Jak skierować ruch WWW z domeny na serwer?

Promocja na hosting WordPress

Skierowanie ruchu WWW na hosting w Domenomania.pl polega na przekierowaniu całego ruchu w konkretnej domenie (np. twojadomena.pl) na serwer w Domenomania.pl. Po skierowaniu ruchu WWW na hosting w Domenomania.pl, każde wywołanie adresu domeny (np. twojadomena.pl) będzie powodowało wyświetlanie zawartości serwera w Domenomania.pl (np. opublikowanej strony WWW).

Przekierowanie ruchu WWW na serwer w Domenomania.pl możliwe jest na dwa sposoby:

Wydelegowanie domeny na DNS Domenomania.pl

WAŻNE! Przed wykonaniem delegacji domeny na DNS Domenomania.pl, sprawdź czy pod adresem domeny korzystasz z poczty e-mail, która jest utrzymywana na innym hostingu niż w Domenomania.pl.

Po rozpoczęciu delegacji domeny, poczta e-mail oraz strona WWW przestaną funkcjonować pod adresem domeny na czas trwania propagacji DNS. Jeśli posiadasz pocztę e-mail na innym hostingu, zastanów się nad przeniesieniem tych skrzynek e-mail do Domenomania.pl lub nad utworzeniem rekordu A.

Zmiana delegacji DNS dla domeny polega na zalogowaniu się do panelu administracyjnego operatora, u którego domena jest zarejestrowana (opłacana) i zmianie adresów serwerów na adresy DNS Domenomania.pl.

Utworzenie rekordu A w strefie domeny

Ta metoda skierowania ruchu WWW na serwer w Domenomania.pl polega na zalogowaniu się do panelu administracyjnego operatora, u którego domena jest utrzymywana (na serwerach DNS) i utworzeniu / zmodyfikowaniu rekordu A w strefie domeny.

Podczas tworzenia lub modyfikacji rekordu A należy podać adres IP hostingu w Domenomania.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu. Po utworzeniu rekordu A, cały ruch WWW w ramach domeny zostanie skierowany pod wskazany adres IP. Wprowadzone zmiany będą dostępne w sieci Internet w zależności od ustawionego TTL dla domeny.

Jeśli posiadasz cPanel na swoim hostingu, to po utworzeniu rekordu A, należy domenę przypisać do serwera i skierować na odpowiedni katalog, w którym znajduje się strona WWW.

W przypadku, gdy posiadasz panel DirectAdmin, przypisanie domeny do serwera wymaga wydelegowania jej na serwery DNS Domenomania.pl. Jeśli nie możesz wydelegować domeny na nasze serwery DNS, możesz spróbować przekierować domenę na odpowiedni katalog za pomocą pliku htaccess.

Jak sprawdzić adres IP mojego serwera w Domenomania.pl?

  1. Zaloguj się do panelu cPanel.
  2. Po zalogowaniu do cPanel, po prawej stronie ekranu znajdź sekcję: Informacje ogólne. W pozycji : Shared IP Address będzie wyświetlony adres IP, który przypisany jest do Twojego hostingu.
    Jak skierować ruch WWW na serwer w Domenomania.pl?
  3. Jest to adres IP, na który należy skierować rekord A domeny, dzięki czemu strona WWW umieszczona na serwerze w Domenomania.pl będzie wyświetlana pod adresem Twojej domeny.

WAŻNE! W przypadku posiadania konta hostingowego w Domenomania.pl rekomendujemy zmianę adresów DNS domeny na nasze, dzięki czemu zyskasz możliwość pełnego zarządzania strefą DNS za pomocą panelu administracyjnego.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl