Co to jest hosting WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Jeśli chcesz stworzyć witrynę opartą o popularny system CMS WordPress, potrzebujesz do tego odpowiedniego hostingu internetowego. Serwer hostingowy to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny.

Każda witryna internetowa, którą widzisz online, korzysta z usług dostawcy usług hostingowych. W miarę rozwoju lub już na etapie projektowania strony WWW rozważ wybór właściwej usługi aby zapewnić swojej stronie dobrą widoczność i dostępność online.

Co to jest hosting WordPress?

Hosting WordPress to usługa hostingowa dedykowana do obsługi systemu CMS WordPress. W teorii nadal pozostaje ona typową dla swojego rodzaju usługą hostingową, np. hostingu współdzielonego lub dedykowanego, w praktyce charakteryzuje się podwyższonymi parametrami bezpieczeństwa lub komponentami o podwyższonej wydajności. Zarządzany hosting WordPress koncentruje się w szczególności na samym systemie CMS WordPress.

Dzięki takiemu rozwiązaniu Hosting WordPress już od pierwszego uruchomienia strony internetowej jest zoptymalizowany pod jej stały rozwój i rosnącą popularność, a więc i generowany przez nią ruch użytkowników w sieci Internet.

Wybór dobrego hostingu a co za tym idzie sprawdzonego usługodawcy Hostingu WordPress często schodzi na drugi plan podczas projektowania witryny i otwieraniu się na działalność online. W efekcie te decyzje generują w krótkim czasie dodatkowe problemy w zarządzaniu i rozwoju witryny oraz tworzą niepotrzebne koszty administrowania usługą oraz optymalizacji strony Internetowej. Optymalizacji nastawionej nie na wyszukiwarki, a na niewydolność samego hostingu.

Twórcy wszelkiego rodzaju witryn WordPress szukają szybkości, bezpieczeństwa i wsparcia w planie hostingowym WordPress. Hosting WordPress to usługa stworzona pod obsługę tego popularnego systemu CMS. Jeśli planujesz rozwój witryny internetowej, a jednocześnie spodziewasz się rosnącej popularności, wybór tego typu usługi pod stronę internetową będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czym charakteryzuje się dobry hosting WordPress?

Hosting WordPress w odróżnieniu od typowego hostingu współdzielonego wyróżnia dedykowana konfiguracja do obsługi CMS WordPress. Tym samym możemy zwrócić uwagę na trzy

  • szybkość,
  • wydajność,
  • bezpieczeństwo.

Dla większości witryn internetowych szybkość oraz wydajność to podstawowe parametry określające dobrą usługę hostingową ale także dobrze zoptymalizowaną witrynę. Jej działanie a co za tym idzie wydajność w obsłudze wygenerowanego ruchu okazują się kluczowe do zwiększania widoczności strony, pozycjonowania a w końcu sprzedaży i podnoszenia parametru konwersji.

Hosting WordPress oferuje szybsze prędkości i optymalizację specyficzną dla systemu CMS WordPress. To powoduje, że uruchamiane na nim witryny internetowe działają po prostu szybciej i generują znacznie mniej błędów i wąskich gardeł niż w przypadku korzystania z typowego hostingu współdzielonego. Ten rodzaj hostingu jest dedykowany do obsługi zaawansowanych i rozbudowanych funkcji WordPress w taki sposób, aby nie było koniecznie ic umieszczanie na osobnych platformach czy rozbijania na osobne witryny.

Bezpieczeństwo witryny internetowej określane jest na wielu płaszczyznach, począwszy od zabezpieczeń wdrażanych przez samego usługodawcę, parametrów bezpieczeństwa usługi hostingowej, w końcu na funkcjach samej witryny internetowej. Dobrze zoptymalizowany i dedykowany do obsługi tego CMS hosting WordPress przy odpowiedniej konfiguracji samej witryny internetowej zapewni użytkownikom większe poczucie bezpieczeństwa zarówno o ich dane jak i funkcjonowanie strony internetowej.

Nie bez znaczenia pozostaje więc wybór usługodawcy, który nie tylko oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, ale również dba o ich aktualizację. Wielu klientów usług hostingu WordPress decyduje się dodatkowo na wybór usługi w oparciu o opinie innych dużych klientów firmy a także funkcjonowanie supportu, gotowego do wsparcia Ciebie na etapie tworzenia i zarządzania witryną WWW.

Serwery wyposażone w dyski SSD NVMe to gwarancja szybkości działania witryny WordPress. Postaw na sprawdzone rozwiązanie i napędź swoją stronę WWW hostingiem stworzonym dla systemu WordPress.

Jakie usługi są potrzebne do uruchomienia strony WordPress?

Zasadniczo do uruchomienia strony internetowej opartej o CMS WordPress wystarczy posiadać domenę oraz hosting WordPress, tj. hosting dostosowany do obsługi CMS. Domena i hosting stanowią fundamentalny zestaw, który pozwoli Ci pojawić się w sieci Internet w postaci witryny internetowej oraz unikalnej poczty e-mail.

O ile domena internetowa i hosting zapewniają adres i miejsce w sieci Internet, możesz rozszerzyć ich funkcjonalność m.in. o usługę certyfikatu SSL. Certyfikat SSL zapewni Twojej witrynie oraz poczcie e-mail dodatkową warstwę ochronną i będzie szyfrował każdorazowo przesyłane dane chroniąc je przed próbą przechwycenia.

Działanie certyfikatu SSL będzie kluczowe w obsłudze szyfrowanej poczty e-mail a także podczas korzystania z rożnego rodzaju formularzy i systemów rejestracji oraz logowania na stronach internetowych.

Ostatnim typem usług rozszerzających wcześniej zarejestrowaną domenę oraz hosting WordPress są wszelkiego typu np. płatne lub darmowe dodatki do strony internetowej (wtyczki, rozszerzenia, narzędzia stron WWW, płatne projekty szablonów, itp.).

Mogą to być także wszystkie usługi wspierające Twoją działalność i obecność w sieci Internet i prowadzenie działalności, np. księgowość online czy wdrożenie narzędzi pracy zdalnej w Twojej firmie. Takie usługi mogą stanowić zaplecze dla strony Internetowej i wspierać pozyskiwanie klientów, obsługę administracyjną, itp..

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl