Jak dodać rekord A w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Każda domena musi posiadać rekord A. Jego konfiguracja polega na skierowaniu domeny na konkretny adres IP serwera, przez który ma być obsługiwana. Rekord A może zostać dodany, np. w celu utworzenia subdomeny, która zostanie skierowana na wybrany adres IP.

WAŻNE! W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak dodać nowy rekord A do domeny w cPanel. Jeśli chcesz zmodyfikować istniejący rekord A (np. ten, który tworzony jest podczas przypisywania domeny do hostingu), to skorzystaj z artykułu: Jak zmienić rekord A przy domenie w cPanel?

Co to jest rekord A?

Rekord A służy do przypisywania domenie 32-bitowego adresu IPv4 (przy rekordzie AAAA jest to 128-bitowy adres IPv6). Po ustawieniu rekordu A cały ruch w Twojej domenie zostaje przekierowany na wpisany adres IP. Rekord A jest jednym z najczęściej używanych rekordów, np. podczas tworzenia subdomen skierowanych na różne adresy IP.

Jak dodać rekord A w cPanel?

  1. Zaloguj się do cPanel.
  2. Po zalogowaniu się do panelu cPanel, w sekcji Domeny wybierz Edytor stref DNS.Tworzenie rekordu A w cPanel.
  3. W kolejnym oknie kliknij przycisk: Zarządzaj, przy domenie, do której chcesz dodać nowy rekord A.Jak utworzyć rekord A przy domenie w cPanel?
  4. Kliknij przycisk: Dodaj rekord.Jak dodać rekord A w cPanel?
  5. Wybierz wariant Dodaj rekord „A”.Jak dodać rekord A w cPanel?
  6. Uzupełnij pola odpowiednimi danymi, które chcesz wprowadzić. Po zakończeniu, kliknij przycisk: Zapisz.Podaj nazwę rekordu, wybierz typ rekordu A i wpisz adres IP, na który ma zostać skierowany rekord A.
  7. Po zapisaniu zmian przy rekordzie A, należy odczekać na propagację zmiany ustawień przy domenie w sieci Internet. Odświeżenie ustawień domeny może trwać nawet do 1 godziny, ale z reguły trwa krócej (zależy na ile jest ustawiony TTL dla domeny). Podczas propagacji ustawień domeny, ruch może być obsługiwany zarówno przez stary jak i nowy adres IP (w zależności od lokalizacji serwera, który łączy się z Twoją domeną).

Posiadam DirectAdmin zamiast cPanel

Jeśli posiadasz inny panel administracyjny niż cPanel, to skorzystaj z instrukcji dodawania rekordu A w DirectAdmin.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl