Co to jest LiteSpeed Cache?

Promocja na hosting WordPress

Buforowanie to jedno z najlepszych rozwiązań, które może szybko i sprawnie przyśpieszyć dostęp do zawartości strony internetowej. Popularna wtyczka LiteSpeed Cache pozwoli Twojej witrynie internetowej stać się niezwykle szybką, a przez to zmniejszyć współczynnik odrzuceń, podnieść pozycję SEO oraz uzyskać więcej konwersji.

Co to jest i jak działa LiteSpeed Cache?

Istnieje wiele wtyczek pamięci podręcznej dla popularnego systemu CMS WordPress. Większość z nich dobrze spełnia swoje funkcje przyspieszając strony internetowe i optymalizując dostęp do nich, ale niektóre z nich robią to w sposób wyjątkowy, zapewniając witrynie najlepsze parametry i możliwość personalizowania ustawień.

Chcesz od swojego WordPress’a jeszcze więcej? Z nami to bardzo proste!

Jednym z najpopularniejszych i docenionych narzędzi do kontroli buforowania danych strony internetowej jest wtyczka LiteSpeed Cache. Umożliwia ona zarządzanie pamięcią podręczną w taki sposób, aby optymalizować buforowanie danych poprzez wydłużenie czasu przechowywania wybranych obiektów w pamięci podręcznej. Z kolei pamięć podręczna stron przechowuje ich zawartość (dotyczy stron generowanych dynamicznie), co skutkuje szybszym ładowaniem stron dla odwiedzających.

Ta wszechstronna wtyczka przyśpieszy działanie strony internetowej oraz zaoferuje ci szeroki zbiór optymalizacji. Ponadto jest w pełni kompatybilna z większością popularnych wtyczek, np. WooCommerce, bbPress czy Yoast Seo.

Jeśli serwer, na którym utrzymujesz swoją stronę WWW nie jest oparty o LiteSpeed to wówczas możesz także rozważyć skorzystanie z innych wtyczek pamięci podręcznej dla WordPress takich jak:

Aby przekonać się jednak dlaczego LiteSpeed Cache jest tak dobry dla WordPress, warto spojrzeć na test przedstawiający jak dobrze radzi sobie ze średnią liczbą żądań obsługiwanych na sekundę względem innych popularnych wtyczek do obsługi pamięci podręcznej.

Jak skonfigurować LiteSpeed Cache dla WordPress?

Jak zainstalować LiteSpeed Cache?

Instalację wtyczki LiteSpeed Cache możesz wykonać z poziomu panelu administratora strony WordPress:

 1. Zaloguj się do panelu administratora Twojej strony opartej o WordPress.
 2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
 3. Kliknij: Dodaj nową.Jak dodać wtyczkę w WordPress?
 4. W wyszukiwarce po prawej stronie wpisz frazę: LiteSpeed Cache i kliknij: Zainstaluj.
  Jak zainstalować LiteSpeed Cache?
 5. Po zainstalowaniu, Włącz wtyczkę.
  Jak aktywować LiteSpeed Cache?

Wtyczka LiteSpeed Cache została zainstalowana. W tym momenecie możesz rozpocząć jej konfigurację, aby Twoja witryna WordPress działała szybciej.

Jak włączyć pamięć podręczną za pomocą LiteSpeed Cache?

Po zainstalowaniu i włączeniu samej wtyczki, następnym krokiem do optymalizacji pamięci cache jest jej aktywacja. Celem włączenia obsługi pamięci podręcznej cache za pomocą wtyczki LiteSpeed Cache:

 1. Przejdź do ustawień LiteSpeed Cache i otwórz ustawienia: Pamięć podręczna.
  Jak uruchomić cache w WordPress?
 2. W części „Enable cache” aktywuj pamięć podręczną ustawiając suwak na opcji „Wł” i następnie kliknij „Zapisz zmiany”
  Jak aktywować pamięć podręczną w WordPress?

Wtyczka LiteSpeed Cache jest już domyślnie skonfigurowana i gotowa do działania. Od tej chwili strona będzie obsługiwała cache.

Powyższe ustawienia to jedynie wprowadzenie do działania wtyczki LiteSpeed Cache. Narzędzie to posiada znacznie więcej funkcji zarządzania pamięcią cache, które spowodują, że Twoja strona internetowa zadziała wyraźnie szybciej.

Jak wyczyścić pamięć podręczną LiteSpeed ​​za pomocą wtyczki?

Za pomocą wtyczki LiteSpeed Cache możesz szybko wyczyścić pamięć podręczną bezpośrednio z panelu administratora aplikacji CMS WordPress. Wtyczka pamięci podręcznej zapewni zaawansowane narzędzia do zarządzania tą pamięcią oraz dodaje funkcje optymalizacji działania strony internetowej.

Po zainstalowaniu wtyczki LiteSpeed Cache, przejdź do panelu administratora strony internetowej:

 1. Zaloguj się do panelu administratora Twojej strony opartej o WordPress.
 2. Po lewej stronie ekranu wybierz opcję: LiteSpeed Cache -> Narzędzia.
  Jak opróżnić cache w LiteSpeed?
 3. W sekcji: Wyczyść kliknij: Opróżnij wszystko.
  Jak opróżnić cache w LiteSpeed?

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl