Dlaczego warto wybrać hosting w chmurze?

Promocja na hosting WordPress

Hosting w chmurze to wygodny sposób na przechowywanie plików i danych niezbędnych do działania stron www. W tym artykule dowiesz się, jak działa taki hosting, a także, który pakiet będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Czym jest hosting w chmurze?

Hosting w chmurze działa w oparciu o zewnętrzne serwery, które nie tylko są w pełni bezpieczne, ale również gwarantują wysoki transfer danych i brak jakichkolwiek problemów technicznych.

Standardowe hostingi borykają się z przestojami na serwerach, które przykładowo dla sklepu internetowego są niedopuszczalne. Hosting w chmurze nie ma takich problemów i w efekcie może on pracować nawet pod bardzo dużym obciążeniem, bez względu na to, jaka ilość kont funkcjonuje w danym momencie.

Dodatkowo w cenie pakietów otrzymasz gotowe systemy operacyjne w najnowszej wersji. Ubuntu, Debian czy Fedora to tylko przykłady systemów działających w chmurze. Taka technologia znacznie ułatwia zbudowanie strony internetowej, a także współpracę większych zespołów.

Tak naprawdę hosting w chmurze jest gotowy do działania już po kilku chwilach od zamówienia. Na takie rozwiązania stawiają przede wszystkim przedsiębiorcy poszukujący nowych technologii, które zapewnią jeszcze wydajniejszą pracę.

Czy hosting w chmurze jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak. Bezpieczeństwo to jedna z największych zalet hostingów działających w chmurze. Sprawdzeni dostawcy wykorzystują najnowsze urządzenia sprzętowe, a także technologie, które skutecznie chronią przed atakami DDoS na dużą skalę.

Dodatkowo hosting w chmurze jest wyposażony w ciągłe tworzenie kopii zapasowych. Dzięki temu będziesz mógł odtworzyć dane nawet do 7 dni wstecz, co jest bardzo wygodnym i często przydatnym rozwiązaniem.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting w chmurze?

Wybierając hosting w chmurze warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Najlepsi dostawcy korzystają z procesorów Intel Skylake Xenon, które współpracują z dyskami SSD. Dobra infrastruktura oparta o klaster CEPH pozwoli na osiągnięcie połączeń rzędu 10 Gbit.

Drugim ważnym elementem jest ilość transferu wychodząca z serwera. Zazwyczaj ta wartość wynosi 20 TB i to w zupełności wystarczająca przestrzeń, nawet dla dużych przedsiębiorstw.

Trzecim i równie ważnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę jest pojemność dysku twardego. To w tym miejscu będą przechowywane pliki, dlatego warto rozważyć zakup odpowiedniego pakietu. Dla mniej wymagających użytkowników 20 GB miejsca w chmurze będzie w zupełności wystarczające. Większe serwisy i sklepy internetowe powinny zwrócić uwagę na oferty z 80 GB lub 160 GB przestrzenią na dysku SSD. Ostatnim elementem każdego hostingu jest poziom procesora w serwerach VPS.

Dla małych serwisów i stron internetowych warto spojrzeć na oferty hostingów w chmurze działających w oparciu o jeden procesor. Mocniej obciążone serwisy, a także serwisy wykorzystujące uczenie maszynowe powinny wybrać wersje z dwoma, czterema lub nawet ośmioma procesorami. Mając taką wydajność nie musisz martwić się, że serwer nie wytrzyma przeciążenia.

Ceny hostingów w chmurze

Hosting w chmurze w porównaniu do standardowych rozwiązań nie jest dużo droższy. Oferty podstawowe zaczynają się już od 25 złotych miesięcznie, oferując 1vCPU, 2 GB pamięci RAM, dysk 20 GB SSD, a także transfer 20 TB. Za nieco mocniejsze pakiety z 2vCPU trzeba zapłacić od 80 złotych miesięcznie.

Najdroższe pakiety Pro kosztują nawet 489 złotych miesięcznie. W tej cenie możesz liczyć na procesor 8vCPU, 32 GB pamięci RAM, dysk 240 GB SSD oraz 20 TB transferu. Warto dodać, że pakietów nie trzeba opłacać w abonamencie rocznym. Co miesiąc płacisz abonament i sam decydujesz kiedy chcesz zrezygnować lub przejść na wyższą ofertę.To bardzo wygodne rozwiązanie.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl