się hiperłączem, a następnie dodaj odnośnik.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji: Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Wprowadź tekst.
 5. Zaznacz tekst, który ma stać się odnośnikiem. Kliknij ikonę: Link.
  Dodawaj linki w treści wpisów aby przenosić użytkownika do innych publikacji lub witryn zewnętrznych
 6. Wprowadź adres URL strony internetowej lub zacznij wpisywać tekst, aby wybrać już istniejący wpis w Twojej witrynie WordPress.
  Dodaj adres URL strony zewnętrznej lub zacznij wpisywać tytuł innego wpisu WordPress
 7. Opcjonalnie wybierz opcję: Otwórz w nowej karcie, aby po kliknięciu link witryna docelowa otwierała się jako nowa karta przeglądarki.
 8. Opublikuj wpis.

Postępuj zgodnie z w/w instrukcją, aby analogicznie tworzyć linki z obrazów i grafik. Zaznacz obraz, a następnie dodaj odnośnik.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jak stworzyć konto Gmail?

Poczta Gmail to jedna z najpopularniejszych platform oferująca usługę poczty e-mail oraz wiele innych narzędzi dostępnych w chmurze. Jest to...

Jak pobrać bazę danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który pozwala na intuicyjne wykonywanie wielu czynności i zarządzanie swoimi usługami hostingowymi. Takze...

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl