Jak przekierować domenę na katalog na serwerze?

Promocja na hosting WordPress

Przekierowanie domeny na katalog oznacza, że domena będzie prowadziła na wskazany katalog, który znajduje się na serwerze. Po wywołaniu przekierowanej na katalog domeny, serwer będzie „szukał” plików, które zostaną wyświetlone w przeglądarce internetowej użytkownika.

WAŻNE! Zmiana przekierowania domeny na inny katalog powoduje tylko zmianę katalogu, w którym serwer szuka plików po wywołaniu domeny. Nie powoduje zmiany kolejności plików oraz innej zmiany konfiguracji domeny. Jeśli posiadasz skrzynki e-mail utworzone w adresie domeny, to po zmianie katalogu, poczta będzie działała bez przerwy, gdyż zmiana katalogu nie ma wpływu na pocztę e-mail.

Jak skierować domenę na inny katalog na hostingu?

Podczas procesu dodawania domeny do serwera możesz wybrać katalog na hostingu, na który ma prowadzić domena. Jeśli domena jest już przypisana do serwera, możesz zmienić jej ustawienia, kierując ją na inny wybrany przez siebie katalog.

Po zmianie katalogu, na który domena jest przekierowana, każde wywołanie domeny w przeglądarce internetowej będzie powodowało wyświetlenie zawartości wskazanego katalogu (czyli np. strony WWW, która opublikowana została we wskazanym katalogu).

Jak skierować domenę na inny katalog przez cPanel?

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Po zalogowaniu się do cPanel, znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny.Aby zmienić przekierowanie domeny na katalog, w cPanelu znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista domen, które przypisane są do serwera. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy domenie, dla której chcesz zmienić przekierowanie na katalog.
  Jak zarządzać wybraną domeną internetową w panelu Klienta?
 4. Na wyświetlonym ekranie w sekcji: New Document Root wpisz nazwę katalogu, na który ma zostać przekierowana domena i kliknij przycisk: Aktualizacja, aby zapisać zmiany w przekierowaniu na katalog.

  Jeśli chcesz przekierować domenę na katalog, który znajduje się w innym katalogu, to podaj pełną ścieżkę do katalogu. Przykładowo, jeśli chcesz przekierować domenę na katalog „strona-www”, który znajduje się w katalogu o nazwie: „projekt”, to w polu wpisz: projekt/strona-www

  Podaj nazwę folderu, na który ma przekierowywać adres internetowy
 5. Po zapisaniu zmian, w prawym górnym rogu zostanie wyświetlone potwierdzenie zmiany ustawień przekierowania domeny na wskazany katalog.
  Komunikat potwierdzający zmianę przekierowania domeny na wybrany katalog na serwerze.

Jak zabezpieczyć folder hasłem?

Na serwerze FTP możesz zabezpieczyć katalog za pomocą hasła. Oznacza to, że dostęp do zawartości katalogu będzie możliwy tylko dla użytkowników, którzy znają poprawny login i hasło dostępu.

Po wywołaniu takiego katalogu (lub po wywoływaniu domeny skierowanej na taki katalog), będzie wymagane podanie poprawnych danych dostępowych, aby możliwe było zobaczenie jego zawartości, np. strony internetowej lub listy plików, które zostały opublikowane w zabezpieczonym katalogu.

Najprostszą metodą na nadanie hasła do katalogu na serwerze FTP jest skorzystanie z panelu cPanel. Po zalogowaniu do cPanel, możesz w prosty sposób zabezpieczyć folder hasłem.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl