Darmowa domena na hostingu oraz inne domeny

Promocja na hosting WordPress

Po zamówieniu hostingu w Domenomania.pl możesz do niego przypisać nieograniczoną ilość domen. Każda dodana domena do hostingu może zostać skierowana do innej lokalizacji (np. podkatalog na serwerze FTP lub adres IP zewnętrznego serwera pocztowego).

Zamów hosting w Domenomania.pl – jeśli nie posiadasz jeszcze własnej domeny, to podczas zamawiania wpisz adres subdomeny: twojanazwa.domenomania.eu, aby otrzymać darmową domenę.

Darmowa domena – twojanazwa.domenomania.eu

Darmowa domena jest przyznawana do hostingu w Domenomania.eu na czas korzystania z serwera, ale nie oznacza to, że musisz z niej korzystać. Wszystkie usługi, które uruchamiasz na hostingu Domenomania.pl, możesz wywoływać za pomocą darmowej domeny, np.:

  • po wpisaniu w przeglądarkę adresu: twojanazwa.domenomania.eu zostanie wyświetlona zawartość katalogu głównego hostingu,
  • możesz łączyć się z serwerem FTP, wpisując jako host nazwę darmowej domeny,
  • możesz utworzyć skrzynki pocztowe, które po znaku @ w adresie e-mail będą zawierały adres darmowej domeny.

Podczas zamawiania dowolnego hostingu w Domenomania.pl możesz otrzymać darmową domenę w postaci: twojanazwa.domenomania.eu, gdzie „twojanazwa” jest nazwą, którą samodzielnie wybrałeś i była wolna (w momencie zamawiania nie była używana przez innego klienta). Taka darmowa domena jest zawsze skierowana na katalog główny serwera i nie możesz przekierować jej na inny katalog. Jeśli podczas zamawiania hostingu podasz adres własnej domeny (np. mojadomena.pl), to nie otrzymasz darmowej domeny.

Korzystanie z darmowej domeny nie wygląda profesjonalnie. Zastanów się nad zarejestrowaniem własnej domeny, pod którą pliki i poczta e-mail znajdujące się na serwerze będą dostępne pod krótkim adresem (np. mojafirma.pl).

Zarejestruj własną domenę i dodaj ją do serwera

Jeśli chcesz posiadać krótki adres domeny, np. zbudowany z nazwy Twojej firmy i końcówki *.pl, to powinieneś zarejestrować własną domenę i dodać ją do serwera. Możesz zarejestrować różne oraz wiele domen internetowych. Do jednego serwera w Domenomania.pl możesz przypisać nieograniczoną ilość domen internetowych, np.:

  • mojadomena.pl
  • mojadomena.com.pl
  • mojadomena.com
  • mojadomena.info
  • itd.

Rodzaje domen wyróżniane są głównie ze względu na swoje końcówki. W Internecie dostępnych jest wiele typów końcówek domen.

Wszystkie rodzaje domen możesz dodać do serwera w Domenomania.pl. Po przypisaniu domeny do hostingu, wszystkie usługi uruchomione w ramach serwera, np. poczta e-mail oraz strony internetowe, będą mogły funkcjonować w adresie przypisanej domeny.

Po dodaniu domen do hostingu możesz odpowiednio skonfigurować przypisane domeny, np. wskazać je na odpowiednie katalogi (czyli tam gdzie znajdują się pliki stron WWW, które mają być wyświetlane pod adresami domen) lub skierować domeny za pomocą rekordów (np. A lub MX) na zewnętrzne serwery.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl