Tanie domeny – dlaczego adresy są tanie?

Promocja na hosting WordPress

Domenomania.pl oferuje tanie domeny internetowe. Sprawdź dlaczego ceny rejestracji domen na pierwszy rok są niskie oraz od czego zależna jest cena przedłużenia domen są wyższe od cen rejestracji. Jaki jest powód niższych cen domen w porównaniu do opłat za hosting.

Tanie domeny na pierwszy rok

Posiadanie własnej domeny jest tanie – w szczególności przy rejestracji nowej domeny, gdyż wielu rejestratorów domen oferuje bardzo niskie ceny rejestracji na pierwszy rok użytkowania. Pierwszy rok posiadania domeny to bardzo niski koszt z uwagi na oferowane okresy promocyjne.

Aby kupić domenę internetową, należy zwrócić się do rejestratora domen (np. Domenomania.pl).

Jeśli nie posiadasz jeszcze własnej domeny, możesz zacząć od zamówienia hostingu w Domenomania.pl. Podczas zamawiania hostingu wpisz adres subdomeny: twojanazwa.domenomania.eu, aby otrzymać darmową domenę.

Ceny przedłużeń domen są zależne od końcówki

Po pierwszym roku abonamentu, gdy upływa okres promocyjny na pierwszy rok, zazwyczaj ceny przedłużenia domeny na kolejny rok znacznie wzrastają. Ceny domen (zarówno ich rejestracji oraz przedłużeń) różnią się w zależności od rodzaju domeny (czyli jej końcówki).

W Domenomania.pl możesz przedłużyć domenę: przelewem online lub tradycyjnym przelewem bankowym.

Jeśli cena przedłużenia domeny u obecnego operatora jest wysoka, zastanów się nad transferem domeny (czyli przeniesieniem jej) do Domenomania.pl. Cennik przedłużeń w Domenomania.pl charakteryzuje się stosunkowo niższymi opłatami za przedłużenie domeny na kolejny rok niż u innych rejestratorów.

Czemu domeny są tańsze od hostingu?

Zarówno domena i hosting są niezbędne, jeśli chcesz pojawić się w Internecie. Domena jest adresem internetowym, natomiast hosting jest miejscem na pliki, strony WWW i pocztę e-mail, na które skierowana jest domena.

Domeny są wirtualnymi usługami, których koszty utrzymania są zdecydowanie niższe od kosztów serwera (hostingu).

Serwer jest fizycznym komputerem, który zbudowany jest z wielu podzespołów, które określają parametry serwera takie jak: pojemność, moc procesora czy pamięć.

Aby serwer działał wymagane jest jego stałe podłączenie do Internetu oraz dostarczanie energii elektrycznej. Koszty serwerów są zależne również od dodatkowych czynników, takich jak: wynagrodzenie administratorów czy ceny dodatkowych urządzeń, np. zdublowane urządzenia sieciowe.

Domeny są tańsze w porównaniu do hostingu, ponieważ do działania domen nie jest wymagane tak wiele dodatkowych fizycznych urządzeń. Poziom cen rejestracji domen oraz ich przedłużeń zależne są od rodzaju domen oraz od oferty rejestratora. Każdy rejestrator może ustalić własną cenę dla każdej domeny w swojej ofercie.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl