Jak dodać adres e-mail do białej listy w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Posiadając usługi hostingowe w Domenomania.pl otrzymujesz również zaawansowane narzędzie antyspamowe. Każdy użytkownik może je dowolnie konfigurować i dostosowywać do własnych preferencji. Jedną z opcji dostępnych w ramach filtra antyspamowego jest Biała Lista. Zobacz, jak dodać adres e-mail do białej listy.

Dlaczego poczta e-mail trafia do SPAMu?

Często zdarza się, że osoby, które stale do nas wysyłają wiadomości często wpadają do Spam’u. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Są to na przykład sytuacje gdy:

 • serwer nadawcy znajduje się na listach RBL. nadawca wiadomości e-mail może mieć złą reputację w oparciu o wcześniejsze zachowania związane z pocztą e-mail, takie jak wysoki współczynnik odrzuceń lub duża liczba skarg dotyczących spamu.
 • nadawca nie posiada odpowiednich rekordów SPF, DKIM i DMARC. E-mail może nie przejść kontroli uwierzytelniania, takich jak SPF, DKIM lub DMARC, co może sygnalizować filtrom spamu, że e-mail nie jest godny zaufania.
 • treść lub tytuł wiadomości jest niestosowny: treść wiadomości e-mail może uruchomić filtry antyspamowe ze względu na użycie określonych słów, wyrażeń lub formatowania.

W tym wypadku rozwiązaniem jest dodanie adresu nadawcy do białej listy ustawień antyspamowych na swoim koncie hostingowym. Zobacz, jak dodać domenę do białej listy oraz sprawdź inne artykuł w tej kategorii:

Biała lista to rozwiązanie zapewniające, że wiarygodne wiadomości e-mail od zaufanych nadawców docierają do Twojej skrzynki odbiorczej zamiast do folderu ze spamem. Dodając adres e-mail lub domenę do białej listy klienta poczty e-mail, informujesz system, aby zezwolił e-mailom od tego nadawcy na omijanie filtrów spamu i kierowanie ich bezpośrednio do skrzynki odbiorczej. Może to być szczególnie przydatne, jeśli regularnie korespondujesz z osobami, których e-maile mogą zostać oznaczone jako spam z któregokolwiek z powyższych powodów.

Jak dodać adres e-mail do białej listy?

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego serwera
 2. W sekcji „E-mail” przejdź do: Filtry SpamuJak przejść do ustawień antyspamowych w cPanel?
 3. W dolnej części ekranu wybierz opcję: Pokaż dodatkowe ustawienia
  Jak przejść do dodatkowych ustawień antyspamowych w cPanel?
 4. Odnajdź sekcję „Biała lista (Zawsze dozwolone dostarczanie wiadomości)” wybierz opcję: Edytuj ustawienia białej listy
  Jak dodać adresy e-mail do białej listy w cPanel?
 5. W miejscu tym możesz dodawać adresy e-mail, które określasz jako zaufane i chcesz, aby wiadomości z nich zawsze docierały do skrzynki odbiorczej. W tym celu kliknij: Dodaj pozycję „whitelist_from”
  Jak wpisać adres e-mail do białej listy?
 6. Po uzupełnieniu listy adresami zaufanymi zatwierdź ustawienia klikając: Zaktualizuj białą listę
  Jak zatwierdzić ustawienia białej listy w cPanel?
 7. To wszystko. Adresy e-mail zostały dodane do białej listy ustawień antyspamowych na koncie hostingowym.

Jeśli chcesz dodać wszystkie adres e-mail z danej domeny do białej listy, to dokonaj wpisu w postaci: *@nazwadomeny.pl

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl