Konfiguracja domeny

Promocja na hosting WordPress

Domena nie jest tylko używana do wyświetlania stron internetowych. Domena może być adresem również dla innych Twoich usług, np. poczty e-mail lub innych dowolnych usług internetowych. Domena zbudowana jest z dowolnej nazwy głównej i końcówki.

Ustawienia domeny zapisane są w rekordach

Ruch w Twojej domenie determinowany jest przez ustawienia rekordów domeny. To rekordy domeny kierują “ruch w Twojej domenie” we wskazane miejsce. Za każdym razem, gdy użytkownik Internetu wywołuję Twoją domenę lub, gdy wysyłasz / odbierasz pocztę e-mail z adresem Twojej domeny, to między innymi podczas każdego wywołania strony i wysyłania e-mail generowany jest ruch w Twojej domenie.

Za pomocą rekordów domeny możesz skonfigurować ruch w Twojej domenie, np. użytkownicy chcący wyświetlić stronę WWW, mogą zostać skierowani pod jeden adres IP, natomiast użytkownicy chcący wysłać wiadomość e-mail na adres tej samej domeny, mogą zostać skierowani na inny serwer, na którym masz postawioną pocztę e-mail.

Konfiguracja rekordów domeny

Każda domena posiada konfigurację domyślną, co oznacza, że zawsze utworzonych jest kilka rekordów dla domeny. Rekordy domeny zapisane są w tzw. pliku strefy serwera DNS. Rekordy domeny, które możesz dodać i edytować:

Zarządzanie DNS to m.in. edycja strefy DNS, która zbudowana jest z rekordów. Podczas edycji strefy DNS za pomocą cPanelu możesz m.in. dodawać, edytować oraz usuwać rekordy.

Konfiguracja przypisania domeny do hostingu

Podczas procesu przypisywania, następuje połączenie domeny z hostingiem, czyli realizowana jest niezbędna konfiguracja (np. tworzone są odpowiednie rekordy domeny), która powoduje skierowanie domeny na serwer.

Przypisanie domeny jest wymagane, jeśli chcesz zarządzać swoją domeną za pomocą tego panelu administracyjnego. Aby domena mogła zostać poprawnie przypisana do hostingu w Domenomania.pl, to uprzednio powinna zostać wydelegowana domeny na DNS Domenomania.pl.

Ustawienia przekierowania ruchu WWW dla domeny

Gdy pliki strony WWW znajdują się już na serwerze i witryna jest gotowa do jej wyświetlania pod adresem domeny, to należy przekierować domenę na katalog, w którym znajdują się pliki strony internetowej.

Jeśli chcesz skierować wszystkich użytkowników, którzy wywołują adres Twojej domeny w przeglądarce, na inny serwer, to należy skorzystać z konfiguracji odpowiedniego rekordu A.

Po dodaniu rekordu A, cały ruch WWW w domenie będzie przekierowany na wpisany adres IP. Natomiast ruch poczty e-mail w ramach domeny będzie kierowany zgodnie z ustawioną konfiguracją rekordu MX.

Jak utworzyć skrzynkę e-mail w adresie domeny?

Za pośrednictwem panelu administracyjnego hostingu (np. cPanel) możesz utworzyć konta pocztowe, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu w Domenomania.pl.

Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to utworzone konta pocztowe będą korzystać z adresów przypisanych domen (np. podczas wysyłania i odbierania poczty e-mail).

Jeśli chcesz posiadać skrzynkę e-mail z własnym adresem, np.: imie@nazwisko.pl, to wcale nie jest to takie trudne, ani drogie! W Domenomania.pl możesz zarejestrować tanie domeny oraz hosting.

Przekierowanie poczty e-mail w domenie

Posiadając domenę w Domenomania.pl możesz dowolnie decydować o jej konfiguracji. Przykładowo, cały ruch poczty e-mail może zostać skierowany na zupełnie inny serwer, niż użytkownicy, którzy wywołują adres Twojej domeny w przeglądarce (np. w celu wyświetlenia strony internetowej).

Jeśli posiadasz domenę w Domenomania.pl i chcesz skierować całą pocztę e-mail w ramach swojej domeny na inny serwer, to należy skorzystać z konfiguracji odpowiedniego rekordu MX. Konfiguracja rekordu MX daje możliwość skierowania Twojej poczty na dowolny serwer zewnętrzny.

Ustawienia delegacji domeny (serwery DNS)

Po podpięciu domeny do cPanel, będziesz mógł m.in. wyświetlić stronę WWW pod adresem domeny oraz utworzyć skrzynki e-mail z adresem domeny. Przed podpięciem domeny w panelu cPanel, upewnij się, że Twoja domena jest utrzymywana na serwerach DNS Domenomania.pl.

Delegacja domeny polega na zmianie wartości rekordu NS, który wskazuje adresy serwerów DNS domeny. W każdej chwili za pomocą Panelu klienta możesz dokonać zmiany delegacji DNS dla domeny.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl