Dlaczego warto wybrać hosting w chmurze?

Promocja na hosting WordPress

Hosting w chmurze to wygodny sposób na przechowywanie plików i danych niezbędnych do działania stron www. W tym artykule dowiesz się, jak działa taki hosting, a także, który pakiet będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Czym jest hosting w chmurze?

Hosting w chmurze działa w oparciu o zewnętrzne serwery, które nie tylko są w pełni bezpieczne, ale również gwarantują wysoki transfer danych i brak jakichkolwiek problemów technicznych.

Standardowe hostingi borykają się z przestojami na serwerach, które przykładowo dla sklepu internetowego są niedopuszczalne. Hosting w chmurze nie ma takich problemów i w efekcie może on pracować nawet pod bardzo dużym obciążeniem, bez względu na to, jaka ilość kont funkcjonuje w danym momencie.

Dodatkowo w cenie pakietów otrzymasz gotowe systemy operacyjne w najnowszej wersji. Ubuntu, Debian czy Fedora to tylko przykłady systemów działających w chmurze. Taka technologia znacznie ułatwia zbudowanie strony internetowej, a także współpracę większych zespołów.

Tak naprawdę hosting w chmurze jest gotowy do działania już po kilku chwilach od zamówienia. Na takie rozwiązania stawiają przede wszystkim przedsiębiorcy poszukujący nowych technologii, które zapewnią jeszcze wydajniejszą pracę.

Czy hosting w chmurze jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak. Bezpieczeństwo to jedna z największych zalet hostingów działających w chmurze. Sprawdzeni dostawcy wykorzystują najnowsze urządzenia sprzętowe, a także technologie, które skutecznie chronią przed atakami DDoS na dużą skalę.

Dodatkowo hosting w chmurze jest wyposażony w ciągłe tworzenie kopii zapasowych. Dzięki temu będziesz mógł odtworzyć dane nawet do 7 dni wstecz, co jest bardzo wygodnym i często przydatnym rozwiązaniem.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting w chmurze?

Wybierając hosting w chmurze warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Najlepsi dostawcy korzystają z procesorów Intel Skylake Xenon, które współpracują z dyskami SSD. Dobra infrastruktura oparta o klaster CEPH pozwoli na osiągnięcie połączeń rzędu 10 Gbit.

Drugim ważnym elementem jest ilość transferu wychodząca z serwera. Zazwyczaj ta wartość wynosi 20 TB i to w zupełności wystarczająca przestrzeń, nawet dla dużych przedsiębiorstw.

Trzecim i równie ważnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę jest pojemność dysku twardego. To w tym miejscu będą przechowywane pliki, dlatego warto rozważyć zakup odpowiedniego pakietu. Dla mniej wymagających użytkowników 20 GB miejsca w chmurze będzie w zupełności wystarczające. Większe serwisy i sklepy internetowe powinny zwrócić uwagę na oferty z 80 GB lub 160 GB przestrzenią na dysku SSD. Ostatnim elementem każdego hostingu jest poziom procesora w serwerach VPS.

Dla małych serwisów i stron internetowych warto spojrzeć na oferty hostingów w chmurze działających w oparciu o jeden procesor. Mocniej obciążone serwisy, a także serwisy wykorzystujące uczenie maszynowe powinny wybrać wersje z dwoma, czterema lub nawet ośmioma procesorami. Mając taką wydajność nie musisz martwić się, że serwer nie wytrzyma przeciążenia.

Ceny hostingów w chmurze

Hosting w chmurze w porównaniu do standardowych rozwiązań nie jest dużo droższy. Oferty podstawowe zaczynają się już od 25 złotych miesięcznie, oferując 1vCPU, 2 GB pamięci RAM, dysk 20 GB SSD, a także transfer 20 TB. Za nieco mocniejsze pakiety z 2vCPU trzeba zapłacić od 80 złotych miesięcznie.

Najdroższe pakiety Pro kosztują nawet 489 złotych miesięcznie. W tej cenie możesz liczyć na procesor 8vCPU, 32 GB pamięci RAM, dysk 240 GB SSD oraz 20 TB transferu. Warto dodać, że pakietów nie trzeba opłacać w abonamencie rocznym. Co miesiąc płacisz abonament i sam decydujesz kiedy chcesz zrezygnować lub przejść na wyższą ofertę.To bardzo wygodne rozwiązanie.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPress

WordPress 5.8 – co nowego?

WordPress 5.8 jest bardzo ważnym i oczekiwanym wydaniem. Oprócz niesamowitej liczby funkcji, ulepszeń i poprawek błędów, do WP 5.8 wprowadzono...

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl