Promocje na hosting. Czy warto skorzystać?

Promocja na hosting WordPress

Wiele serwisów kusi nowych użytkowników promocjami na hosting WWW. Praktycznie zerowe opłaty w ciągu pierwszego roku działają jak magnes i sprawiają, że osoby niezaznajomione z rynkiem wpadają w pewną pułapkę. Później okazuje się, że koszty utrzymania są znacznie większe, co przestaje być tak opłacalne, jak na początku. Czy na pewno warto skorzystać z promocji na hostingi internetowe? Tego dowiesz się w naszym artykule.

Tanio nie zawsze znaczy lepiej

Hosting za złotówkę czy darmowy hosting na rok – tego typu reklamy rozmaitych serwisów to codzienność na rynku hostingowym. Mogłoby się wydawać, że założenie strony internetowej z własną domeną jest praktycznie darmowe i pierwszy rok swojej działalności w sieci można całkowicie odliczyć od kosztów. Rzeczywiście, przez okres trwania promocji możesz spać spokojnie i korzystać komfortowo ze swojej strony internetowej. Problemy rozpoczynają się w momencie, gdy pierwszy rok dobiega końca. Okazuje się, że koszty rocznego utrzymania zarówno domeny, jak i serwera kosztują przynajmniej kilkaset złotych, co dla przeciętnego użytkownika jest bardzo wysoką kwotą.

Nierzetelne firmy hostingowe dodatkowo wymuszają na użytkownikach opłacenie dodatkowych usług. Okazuje się, że za dodatki w postaci poczty e-mail czy zabezpieczenia certyfikatem SSL będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze. Niektóre umowy hostingowe są konstruowane tak, aby było trudno z nich zrezygnować. Odejście może wiązać się z bardzo wysokimi kosztami.

Ceny hostingów internetowych nie muszą być wygórowane

To co zaoszczędzisz przez pierwszy rok, później zapłacisz dostawcy usług z nawiązką. Ostatecznie to on będzie mógł liczyć na zysk, a Ty poniesiesz straty. Znacznie lepiej kupić hosting, za który zapłacisz od razu kwotę, która w kolejnych okresach także będzie stała. W ostatecznym rozrachunku kwota abonamentu będzie o wiele niższa w perspektywie 2-3 lat. Hosting, który kosztuje już w pierwszym roku około 100 złotych, w kolejnych nie będzie wiele droższy. Oczywiście można znaleźć oferty w promocyjnych cenach, jednak zazwyczaj obniżki nie są aż tak duże.

Bądź ostrożny podczas wyboru firmy hostingowej

Do każdej oferty warto podejść z pewną dozą ostrożności. Wybierając hosting strony internetowej warto dokładnie przeczytać warunki danej oferty. Zazwyczaj ukryte koszty są zawierane na samym końcu. Sprzedający ma obowiązek poinformowania Cię o tym ile hosting będzie kosztował w kolejnych latach, dlatego warto dokładnie sprawdzić wszystko co jest napisane. Może to zająć nieco więcej czasu, jednak gwarantujemy, że warto. W późniejszym czasie nie będziesz musiał martwić się dużymi rachunkami. Dokładnie takie same kroki warto wykonać gdy wykonujesz wyszukiwanie domeny. Ich ceny są znacznie niższe, jednak wszystko zależy od adresu, jaki chcesz zająć.

Postaw na sprawdzonych dostawców

Podsumowując, hosting stron można kupić w atrakcyjnej cenie, jednak cała tajemnica tkwi w dokładnym sprawdzeniu promocyjnej oferty. Okazuje się, że stały cennik wprowadzony przez usługodawcę jest znacznie bardziej opłacalny niż pierwszy darmowy rok. Pamiętaj również, aby podpisywać umowy ze sprawdzonymi dostawcami. Nieznane firmy z małą ilością klientów nie zawsze zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Brak wsparcia technicznego i stabilności serwerów skutkuje tym, że Twoja strona nie będzie działać jak należy. Dodatkowo za taki hosting strony zapłacisz znacznie więcej, niż u sprawdzonego dostawcy. Z promocji w firmach hostingowych warto skorzystać należy być przy tym jednak ostrożnym i czujnym. Taniej nie zawsze znaczy lepiej!

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl